Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Od besposlicara do fudbalskog trenera ;)


KremO
 Share

Recommended Posts

LLM uglavnom kad se pocinje,vecina uzima ekipe is Engleske 6 lige,e pa ja sam odlucio da pocnem svoju karijeru i Skotskim cetvoroligasem East Stirlingom  :bo:

 

Posto cu tek od sjutra poceti da pisem detalje,da sad uglavnom kazem o cemu ce da se radi u mom gejmu,moji ciljevi i moje zadovoljstvo.

East Stirling je samo moja odskocna daska do klupe Intera,zelim da zapocnem menadzersku karijeru u potpunom anonimusu od ekipe,i da jednog dana postanem kao moj idol Mou :).

Tako da ovo nije probijanje kluba iz zadnje lige u prvu (naravno da cu da tezim tome sto vise dok sam u Stirlingu),ali npr, nikako ne bih odbio ponude Rangersa i Seltika..ruku na srce.. KAVA

 

Zasto bas East Stirling?

 

Prije 3 godine ljetovao sam u Sutomoru,i Stirling mi je produzio boravak svojim porazima,vazda sam ga igrao 3+,4+..naravno skoro svaki gol je zavrsio u mrezi mog sadasnjeg kluba :)

A u to vrijeme,na golu Stirlinga branio je covjek koji nije imao oko..(provjerena informacija)  :respekt:

 

Donio mi je masu para,i rijesio sam da se klubu oduzim na ovaj nacin,da ih makar maknem iz zadnje lige...

 

Zasto bas Skotska liga :D?

Upravo sam gledao "Hrabro Srce" sa Mel Gibsonom :)

 

Od sjutra vam pisem,pa ko zeli neka prati,ko ne zeli...ne zeli :D

 

Pozz braco balkanci  :mafia:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

au brate, si razmisljao film o tome da napravis :D:P

salim se, odlicna ti je ideja, mora da ti je stirling medju najomiljenijim klubovima (meni bi bio xD )

ali najvise mi se svidja sto cak iz 6. lige engleske krenuo... :thumbup:

 

 

btw. kako ti je uopste palo na pamet da igras 6. ligu engleske u kladzi?  quee

Link to comment
Share on other sites

au brate, si razmisljao film o tome da napravis :D:P

salim se, odlicna ti je ideja, mora da ti je stirling medju najomiljenijim klubovima (meni bi bio xD )

ali najvise mi se svidja sto cak iz 6. lige engleske krenuo... :thumbup:

 

 

btw. kako ti je uopste palo na pamet da igras 6. ligu engleske u kladzi?  quee

 

Stirling nije u 6 Engleskoj,nego u 4 Skotskoj Ligi  :D

Link to comment
Share on other sites

Dodjoh ja polako na klubu malenog East Stirlinga.

Svi u gradu su se pitali ko je onaj novi,celavi momak,sa 30 godina,i zasto je on zakupio staru farmu Jonasa Dzejmsa.

Odgovor na svoja pitanja su mogli da dobiju na centru terena Stirlinga u nedelju 12:00h,cim se maknu krave sa terena..

Zasto su krave na terenu,bilo je moje prvo pitanje za upravu kluba i dobio sam logican odgovor "Gospodine,sve smo pare dali na vas,nemamo vise para da odrzavamo teren profesionalnim kosilicama,pa je najjeftiniji nacin da pokosimo travu tako sto je krave popasu"

Ima tu logike,ustedi se koji dinar,a mozda i dovedem kakvog gradskog talenta da mi igra..

Potpisao sam ugovor na 3 godine,plata 150e mjesecno + placena kuca i dvoriste,i jedno biciklo,kao jedino prevozno sredstvo do mog posla  :great:

 

Elem,uz kucu dosla su dva praseta i jedna krava,tako da makar nisam morao da brinem za svoju trpezu  :bljaks

 

Da se vratimo narodu i njihovom odgovorima..

 

Krave su se makle sa terena,svjeza trava,par novinara i gradska rulja su me cekali na centru da me pozdrave,samo sto mi suze nisu krenule,ali ne zbog rulje,vec zbog toga sto je u blizini stadiona nekoliko krava (koje su uredno skratile travu) osjetilo potrebu za olaksavanjem  :crying:

 

Kada je sve bilo spremno za prezentaciju,mogao sam poceti sa svojim "obecanjima"..

 

Obecao sam da necu otici iz kluba dok ne napredujemo makar za jedan visi rang.

Obecao sam da nece igraci vise banciti do kasno u noc i uznemiravati seoske maloljetnice.

Obecao sam ljepsi fudbal i manje krava na stadionu.

I sto je najvaznije,obecao sam svojim igracima (inace,vecina kasnila na prezentaciju pod izgovorom "Muzao sam svinju o.0,micao kajmak itd") za svaki osvojeni bod,pod uslovom da su u zoni promocije,dobijaju toliko litara besplatnog piva VAMOSS

 

Nakon sto se zavrsila prezentacija,posao sam u svlacionicu da se blize upoznam sa svojim igrackim kadrom.....Nastavak slijedi ;)

Link to comment
Share on other sites

I sto je najvaznije,obecao sam svojim igracima (inace,vecina kasnila na prezentaciju pod izgovorom "Muzao sam svinju o.0,micao kajmak itd") za svaki osvojeni bod,pod uslovom da su u zoni promocije,dobijaju toliko litara besplatnog piva VAMOSS

hehe hehe hehe

 

Srećno u nastavku,zanimljivo pišeš samo još neka slika i to je :great:.Ali ovo za svinju :odvala: :odvala: :odvala:...

Link to comment
Share on other sites

Posto cu slike da ubacujem od sad,moze li samo neko da mi ukratko,ili pm posalje kako da ih izbacim da se vide..znam kako se centriraju,nego samo da se same otvaraju (da ne morate da kliknete na link)  :D
Link to comment
Share on other sites

Posto cu slike da ubacujem od sad,moze li samo neko da mi ukratko,ili pm posalje kako da ih izbacim da se vide..znam kako se centriraju,nego samo da se same otvaraju (da ne morate da kliknete na link)  :D

[hs width=300 height=300][/hs]

 

 

Između stavi link od slike direktan. Ovako to izgleda(klik na sliku)

 

Link to comment
Share on other sites

http://img440.imageshack.us/i/shirebanner.jpg/

Moji prvi trenerski dani polako pocinju...

Ekipa je relativno mlada,sve mladi momci,nade sela i kafana,ali sta je tu je..Odlucio sam da uvedem malo ozbiljnosti u ekipu i pokusam izvucem iz momaka neki maksimum.

Pred pocetak moje debi sezone na klupi nekog kluba,dogovorio sam sa upravom da odigramo par prijateljskih utakmica,da vidim momke u pravom svijetlu,na sta je uprava pristala bez razmisljanja.Najveca mana ovoj ekipi je neozbiljnost i neprofesionalizam prema obavezama koje

nose pravila fudbala  hmm

http://img25.imageshack.us/i/stadionel.jpg/

Skromna ekipa,jos skromniji teren,i nikakvi uslovi za napredak.Savrseno za perspektovnog trenera  :famous:

Prvi cilj je ostvaren..Uspio sam da zakazem prijateljske utakmice protiv tri,relativno velika kluba,u pitanju su QPR,Hearts,i Ipswich.Bice to fudbalski praznik za moje momke :respekt:

http://img696.imageshack.us/i/firstteam.jpg/

Cilj broj dva se odnosi na pojacanja..Posto se radi o mladoj ekipi,naredni period cu da provedem u scoutingu starijih i iskusnijih igraca,bez ugovora naravno,koji bi pomogli mladima da lakse prebrode tugu 4. lige :)

 

Vecernji sati,tj sati posle treninga u Stirlingu su mirni..Narod seta seoskim putevima,i cesto mene,posto sam novo lice u gradu,zaustave i pitaju o mojim utiscima,mom radu,ambicijama i zenama :D..Jedna zena,majka,ocigledno navijacica jos od davnina mog sadasnjeg kluba,obecala mi je ruku njene cerke,doduse Kvazimoda od djevojke,ako udjem sa ekipom u visi rang..Moja ambicija posle toga je naglo splasnula  :crying:

 

Elem,pred pocetak prijateljskih utakmica bacio sam se u potragu za pojacanjima,makar za svaku liniju tima po jedan iskusniji igrac..

Sezona samo sto nije pocela,prijateljske utakmice pred nama,klupa Intera miljama daleko ;)....

Ubrzo nastavak i rezultati prijateljskih meceva  :)

Boze sacuvaj me blamaze  :cast:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |