Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

My story


Zolinho10
 Share

Recommended Posts

Ovo je prica o jednom obicnom decaku koji je sanjao da ce postati fudbaler , a kasnije trener…Po ceo dan je provodio na treninzima , igrajuci fudbal sa drugarima...A kada padne mrak gledao bi fudbalske utakmice I razmisljao o taktikama I zadacima koji treneri zadaju...Kratko fudbal mu je bio sve.Inace Lazar Jovanovic I treniram fudbal u fudbalskom klubu Sloga iz Kraljeva…

15.4.1995

To je bio kao I svaki drugi dan.Ustao sam rano pojeo nesto I krenuo na utakmic.Razmisljao sam o danasnjem rivalu I mislio “danas moramo pobediti”. Usao sam u svlacionicu uzurbano I poceo sam da se presvlacim.

Dobro jutro izvinite sto kasnim” rekao sam I poceo se presvlaciti

“Polako Lazare, sacekaj da kazem ko ce igrati a kasnije se obuci za mec”

Nisam ni slutio da ne ide kako treba….

Evo I prve postave…Poceo je nabrajati trener…

“A ja?” Upitao sam zbunjeno jer do tada moje je ime uvek bilo rezervisano u najboljih 11

“Nisi zasluzio da igras danas, tvoji roditelji nikad nisu dolazili u klub I razgovarali samnom”

“Kakve to veze sada ima?”odmah sam odgovorio

“Pa vidis kako Miljanov otac stalno vas vozi gostujucim utakmicama I pomaze klubu a I trudi se na treninzima…To se mora nagraditi”

Posle konflikta sa trenerom odbio sam da se presvucem jer nisam mogao dopustit sebi da sedim na klupi za zamenu nekom ko mi ne moze ni cistiti kopacke…

Izasao sam vidno iznerviran.Uhvatio sam se za glavu I razmisljao.”Ne mogu verovati da postoji 10 igraca u ovom malom gradicu boljih od mene!”

Znao sam da je Miljanov otac platio treneru da igra ali to nisam uzimao za opravdanje.Samo mi jedno nije bilo jasno…Zasto je bas mene izbacio iz prve postave? A da…On je hteo izbaciti najboljeg I da bi se njegov sin dokazao u vecim klubovima kao najbolji u celom klubu.

Od tada vise nisam u startnoj postavi, a  po zavrsetku sezone rekli su da nisam u najboljih 25 igraca I da necu biti registrovan za sledecu sezonu.

Propao sam,Sve je gotovo…

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.7.1995

Od tog momenta kada sam cuo da nisam vise clan Fk Sloge sve se promenilo.Povukao sam se u sebi I nisam bio onaj pravi ja kao sto su me svi znali.Otac mi je stalno govorio nacicu ti ja neki bolji klub I nemoj da brine…Znao sam da laze samo da bi me utesio.Vise nisam isao na fudbal sa ortacima,gledao utakmice…Poceo sam da pijem, a kasnije I da zapalim po neku cigaru sa drugovima.Izlazio sam do rano ujutru sto pre nisam voleo.Majka je stalno plakala u susednoj sobi zaleci mene I moj zivot.

Zolinho-simbol zdravog zivota I bavljenja sportom sad najveci klosar u kraju

15.7.1996

Ulece moj mladji brat u sobu i budi me…

“Zola imam jednu dobru vest za tebe”  sav srecan pocinje da prica.

“Pravi majka nesto dobro za dorucak?”pitao sam.

“Ne bre…Kako ti to pada napamet.Zvao je neki covek kaze da hoce razgovarati sa tobom o fudbalu.”

“Zbog cega?”

“Mislim da hoce da te zove da dodjes kod njega u tim.To je sve sto znam.I rekao mi je da ga nazoves popodne”

Taj dan sam ceo dan zapitkivao brata kakav glas ima I sta misli iz kojeg je kluba...Salio se samnom govoreci da je sigurno iz Chelsija ili Liverpula…Nazvao sam broj sto mi je brat dao I cuo sam meni nepoznat glas…Rekao je da se zove Mile Vuletic I da je sef mladjih kategorija u FK Karadjordju I da li bi bio zainteresovan da postanem clan njihovog tima…Razmislicu odg sam mu

Moj otac, saznavsi za taj predlog popricao je samnom.

“Jeste to slabija liga ali igraces za stariju ekipu od tebe i igraces u prvoj postavi”govorio mi je i rekao je jos da

“Ako sad ne predjem u taj klub vise nikad necu imati druge ponude i da se oprostim od fudbala”

Nazvao sam trenera I pristao sam…Polako se vracam svome snu

Link to comment
Share on other sites

Hahah a mislio sam da niko nece citati ovo...A ovo se desilo meni pre nekih 2-3 godine...Svi su pricali za mene da sam ekstra igrac samo sto nemam para i nekih veza u dobrim klubovima.Smejao sam se i razmisljao sta ce mi to kad igram dobro, ali eto takva je ova drzava...
Link to comment
Share on other sites

Hahah a mislio sam da niko nece citati ovo...A ovo se desilo meni pre nekih 2-3 godine...Svi su pricali za mene da sam ekstra igrac samo sto nemam para i nekih veza u dobrim klubovima.Smejao sam se i razmisljao sta ce mi to kad igram dobro, ali eto takva je ova drzava...

 

Sretno i ne daj se nikome!  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Vratio sam se svom snu…

Novi tim me je odlicno prihvatio mada sam i dalje bio povucen…Polako sam se uigravao ali to nije bilo ni senka onog sto ja mogu. Vreme brzo prolazilo i zavrsio se pripremni period.Pocinje liga.Igrali smo odlicno i posle prvih kola bili smo glavni favoriti za prolazak u visi rang takmicenja.Sve je islo odlicno.

Verovao sam da se sve vraca na svoje…Ali zadnje kolo prve polu-sezone pri rezultatu od 3:0 za nas dobio sam veoma ostar udarac u koleno i nisam mogao da nastavim mec.Hitno su me odveli kod sportskog doktora koji mi je zavio koleno i zabranio mi da igram fudbal narednih pola godine.Kakav maler…Taman mi je lepo krenulo, kad ono opet pauza…

Drugu polu-sezonu pratio sam sa tribina.Imali smo veliku prednost iz prvog dela tako da su ostali igraci uspeli to da odrze i osvoje prvo mesto.Prvi put od osnivanja mladjih kategorija klub je usao iz okruzne lige u Ligu Zapadne Srbije…Sada igramo istu ligu kao I onaj debilski tim sto me je izbacio…

Povreda nije bila ozbiljne prirode tako da sam se opet vratio u tim…Prvo individualno sam poceo trenirati.Morao sam kondiciono da stignem I ostale igrace pre pocetka lige I tako ponovo konkurisem za tim.Bilo je puno novih igraca su nam stigli kao pojacanja a I onih starih lica bez kojih ne bi uspeli da se plasiramo u visu rundu.Pripreme su trajale 14 dana na Tari.Na pocetku je bilo dosadno jer je trener najvise forsirao trcanje I vezbe snage.A kasnije kada su stigli I takticki treninzi tada smo pokazali sta ko zna I ume.Goreo sam od zelje da se dokazem treneru pred sledecu sezonu.

Sezona pocinje…Danima pre toga nisam spavao jer sam jedva cekao taj dan…I dosao ja napokon prva utakmica je najbitnija govorio je trener.Svi smo bili ne strpljivi.

“Lazare, od tebe najvise ocekujem jer ti mozes da odneses prevagu u nasu korist.Zato ces ti igrati na poziciji na kojoj I uvek igras prednji vezni.I jos nesto,ti si novi kapiten tim”

Bolji pocetak nisam mogao ni da sanjam.Zahvalio sam se i izasao na zagrevanje.Odlicno smo otvorili mec ranim golom.Tako je i bilo sve do kraja.Tada smo u nadoknadi vremena olako primili gom.1-1 Kraj utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |