Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

My story


Zolinho10
 Share

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prva polu sezona na klupi OFK beograda prosla je dobro.Bio sam istrajan da svoj nacin igre primenim na teren i to mi se isplatio.Bili smo 2. na tabeli sa kiksevima protiv Javora i Jagodine i dva remija protiv Zvezde i Vojvodine.Igrali smo agresivno ali to je valjda nerviralo protivnike pa su pravili cesto crvene kartone.Posle je meni bilo mnogo lakse da pobedim sa igracem vise.

 

Ovaj klub nije imao ni jednog stranca u ekipi pre mog dolaska a sada ih ima pet.Dosla su nova lica u klub i to su ThankGod Ike, Kermit Erasmus (na pozajmicu) i Agyemang a otisao je samo Radivojevic.Posle dogovora sa upravom ugovori su raskinuti Popovicu i Ovijeu kojeg su ljudi cesce sretali po nocnim klubovima nego na terenu.Svi su bili zadovoljni uspehu u jesenjem delu prvenstva.Uzgred dosao sam i do polu finala kupa.Oprostili su mi los start i mnogi su mi se licno izvinuli zbog toga.

Prijateljske utakmice za sledeci deo lige su bile mnogo drugacije od letnjih.Osim poraza od Sloge iz Pozege drugog tima nista nisam imao zameriti igracima.Da li cemo moci izdrzati pritisak i napasti duplu krunu? Videcete u sledecem izvestaju...

Link to comment
Share on other sites

Zauzeo si veoma dobro 2 mesto,stao si izmedju vecitih i kvaris im planove.. :) Imas velike sanse da osvojis ligu a isto tako mozes i da se oprostis od mesta koje vodi u Evropu posto je bodovna razlika mala..Ako nastavis istim ritmom uz ovakava pojacanja konacno ces moci da se ravnopravno boris protiv vecitih.. :thumbup: Samo napred pa srecno dalje.. :)
Link to comment
Share on other sites

Tutula je otisla na Marakanu posle tri godine.Dominantom igrom lako su sacuvali ono sto su stekli u jesenjem delu prvenstva.A najvece iznenadjenje priredio je Partizan koji bio 3. ove sezone.U istoriji lige malo puta se desavalo da "veciti" ne zauzmu prva dva mesta.U tome sam ih sprecio ja sa mojim OFK Beogradom.

Posle mesec dana odmora vratio sam se na posao.Trazili smo igrace koji ce nam pomoci da se borimo za titulu.Trudili smo se da budu sa nasim drzavljanstvom da bi se lakse uigrali sa timom.Prvo pojacanje a ujedno i najvece bio je Nemanja Rnic iz Anderlehta.Odlicnom desnom beku nisu produzili ugovor tako da sam ja tu odmah posao pregovaracki tim da ga dovedem.Jos jedan povratnik u nasu ligu je i Milos Trisovic.Njih dvojica ce nam mnogo pomoci jer imaju dosta iskustva u jacim utakmicama i ligama.Kasnije su dovedeni Janko Tumbasevic,Nemanja Ceran i Jerinic.Njih je skauting odredio kao najbolja moguca pojacanja iz nase lige.Otisli su iz kluba dva vezna igraca Sindjic i Krsticic u inostranstvo.Mislim da ce pojacanja nadoknaditi njihovo zalaganje i golove.

Pripreme sam kao i uvek lose odigrao.Postaje mi tradicija da gubimo u pripremama pa se onda mucimo da nadjemo formu na pocetku prvenstva.Ispao sam u zadnjem kolu kvalifikacija od Bronbija sa 3:2.Jos je tim neuigran a stiglo je dosta novih igraca tako da se to i ocekivalo...To bi bilo to za sad sledeci report nece skorije ali cim budem imao vremena ja cu to da odigram.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nedavno ukljucio na ovaj forum, i sad redovno pratim desavanja koliko mi obaveze dozvole  :D, procitao sam tvoju pricu i mogu ti reci da je imala potencijala za puno vise, ali sve one emocije i osjecaji koje si izazvao su se rasprsili kad si pricu razvodnio i poceo otaljavati u nastavku (ovo pisem iz razloga sto mi se cini da imas smila i potencijala za pisanje pa mi je bez veze da to upropastis, kao da si talentovan fudbaler, al krenes dobro pa te ponesu pohvale i padnes u letargiju  KAVA )...

Pocetak mi se svidio, a najbolji dio mi je ona klosarska faza, kad je lik poceo samo banciti po kafanama, a ako sam ja dobro shvatio on je tad bio 7,8 razred  lol

Nadam se da ces ovo shvatiti kao pozitivnu kritiku...

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam u 8. razredu poceo da idem po tim diskotekama a za nekih mesec i u kafane...Nisam mogao vise pisati o tome jer sam mnogo poceo u detalje pisati a to je trebala biti prica o menadzeru a ne o nekom mladom wonderkidu.Razumem te ja u potpunosti jer nisam uspeo da nadjem sponu izmedju tog prvog dela i FM-a.A i znam da je ovo sada je postalo suvoparno prepricavanje i ne verujem da cu nastavljati ovo...Mislim ne ide ovako a nista ne mogu pametno da smislim....I hvala na kritici... :)
Link to comment
Share on other sites

Sto bi se strucno reklo  hehe treba malo poraditi i na samopouzdanju, kritike da te ne obeshrabre, a pohvale da te previse ne podignu (mogu malo), dobro pises samo pronadji inspiraciju, nije bitno koliko cesto pises, vec da li je to zanimljivo...

Tako da mislim da trebas nastaviti samo pusti inspiraciji na volju...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

http://www.dodaj.rs/f/Y/eN/3tLMYd90/logo.gif

 

 

 

Život-Smrt

 

 

 

Mladi fudbalski trener Lazar Jovanovic je u komi i nalazi se u WMA.Kako ne zvanično saznajemo, njegovo srce, sa kojim je imao problema i u fudbalskoj karijeri, ponovo ga je izdalo, imao je infrakt cim je stigao u svoje rodno Kraljevo po isteku sezone.Ovaj trener koji ima samo 29. godina u ozbiljnoj je zdravstvenoj situaciji.Doktori kažu da mu je trenutno stanje stabilno, ali da je moguće da se stanje pogorša i ovaj mladi život da se okonča.Uprava kluba OFK Beograda je opet zabrinuta za trenera, jer su kako kažu opet u problemu iako su pronašli trenera koji je postavio temelje novoj i boljoj ekipi OFK-a.Igrači i navijači su još u neverici i samo čekaju poznatog L J-a da se pojavi na treningu nasmejan.Ali toga neće biti svi polako shvataju.Do daljnjeg će klub voditi Gianfranco Zola inače veliki prijatelj Jovanoviću i tako će pomoći klubu koga je zadesio problem.Ali niko ne razmišlja o tome, već o zdravlju Jovanovića.U dugoj komi je i teško da će uskoro moći nastaviti svoj posao.

 

Posle nedelju dana.

 

 

Sta je ovo? Gde sam ja to? -Upitao sam zbunjeno

O ko nam se to probudio, naš omiljeni pacijent. -rekla je jedna jako lepa med. sestra

Pacijent, o ne ja sam u bolnici.Aaaa sve me boli. -rekao sam

Imao si infrarkt kada si se video sa majkom u Kraljevu i bio si u veoma teškom stanju, sada ti je malo bolje- reče ona

A da, sad se sećam.A koo...-Mislio sam pitati koliko sam u komi i šta mi se dešava na poslu.Nisam mogao više pričati, zbog umora, a i zbog jakih bolova.Kasnije su me stavili u veštačku komu, jer nisam mogao više izdržati.Sledecih nekoliko dana sam bio veoma malo budan.Ali petkom kada sam imao slobodno dva sata i nisam ocekivao nikog doci.Mozda dodje par ljudi iz kluba i rodbine, ali nisam očekivao ništa više.Ali za inenadjenje su se potrudili moji sjajni fudbaleri, najveći šmekeri.Nisam mogao da verujem da ih vidim posle svega.Klub je tražio novog trenera, ali mi nismo hteli igrati bez vas pa su morali da odustanu kazao je Atouba na srpskom.Bilo mi je bas drago sto ih vidim, a i njima sto sam ja živ i zdrav.Samo jednog nije bilo.

Gde je Mobi Okoli?pitao sam

Svi su pognuli glave a samo je kapiten Nemanja Rnić rekao kako je dobio ponudu i da ga je uprava prodala.

Ali mi ćemo nadoknaditi njega i njegove igre, verujte mi rekao je Trišović kroz šalu i promenio je odma temu.Bilo mi je drago zbog momaka, ali i ne zbog odlaska mog nosioca igre Mobi Okolija...Kasnije sam i video i majku,brata i ostalu familiju.Svi su pitali za moje zdravlje i kad se vracam na posao.Odgovarao sam im čim budem mogao da će me videti na stadionu, mada su mi doktori zabranili sve poslove što imaju veze sa mojim nerviranjem, jer se lako može desiti nešto isto.

Nastaviće se... :wink:

Link to comment
Share on other sites

E sad kao sto se vec predpostavlja da cu ja nastaviti trenersku karijeru...Ali nece biti sve tako prosto kao sto ste mislili.Tih dana su se desile velike stvari za mene.Ostao sam u zivotu i stvari se polako stabilizuju.Ali onda se desilo nesto sto niko nije ocekivao.Zdravstveno stanje mi se pogorsalo od velikih desavanja tih dana.Vec sam razmisljao o svom timu za sledecu sezonu kad ono opet greska u mom zivotu.Preopterecenje me je dovelo ponovo u komu i nisam bio bas pri sebi.Ne zar opet sam na pocetku? Posle sam cuo da su doktori odma intervenisali i su me oziveli.Nista od fudbala.I tako je prolazilo vreme.Kada sam se oporavio pozvali su me ljudi iz Barcelone i postao sam njihov trener.Trenirao sam Xavija, Messija, Inijestu.Doveo sam Vidica i Ivanovica i hteo nastaviti na mestu gde je stao mocni Pep Gvardiola.Usavrsio sam taktiku i nastavio.E to bi bilo lepo da je istina.Mislio sam kad sam ustao.Nakon mesec dana sam se probudio.Nisu mi davali novine jer nisu zeleli da dobijem jos neki nervni slom.Sef bolnice mi je zabranio da se bavim bilo kakvim radnjama sto se ticu fudbala.

"Previse sam mator da bi sada menjao profesiju" odgovorio sam mu jer je ceo moj zivot fudbal.

-Evo ti onda novine, okreni zadnju stranu -rece mi covek nervozno

-Uredu -okrenuh to sto sam brze mogao- Ne mozemo cekati coveka koji je na ivici zivota da nastavi da vodi tim pisalo je kao naslov.A ispod je pisalo veoma malim slovima da je uprava OFK Beograda dala otkaz LJ bez obzira na rezultate prosle sezone.Trudio sam da pokazem pred covekom da me to ne dotice.

-Samo ti nastavi da se bavis fudbalom, sad nemas ni jedan drugi klub koji ces voditi.Ti si ne zaposlen.Kako ces odhraniti sebe i majku koja te svaki dan obilazi? Odgovori mi kako?

Ostao sam bez teksta.Nisam verovao novinama, ali sam i posle shvatio da je to tacno.Vratili su starog trenera a mene ostavili na ulici.Od tog dana me niko nije posetio iz kluba da mi kaze to u lice.Jednostavno nisu smeli.

 

(Mozda se i nece nastavljati, zavisi od vasih komentara da li ste spremni da pratite ove uzbudljive dogadjaje ovog trenera)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |