Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoc oko taktike


Sale92
 Share

Recommended Posts

Treba mi pomoc, ali ne oko moje taktike, nego oko taktike Anderlehta. Jel igrao neko sa njima? Gdje su najslabiji? Da li da se branim ili da napadam?

Igram mec koji odlucuje titulu,a prosli su me 3-0 ubili tako da nemam lijeka za njih.

 

Iz mnog iskustva, ja se uvek branim. Doduše, uvek vodim CZ, jer sa ostalim ekipama ne mogu ni sezonu da izguram a da me ne smore. Nedostaje mi motiva.

 

Ja uvek idem na 3 boda, bez obzira na takmičenje. Samo ne srljam.

U jsl uvek napadam (ataking, fluid, više slobode, kraći pasevi, nema zadržavanja vremena...), a na evro tekmama se uvek branim, ali uvek. Znači, stavljam ono contain (valjda se tako piše), play more safel (zab sam kako se piše poslednja reč :), al znaš na šta mislim), kratki pasovi, disciplinovana igra, rigid filozofija itd. Naravno formacije mora da se prilagodi, ja najviše koristim 4-5-1 (iz nekog ličnog iskustva, čini mi se da formacija sa 2 špica daje kontra efekat. Najbitnije kod ove taktike je da je staviti da tim igra kontre. Često mi se dešava da velike favorite (čelsi, bajern...) dobijam rezultatlom 1:0 ili 2:1.

Ukoliko rezultat nije povoljan, onda se okrećem ofanzivi al tek negde od oko 60 min. Gotovo nikad mi to ne donese željeni rez, pogotovo kad igram protiv izrazitog favorita. Često se dogodi da gubim 1:0 ili 2:0 i da se otvorim i promim još 2-3 gola (Čelsi me trpo na tu foru na mari 5:1, ja njega u londonu 1:0 :)).

Znači, okreneš se defanzivi, i čekaš da protivnik pogreši.  :mafia:

Pretpostavljam da ti ja ta utakmica već završena, pa ovo nek bude savet za ubuduće. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Momci ja ne mogu nikako da resim problem 2 sam sezona sa Partizanom u prvoj osvojio titulu sa svega 2-3 kiksa zavrsio 3 u grupi ls nesrecno nego prvu polu-sezonu sam igrao 4-1-1-2-2 sa amr/l i sjajno je islo ipak testirao sam nasu tt taktiku i ona se jos bolje pokazala tako da sam sezonu zavrsio sa njom tad sam doveo (Masilel-u,Shitov-a,Rodholf-a,Sammir-a,Stancu-a,Bordagaray-a) a otisli su (Bogunovic,Boya,Davidov i jos neki ne vazni) sve je lepo funkcionisalo a onda druga sezona dosli su (Pejcinovic,Rnic,Brkic,Diara se vratio sa pozajmice glavna neostvarena zelja su mi Lucas iz Sao Paula i James Rodriquez ali probacu u Janoaru) otisao je samo (Krstaljic u penziju i neke rezerve) i u ovom trenutku sam negde 20 Septembar ne mogu da se sastavim sa zivotom jedva usao u ls u ligi 3 poraza 3 neresene i 1 pobeda sve moguce taktike sam probao jos od priprema ali nista ne ide jer zna neko do cega je? :pras: :pras: :pras: :bo: :lud:
Link to comment
Share on other sites

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/o0v8noqsc6bhq96z1sfo.jpg[/hs]

 

 

Evo i Team Instructions

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/yzm8lgmu8t111cfuktu.jpg[/hs]

 

PS Stavarno ne znam do cega je ovo mi se prvi put desava tacnije desilo mi se jos jednom na proslom sejvu sa PFC i tad sam odustao al sad ne zelim isto... :bo:

Link to comment
Share on other sites

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/o0v8noqsc6bhq96z1sfo.jpg[/hs]

 

 

Evo i Team Instructions

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/yzm8lgmu8t111cfuktu.jpg[/hs]

 

PS Stavarno ne znam do cega je ovo mi se prvi put desava tacnije desilo mi se jos jednom na proslom sejvu sa PFC i tad sam odustao al sad ne zelim isto... :bo:

 

Team Instructions stavi sve na default :thumbup: Pokusaj nista te ne kosta..Imao sam isti prob  meni je pomoglo :wink:

Link to comment
Share on other sites

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/o0v8noqsc6bhq96z1sfo.jpg[/hs]

 

 

Evo i Team Instructions

[hs width=300 height=300]http://www.freeuploadimages.org/images/yzm8lgmu8t111cfuktu.jpg[/hs]

 

PS Stavarno ne znam do cega je ovo mi se prvi put desava tacnije desilo mi se jos jednom na proslom sejvu sa PFC i tad sam odustao al sad ne zelim isto... :bo:

 

Evo par saveta:

 

*Ako vec igras ofsajd zamke, poguraj zadnju liniju napred. Oba beka su ti ofanzivna a Krstajic je iskusan pa ne bi trebalo da bude gresaka. Tako ces smanjiti prostor izmedju odbrane i 2 vezna cime ce ti tim biti kompaktniji.

*Ako vec imas 2 krila, potpuno je nepotrebno igrati kroz sredinu. Stavi mixed da bi krila uticala vise na igru.

*Tempo je mozda previse spor. Ako igras protiv bunkera sporom razmenom pasova ces slabo sta da uradis jer ce protivnik uvek imati vremena da se namesti.

*Protiv jacih od sebe ( liga sampiona ) mislim da ti treba neka defanzivnija taktika.

*Centarsuteve na default

*Probaj sa balanced filozofijom. Mislim da ipak tvoji igraci nisu toliko kvalitetni da igraju fluid.

*Moras imati jednog defanzivnijeg veznog.

 

Nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljudi ne znam jel ovo prava tema(a nadam se da jeste), ali jel mi mozete pomoci sa instrukcijama oko kornera?Kako da poboljsam i da ne bas redovno, ali eto bar nekad da dam gol iz kornera?Koje instrukcije da postavim?

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da se to bas odnosi kao sto sama ocjena govori na cross(centriranje),sada naravno da tim igracima na tim pozicijama primarna zadaca centrirati kao sto je bekovima i krilima ali mislim da to oznacava kao trenutak kada se oni nadu na bocnoj poziciji dali ce centrirat  :thumbup:

 

Nadam se da si skuzio i da sam u pravu  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovako, igram prvu sezonu sa Liverpoolom i trebam preporuku što da stavim određenim igračima, evo vezni red i napad :

 

              Caroll

 

Suarez - Gerrard - Kuyt

 

    Meireles - - Lucas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |