Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Momak sa Tribine


Sale92
 Share

Da li je interesantna priča?  

37 members have voted

  1. 1. Da li je interesantna priča?

    • Nikako
      2
    • Moze bolje
      1
    • Onako
      4
    • Solidno
      12
    • Vrhunski
      18


Recommended Posts

Davna proslost

epizoda 1


Moja prica krenula je sada vec pre davnih 12 godina. Ovde cu pokusati da se koliko toliko vratim u proslost i docaram vam najvaznije detalje iz moje veoma burne proslosti. Sve je pocelo u mom 7 razredu osnovne skole. Bio sam sasvim normalan i obican momak trenirao sam fudbal a pre toga dugo godina vaterpolo. Po zavrsetku pominjanog 7 razreda doslo je i to leto (ispostavilo se po malo i (kobno.) Doziveo sam tesku saobracajku vozio sam moj motor koji mi je bio glavno prevozno sredstvo jednostavno sam ziveo za motore, kretao sam se ulicom koja je imala pravo prvenstva prolaza i na jednoj raskrsnici izleto mi je sleper poceo sam da kocim ali na nesrecu smo bili previse blizu, druge nije bilo nagnuo sam se na stranu koliko sam god mogao i zajedno sa njim sam klizao prema sleperu varnice su sevale to je sve sto se secam posto sam se ubrzo onesvestio. Posle sam saznao da sam proleteo ispod njegove prikolice.


http://www.dodaj.rs/f/2r/yN/2q5YTOpQ/bgd-saobracajka.jpg


Zavrsio sam sa otvorenim prelomom desne noge,prelomom desne ruke, i naprsnucem rebara.Odlicno sam prosao s obzirom da je treptaj oka nedostajao da poginem! Oporavak je trajao ok 4 meseca bio je veoma dug i naporan bio sam na raznim pregledima i ispitivanjima. Ipak na moju veliku radost dozvoljeno mi je da nastavim da treniram. Dosao sam na trening i po njegovom zavrsetku bukvalno nisam mogao do daha da dodjem + me je noga jako bolela nisam mogao da podnesem taj bol moji drugovi su jako puno napredovali u odnosu na mene. Dosao sam kuci sav utucen bio sam najveci talenat u ekipi zeleli su me i neke strane ekipe a sada sam bio najlosiji i dosta ispod ostalih pukao sam nisam mogao da izdrzim odlucio sam zbog svega da prestanem da treniram...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Novo - Staro Drustvo

 

epizoda 2

 

 


- Pocela je i nova skolska godina neko vreme sam bio povucen u sebe zbog svega sto mi se izdesavalo ali me je i to brzo proslo. Inace druzio sam se i izalazio uglavno sa ekipom iz kraja jos od kada sam klinac bio. Fudbal sam skroz batalio samo s vremena na vreme rekreativno. Ubrzo posle nekog vremena pala je i prva kutija cigara doneo nam je i nagovorio nas da probamo ortak (drugar) koji je vec propusio a bio je i nesto stariji tacnije 2 godine. Sve vise vremena sam provodio van skole sa drugovima uglavnom su neciji roditelji radili a mi smo to veoma vesto koristili i ostajali da blejimo nismo ni za sta marili... Inace od rodjenja  pa sve do sada do moje 14 godine a siguran sam i do kraja zivota u mom srcu je postojao samo jedan klub Partizan iz Beograda! Posle par meseci nase drustvo se sve redje okupljalo tu smo bili stalno ja i moj najbolji drug a ostali s vremena na vreme roditelji su ih sve pritisli.Iz tog razloga smo se spojili sa jednim drustvom koje se tek tako reci pravilo svi su bili takodje iz naseg kraja samo su bili iz susednih kvartova cesto smo igrali fudbal protiv svih njih dok smo bili mali i mnogo drugih stvari uvek je u mom kraju kao i u svim vlado veliki rivalitet. U tako reci novom drutvu uglavnom su bile sve Delije koje su redovno pratile Zvezdu na svim njenim gostovanjima odnosno igranju kuci.


http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2010-2011/CZ_vojvodina/delije09.jpg


U mom gradu Novom Sadu postojalo je i postoje mnoge navijacke grupe a medju najvecima i glavnim su: ''NSCZ (Novi Sad Crvena Zvezda)'' ''CRNS (Crna Ruka Novi Sad-navijaci Partizana)'' Firma 1989 (navijaci Vojvodine)'' medju njima je vlado veliki rivalitet za prevlast u gradu tacnije izmedju CRNS i NSCZ i nije toliki ne retko su organizovali zajednicke akcije protiv Firmasa sa kojima se niko nije podnosio jedino su se oni medjusobno voleli. Posto nas je u drustvu bilo zaista dosta 25-30tak naravno nisu svi uvek izlazili za nas se veoma brzo proculo i poceli su i prvi problemi. Ti problemi su bili upravo zbog navijanja u nasem kraju su se veoma cesto cule navijacke pesme koju su pevali upravo moji drugovi kada se pevolo o Zvezdi naravno uvek sam cutao mada sam bio sa njima ali kada se pevolo o kraju tu sam uvek ucestvovao. Upravo to se nije dopadalo Firmasima i neretko su poceli da nas posecuju ali naravno ne sa dobrim namerama to su sve bili stariji momci od nas jedno 5 godina u proseku. Evo i jedne od situacija: Nas 4 drugara i 1 drugarica smo bili kod 5 tog drugara koji je bio to vece sam kuci i bezveze odlucimo da izadjemo napolje da vidimo sta ima po kraju a drugar kod koga smo bili i drugarica su ostali kod njega tek sto smo izasli iz zgrade iza coska primetimo grupicu od oko 30 likova mi sta cemo krenemo da idemo na drugu stranu. Ipak na nesrecu neko od njih se okrenuo i video nas uzviknuo je eno ih i svi krenose da se zalecu na nas mi smo krenuli da bezimo... Sva trojica su bili brzi i vislji od mene brzo su mi umakli nisam znao sta cu bili su samo 50m iza mene trudio sam se da pobegnem iz sve snage i skrenuo sam iza jednog ugla kad tamo me ceka iznenadjenje jos 10 momaka sa obelezjima Firme jedni su bili ispred drugi iza nisam imao gde legao sam dole i sklupcao se. To su bile moje prve ozbiljne batine ipak na srecu nisam imao velike posledice sem par masnica mada me je celo telo bolelo. Brzo me je sve proslo narednih par meseci je bilo jos nekih akcija ali nista posebno. U medjvremenu je pala i... Saznajte u sledecoj epizodi :thumbup:


width=300 height=200http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/10_oktobar/05/hronika/navijaci-x.jpg[/img]


Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve Vece Propadanje

 

epizoda 3

 


-Kao sto ste mogli zakljuciti iz kraja predhodnog dela price nastupilo je sve vece i vece propadanje. Posle one prve tuce pala je i prva kradja i prvo napijanje. Sto se tice kradje bilo je to poprilicno davno ali se naravno svega dobro secam. Pocelo je sve kada su ''drugovi'' saznali da u jednom super-marketu nema onog da pisti na kasi kada ukradete ne opazano nesto, naravno to smo iskoristili i poceli sa jednom cokoladicom. Potom kako su dani prolazili to smo radili sve cesce i u vecim kolicinama bila je zima i natrpavali smo u jakne sve i svasta pocevsi od cigara pa do razniih sokova i bonbonjera. Nije se video kraj tome blejali smo napolju i pare kao da nam nisu bile potrebne kad god nam je bilo hladno ili smo bili gladni ili nam je bilo dosadno mi smo isli u takozvano operisanje. Naravno kako to obicno biva to nam se moralo jednom obiti o glavu kao i sto se desilo. Sve je postalo previse ocigledno to smo radili iz dana u dan i to je ulazilo ponekad i nas 15 tak u grupicama po 3-4. Jedan dan smo tako drugar i ja odlucili da udjemo ali posto smo kupili samo kesicu stapica obezbedjenje nas je cekalo po izlasku sa kase pao je komletan pretres i bolje ne pitaj te sta su sve nasli bili smo puni a najeftinija stvar je bila generalno vrlo skupi red bull. Tad sam se uplasio kao nikad postavili su nas na stolice i krenuli da prete rekli da ce zvati policisku maricu itd jos su nas svi ljudi koji su kupovali gledali. Ipak misili smo u tom trenutku da smo imali srece jer su nas pustili ne kaznjeno samo su nam uzeli brojeve telefona i zapretili da ulazimo ponovo tu u tom trenutku mi nismo ni bili svesni da je bolje da su nas prijavili jer da su to uradili mi bi se mozda i smirili ali ovako tesko...


http://photos.igougo.com/images/p115468-Edmonton-TT_Supermarket.jpg


Naravno nastavili smo jos vise potom je palo i prvo ''ubijanje'' od alkohola kod drugarice na rodjendanu castila je napolju ali to mi nije smetalo nisam mogao na nogama da stojim povracao sam drug i drugarica su me doveli kuci na srecu dobro je proslo odmah sam legao da spavam i mama nije nista posumnjala potom se to desavalo sve cesce i cesce i islo u nedogled tonuo sam sve dublje i dublje svetlost na kraju tunela se nije videla. Inace sam ziveo sa mamom jer su mi roditelji bili razvedeni nju sam voleo najvise na svetu i pokusavao sam da sakrijem taj moj zivot od nje. I rulet i kladionica su postale uobicajne stvari u mom zivotu i trosenje vremena po raznim kockarnicama i kladionicama. Narednih par meseci se nista posebno nije desavalo u mom zivotu razne navijacke akcije, kockanje, zurke itd su postale sasvim uobicajne stvari u mom zivotu. Mama mi je polako pocela da sumnja sta se desava ali jos nista konkretno nije kapirala. Upoznao sam preko mojih drugova neke likove koji su takodje bili Grobari oni su bili iz susednog kraja sa kojim je nas kraj bio u dobrim odnosima. Poceo sam da se vidjam sa njima s vremena na vreme i tako su me pozvali da se prikljucim njihovoj novoj grupi CRNS mladji (Crna Ruka Novi Sad) naravno uz obavezu da cu ici na vecinu utakmica i da cu praviti neke akcije sa njima naravno mladost-ludost prihvatio sam. I tako posle malo vremena posao sam i na svoje prvo navijacko gostovanje u Kulu na utakmicu Hajduk Kula vs Partizan. Dozivljaje sa mog prvog navijackog gostovanja saznajte u narednoj epizodi...


width=300 height=300http://www.ceskarepublika.rs/wp-content/uploads/2010/01/GorilyHU_05.jpg[/img]


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |