Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

My story


Zolinho10
 Share

Recommended Posts

Jel pričaš o Karađorđu iz Lapova ili :D ....Jel si stvarno igrao Zapadnu Srbiju?Ako jesi možda smo igrali jedan protiv drugog,koje si god.?

koliko sam skapirao pricu,i koliko je dobro pratim,mislim da on ovo igra u 90-im,valjda 96'.

probaj centrirati tekst i nekako ulepsati,sve osim toga je odlicno,cim udjem na forum dolazim ovde da vidim jel ima nastavak.Bas me zanima utakmica protiv bivseg tima. :respekt:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bili smo konstatno oko 10-og mesta.”Samo da opstanemo” svi su mislili a ja sam se pak trudio da budemo sto bolji…Moj bivsi klub Sloga bila je uvek ispred nas i stalno su nas zezali po gradu kako su bolji od nas.Ja sam samo cutao i cekao sam taj mec kad cemo odmeriti snage.Forma nam je varirala tokom cele sezone ali nikad nismo bili u zoni ispadanja.Pojacanja su se odlicno uklopila.Ekipa je postala kao porodica svi smo znali tacno kako ko razmislja.

Evo ga i prvi derbi.Svi smo verovali da ih mozemo dobiti ali ocigledno nismo bili jos zreli za to.Posle veliko vodjstva od 2:0 polako smo poceli da se povlacimo.Znao sam da to nevalja ali je vreme proticalo a mi smo imali veliku prednost.A onda smo primili u zadnjih 10 minuta 3 gola i izgubili.Razocarani napustili smo teren.Od tada smo poceli gubiti i od onih slabijih timova.Pokusavao sam da uticem na igrace ali nije islo.Polako smo se priblizili zoni ispadanja.Tako su prolazile utakmice a mi smo bili sve losiji i losiji.Dotakli smo samo dno tabele.

Drugi derbi smo docekali kao poslednjeplasirani na tabeli.Velika motivacija je proradila kod nas kada su nam se podsmevali sto smo najgora ekipa lige.Pobedili smo ih 3:0.Odigrao sam utakmicu svog zivota.Dva gola I asistencija bili su dovoljni da me bivsi trener zamoli da se vratim u svoj maticni klub.Samo sam se nasmesio I nastavio dalje.Posle toga smo imali veliku seriju pobeda I za imali smo male sanse da opstanemo u ligi.Trebali smo da pobedimo prvoplasirane u gostima.

Utakmica je bila teska.Borili smo se.Rezultat je bio 0:0…Koliko god das mo se borili nismo uspevali da damo gol.Vec smo se pomirili sa ispadanjem kada je njihov golman prilikom ispucavanja omasio loptu I dali smo gol.Bili smo veoma srecni…

Kasnije mi je prisao neki  gospodin i cestitao mi opstanak u lige.

”Steta sto sam dosao ovamo da te razdvojim od ovako odlicnih momaka”

Zbunjeno sam ga pogledao a on je nastavio da prica.Ja sam scaut OFK Beograda i misliim da bi ti pravo mesto bilo kod nas u klubu.Mogao bi da upises srednju skolu u Beogradu I tako postanes nas clan.Kao iz topa sam rekao prihvatam iako mi je bilo malo zao sto moram da napustim svoju dragu ekipu….

San mi se ostvaruje postajem fudbaler.

Link to comment
Share on other sites

I tako su godine prolazile u Beogradu.Uzivao sam u nasoj prestonici.Malo-po malo sam prikljucivan prvom timu.Ah ne verujem da sam postao clan prvoligaskog tima.Stigla je i prva plata.Svi su govorili da postajem  pravi profesionalac iako imam samo 18 godina.Postao sam mladi wonderkid i debitovao sam za reprezentaciju.Zar to nije veliki Happy end…

Sa 21-om godinom sam zaigrao u prvoj postavi .Od tada pa do kraja svoje karijere nisam napustao ovaj klub jer mislim da je samo on zasluzio da nosim njegov dres.Iako me je Zvezdan Terzic molio da odem zato sam razne ponude iz inostranstva i da on uzme malo para ali sam sve odbio i ostao u Beogradu sve do svoje 34 godine kada sam zavrsio karijeru.

 

Sada 23.2.2011 godina

Postao sam porodican covek.Nasao sam zenu, imam troje dece.Radim u jednoj ozbiljnoj kompaniji ali koja se ne bavi fudbalom.Godinama sam polako se udaljavao od fudbala.Terzica su priveli zbog para koje je uzeo od kluba od transfera.Klub ima novog direktora, ali i ne ide im bas najbolje.Kada imam vremena odem na po neku utakmicu svog voljenog tima.Jednom prilikom sam dobio pismo od kluba da dodjem na razgovor .Mislio sam da ce se obelezavati neka godisnjica kluba ili nesto slicno.Ali nisam bio u pravu.Zvali su me zbog pregovora o preuzimanju mesta trenera prvog tima jer nisu zadovoljni ucinkom sadasnjeg trenera.Rekli su mi da vide svoj tim kao vodeci tim nase lige ali to mozes samo ti uraditi…

Link to comment
Share on other sites

Ponovo se vracam fudbalu i to kao trener.Brzo smo resili detalje oko ugovora.Direktor mi je uzgred rekao da je klub u finansiskim problemima i da nema puno novca za transfere.Malo

sam se razocarao jer nema velikih uspeha bez dobrih pojacanja.

Klub ima jako puno perspektivnih i mladih igraca i par malo iskusnijih koji drze okosnicu ovog tima...Tu su Trivunovic i Mijatovic moji saigraci i vremena kada sam ja igrao fudbal.

Odmah sam se bacio na posao i poceo traziti prave igrace za ovaj klub.Prvi igrac kojeg smo angazovali bio je Zvonimir Vukic.On ce u malopre pomenutog Trivunovica kreirati napade nase ekipe.

Proslih sezona ova ekipa je imala velike probleme sa napadacima.Posle pregovora sa raznim timovima na kraju sam se odlucio za Bratislava Punosevca.Mladi napadac Napredka iz Krusevca je bio pravi izbor za mesto drugog napadaca.Odlicno se uklopio sam Ilicem u napadu.

Kasnije su i stigli i bekovski tandem Baranin i Lazarevic  a i inostrani fudbaleri Mobi Okoli i Patrick Ovie...

 

 

Prvi trening je prosao sasvim solidno.Predstavio sam se ekipi i rekao sta od njih ocekujem ove godine.Zelim jednu borbenu i cvrstu ekipu rekao sam im na kraju i poceo sa treningom.Kondicioni treninzi su najdosadniji ali tako svaka sezona mora poceti.Posle treninga mi je prisao mladi Sasa markovic i rekao mi je da zeli da ode.Nisam mu pravio probleme jer sam imao dosta igraca u veznom redu.Posle nekog dana potpisao je ugovor sa Atletiko Madridom...

Link to comment
Share on other sites

Prvi deo priprema je zavrsen.Tim je dobio malo na snazi i na kondiciji.Sada ide drugi deo, igracima i meni mnogo drazi, uigravanje tima.Pomocnik Djukic me je obavestio o formaciji koju su igrali prosle sezone.Iskreno mi se nije svidela jer su igrali sa jednim napadacem.Meni se to nije dopalo i vec sam razmisljao kako da postavim tim koji ce igrati sa ofanzivnije nego tim iz prosle godine.Odlucio sam se za ovu  taktiku.Posto nemamo kvalitetne bocne vezne igrace nas tim ce iskljucivo napadati kroz sredinu.

 

Pripremne utakmice nisu bas isle kako sam ocekivao.Tim je igrao sa puno

oscilacija.Forma nije bila na zavidnom nivou.Gubili smo od dosta slabijih ekipa od nas.Kasnije je dosao EuroCup .Ni tu se nismo bas snasli.Imali smo srece sa zrebom ali ne i u utakmicama.

U klubu se vec osecala nervoza.Ljudi su bili besni zbog mog angazovanja jer nisam imao trenerskog iskustva.Lose prijateljske utakmice,Evropa i prodaja mladog Markovica, koji je bio najveci miljenik navijaca, bile su stvari zbog kojih je uprava bila ne zadovoljna mojim vodjstvom.Smirivao sam ih i pricao kako mi treba malo vremena.Pretili su mi ako se ovako nastavi da cu biti proteran iz kluba a ja to nisam zeleo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |