Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Yugoslavia


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

pa evo imam ja par prijedloga(vec sam to uradio na drugom sajtu ali sad sam pametniji ;)):

 

 

only my Partizan:

 

 

-voja stankovic je prvenstveno stoper.

-stefan babovic je all round srednjak po meni...

-adiyiah je nesto brzi a na pripremama se vidjelo da ima mnogo bolju kontrolu nego na igrici.

-tejgu treba popraviti zavrsnicu.

-stefan savic je wonderkid

-pravi medo ima sjajan marking.

-lola smiljanic malkice bolji pas.

-lazevski je prejadno uradjen na fm-u...

-miljkovic takodje...

-sasa ilic nikad nije bio fizicki jaci i spremniji a na fm-u preskroman po tom pitanju?!

-ja u stvarnom zivotu nisam bas ovako dosadan ;)

Link to comment
Share on other sites

pa evo imam ja par prijedloga(vec sam to uradio na drugom sajtu ali sad sam pametniji ;)):

 

 

only my Partizan:

 

 

-voja stankovic je prvenstveno stoper.

-stefan babovic je all round srednjak po meni...

-adiyiah je nesto brzi a na pripremama se vidjelo da ima mnogo bolju kontrolu nego na igrici.

-tejgu treba popraviti zavrsnicu.

-stefan savic je wonderkid

-pravi medo ima sjajan marking.

-lola smiljanic malkice bolji pas.

-lazevski je prejadno uradjen na fm-u...

-miljkovic takodje...

-sasa ilic nikad nije bio fizicki jaci i spremniji a na fm-u preskroman po tom pitanju?!

-ja u stvarnom zivotu nisam bas ovako dosadan ;)

1. Ne znam.

2. U nasoj ligi su svi all round i igraju gde moraju.

3. Gde ces bolje da se uradi, Adiyah je bas realno uradjen u FM-u.

4. Sto je dao gol nekim nizeligasima ne znaci da treba da ima Finishing 16-17.

5. Mozda je i precenjen u FM-u.

6. Pravi Medo igra u Vojvodini. :bo:

7. On je svoju pasing igru dokazao u Spaniji i LS. facepalm

8. Zato sto je i sam prejadan, a para za boljeg nemaju.

9. Isto kao i za gore pomenutog.

10. Za nasu ligu je potrebno 30% snage koje trose Englezi, tako da iz nase lige niko ne treba da ima fizicku spremu preko 12-13.

11. Ne znam.

Link to comment
Share on other sites

1. Ne znam.

2. U nasoj ligi su svi all round i igraju gde moraju.

3. Gde ces bolje da se uradi, Adiyah je bas realno uradjen u FM-u.

4. Sto je dao gol nekim nizeligasima ne znaci da treba da ima Finishing 16-17.

5. Mozda je i precenjen u FM-u.

6. Pravi Medo igra u Vojvodini. :bo:

7. On je svoju pasing igru dokazao u Spaniji i LS. facepalm

8. Zato sto je i sam prejadan, a para za boljeg nemaju.

9. Isto kao i za gore pomenutog.

10. Za nasu ligu je potrebno 30% snage koje trose Englezi, tako da iz nase lige niko ne treba da ima fizicku spremu preko 12-13.

11. Ne znam.

 

Sad su svi pametni...Komazec,S.Perovic i Boya imaju bolju zavrsnicu od Tejga i to je normalno?

Stefana hvali pola evrope,ima 19 godina i svaku utakmicu je odigrao nevjerovatno.Adija,htio neko priznati ili ne,vazi za opasnog talenta i pravu napast sa loptom.Za Saleta,lolu,medu,Miljkovica i Lazevskog vazi isto-ako su oni takvi onda ima puno posla oko nase lige!

Link to comment
Share on other sites

Nemam nameru da budžim igrače ali se slažem da bi mogao malo da popravim neke igrače ali krenimo redom.

 

Adija i Tejgo su očajni na 11.2. Poboljšaću ih ali ne nešto previše ali prvo da ih vidim kako igraju. :) Ne mogu tek tako da nabudžim igrače samo zato što dolazi iz Milana ili Hofenhajma.

 

Voji Stankoviću je ja mislim štoper prvenstveno i namešten. Sekundarna pozicija mu je levi bek.

 

Savića misllim da nema potrebe popravljati. I ovako ima dobre ocene a sa dobrim treningom razvija se u novog Džona Terija. :)

 

Za Medu i Smiljanića se slažem.

 

Šališ se da su Lazevski i Miljković prejadno urađeni na FM? :D Ni jedan ni drugi u stvarnosti nisu za Partizan ali na FM imaju i pre više dobre ocene. Lazevskom cena raste i do 2 miliona.

 

Upravu je ZeKa (Poslednji boem) što se tiče Saleta.

Link to comment
Share on other sites

lol lol lol

 

Stavi si ga ti u svom sejvu jbt.

 

Da obrazložim i to mada da Roske nije citirao post ne bi ga ni video. Srna je postavljen za kapitena iz razloga što ima najveći uticaj na igrače (mislim da mu je 19 ili 20 nisam siguran).

 

Link to comment
Share on other sites

My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011zeditor data (ako nemas ovaj folder napravi i pazi da napises ovako, sa malim slovima sve). Posle odes New Game i pojavi ti se ona prozorcic sa informacijama peca kojeg igras itd. i imas na dnu Change, to stikliraj. Posle kad ti se pojavi onde taj dodatak ti opet stikliraj i idi OK i ucitaj tu ligu. To je to, ako sve uradis kao sto sam ti rekao radice bez problema. :thumbup:

 

I pitao si vec u 2. temi, ne moras u svakoj da pitas. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. Nemam jos pec 11.3.

2. Ne radi mi internet. :D

3. Dodatak ce biti uradjen kako sam i rekao. Ovih dana vec doradjujem prvu verziju i kada mi dodje internet tacnije kada skinem pec uradicu jos par sitnica kao sto su verovatno transferi koji nedostaju i izbacujem pec za download.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.dodaj.rs/f/3s/sF/rxByRNC/62003815.png

 

Konačno je završena druga verzija ovog abdejta koji vam omogućava igranje sa Jugoslovenskom reprezentacijom i sa Jugoslovenskim klubovima pod pravom zastavom. Promena u odnosu na prvu verziju nije bilo puno i pošto sam najviše putem privatnih poruka dobijao sugestije da popravim finansije u takmičenjima to sam i uradio. U nastavku teksta možete videti šta je sve izmenjeno u odnosu na prvu verziju neračunajući transfere koje donosi zvaničan SI-jev peč 11.3.0.

 

http://www.gagisa.de/images/kosevo.jpg

 

U ovoj verziji broj dva stavio sam da reprezentacija nema glavni stadion već da u zavisnosti od težine meča i zavisi na kom će stadionu igrati. Veliki mečevi će se i dalje igrati na "Stadionu FK Crvena zvezda" dok će se oni manji mečevi igrati na "Maksimiru" i "Koševu". Mlađe reprezentacije će u zavisnosti od težine meča igrati na "Grbavici", "Poljudu", "Pod Goricom", "Čika Dači", "Karađorđu", "Filip 2 Arena", "Stadionu FK Partizan"...

 

http://sites.etleboro.com/files/photo/3881_Novi%20Sad,%20Srbija.jpg

 

Od gradova sam u prvoj verziji (ne znam ni sam kako) zaboravio sam da ubacim Šabac i Kosovsku Mitrovicu da su iz Jugoslavije. Sada je to ispravljeno.

 

http://pirun.ku.ac.th/~b5008291/318px-uefa_champions_league_logosvg.png

 

Što se tiče Lige Šampiona i Lige Evrope sredio sam da sada ne igraju skoro svi timovi iz prve i neki timovi iz druge lige u Ligi Šampiona i Ligi Evrope prve sezone. Moja zamisao je bila da Partizan igra u kvalifikacijama za Ligu Šampiona a Crvena zvezda, Dinamo i Hajduk u kvalifikacijama za Ligu Evrope ali kompjuter iz nekog razloga prve sezone u kvalifikacije za Ligu Šampiona stavi pored Partizana i Dinamo a Hajduku i Crvenoj zvezdi se u kvalifikacijama za Evropsku Ligu pridružuje Željezničar.

 

http://www.smedia.rs/biznis/slike/news_6899.jpg

 

Pomenuo sam u uvodu da sam najviše pažnje obraćao na finansije u takmičenjima jer sam ubedljivo najviše sugestija putem privatnih poruka dobio upravo za finansije. Možda sam malo preterao (to procenite sami) i ako nisam hteo pre više da budžim finasijske nagrade jer bar meni tako igra gubi smisao. U drugoj ligi, prvih četvoro dobijaju po 75.000 eura jer prva četiri mesta vode u prvoligaško društvo. U prvoj verziji je samo pobednik lige dobijao novčanu nagradu i to 50.000 eura. U prvoj ligi nagrade su naravno dosta veće. Šampion dobija 5.000.000 miliona, drugoplasirani tim 3.500.000 miliona, trećeplasirani 2.750.000, četvrtoplasirani 2.000.000, petoplasirani 1.500.000, šestoplasirani 1.200.000, sedmoplasirani 950.000, osmoplasirani 885.000, devetoplasirani 600.000, desetoplasirani 465.000, jedanaestoplasirani 380.000, dvanaestoplasirani 305.000, trinaestoplasirani 200.000, četrnaestoplasirani 150.000, dok klubovi koji zauzmu zadnja četiri mesta dobijaju po 70.000 jer su to mesta koja vode u niži rang takmičenja. I u kupu su dosta veće nagrade u odnosu na prvu verziju kada su samo finalisti imali finasijsku korist. Poraženi u šesnaestini finala dobija 5.000 a pobednik 10.000 eura. Poraženi u osmini finala dobija 15.000 a pobednik 35.000 eura. Poraženi u četvrtini finala dobija 30.000 a pobednik 65.000 eura. Poraženi u polu finalu dobija 53.000 a pobednik 100.000. Poraženi u finalu dobija koliko i pobednik polu finala, dakle 100.000 dok pobednik dobija 175.000 eura. U super kupu koji sam ubacio u verziju dva takođe ima novčanih nagrada. Samo za učešće se dobija 70.000, poraženi dobija 150.000 a pobednik 230.000 eura.

 

Što se tiče ostalih promena dodat je Super Kup a prve sezone ga igraju C. zvezda i Hajduk kao zadnji osvajači Jugoslovenske Prve Lige / Jugoslovenskog Kupa, ubačene su i skraćenice za takmičenja (Yugoslav First League - YFL, Yugoslav Second League - YSL, Yugoslav Cup - Cup i Yugoslav Super Cup - Scu) i dirane su ocene Tejgu i Adiji ali više sam smanjivao nego što sam povećavao pogotovo Adiji kome sam samo tehniku povećao dok Tejgu sam povećao igru glavom i skok kao i bravery dok mu je kompjuter sam smanjio finishing sa 14 na 13 ali koliko vidim bar ovu jednu sezonu što sam simulirao to nema nikakvog uticaja jer je do aprila meseca na 25 mečeva postigao 14 golova (ligaških).

 

Za sada sam simulirao samo

jednu sezonu i nije bilo nikakvih problema.

 

DOWNLOAD YUGOSLAVIA UPDATE V2

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |