Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[UEFA PROJEKT]FC Shakhtar Donetsk


Sale92
 Share

Recommended Posts

F.C. Shakhtar Doneck=UEFA Champions League projekt


http://www.dodaj.rs/f/1C/eW/Kd0UROE/1895.png


FC Shakhter Doneck osnovoan je 1936 takmice se u premijer lige Ukrajne nadimak kluba su rudari ili krtice. Stadion se zove Doumbas Arena kapaciteta 51 504 na kojem igraju tek godinu dana. Trenutni vlasnik je ukrajinski multi-milijarder Rinat Ahmetov koji puno ulaze u klub poslednje decenije od kad je na celu kluba postignuti su najveci uspesi. Dok su bili clan lige Sovjetskog Saveza nisu imali neke vece uspehe mada se izdvajaju: Kup SSSR-a 1961,1962,1980,1983 Super kup SSSR-a 1984 zatim Kup Ukrajne:1995,1997,2001,2002,2004,2008 Premir Liga Ukrajne:2002,2005,2006,2007/08,2009 i najveci evropski uspeh Liga Evrope 2009. Ubedljivo najveci rival je Dinamo Kijev. Budzet za prvu sezonu je 30miliona.

 

E ovako ovde cu vam predstaviti dve taktike prva ofanzivna vam je veoma poznata nju sam vec predstavio ali ovde cu je predstaviti za svakog igraca posebno. Druga taktika je defanzivna i sa njom sam se u dosta slucajeva sjajno branio kada je bilo potrebno obe taktike sam isprobao i p meni su sigurno najbolje za ovu ekipu za dve sezone su sjajno odradile posao.

 

OFANZIVNA TAKTIKA

 

Formacija i sastav ekipe

[hs width=300 height=300]http://img691.imageshack.us/img691/9272/shakhtardonetskshakhtar.jpg[/hs]

Ova formacija kao sto rekoh nekima je veoma poznata to je formacija koju za sada preferiram i koja me jos nije rozocarala. Sastoji se iz:GK,DR,DC,DC,DL,DMC,MC,AMR,AML,STCR,STCL.

 

player instroction

-GK:Pyatov najbolji Ukrajinski golman nema se sta puno pricati dobro obavlja svoj zadatak role su sweeper keeper-support.

-DCRL:Chygrynskyi sjajan igrac zamenik kapitena bio kod mene pravi vodja na terenu igrao u Barsi gde nije dobio pravu sansu tako da kvalitet ne izostaje sigurno kod prekida ga stavite da ide na drugu stativu. Rakhytskyi veliki talenat ima sve potrebne atribute da postane odlican stoper nikada me nije razocarao kad god je dobio sansu zna da da gol itekako ja sam ga kombinovao sa C. Zapatom koga sam doveo iz Udinesea samo zato sto je malo iskusniji stavite mu da ide na prvu stativu a za obojicu stopera role su:limited defender-defend. Chygrynsky moze i ball playing defender-defend.

-DRL:Dario Srna kapiten ekipe i apsulutna legenda kluba pravi vodja vlasnik ekipe nije hteo da ga pusti u Chelsea za 25mil tako da kvalitet ne izostaje igra sjajno i napred i nazad moze da igra gde kod hocete na desnoj strani ali savetujem ovde.Razvan Rat ok igrac po meni bolji u defanzivi mada sam ga upravo zbog toga prodao i doveo Taiwa iz Marseja role za obojicu su: wing back-support.

-DMC:Tomas Hubchman sjajni ceh po meni sjajna pozicija za njega posto moze da igra i dc uvek dobro odigra kod mene je izgubio mesto u prvih 11 posle sezonu dve samo zbog problema sa strancima i vracanja u ekipu jos jednu legendu Tymoschuka rola mu je naravno:anchon man-defend

-MC:Jadson dobar tehnicar i kreativac dosta je u klubu poznaje stil igre jedina mana kod mene su mu bile godine i sto sam ipak imao sjajnog Nuri Sahina koga sam doveo iz Dortmunda a rola mu je:advance playmaker-support.Dajte mu maksimalnu slobodu u kreativnosti.

-AMRL:Willia i Fernandinho dvojica mozda i najboljih igraca sjajni po bokovima od nitkuda se pojave i duju gol ne retko se dogadjalo da budu bolji strelci i od napadaca sjajni pogotovo u ofanzivi Fernandinha trenirajte za amr a role za obojicu su winger attacking-attack.Dajte mu takodje maksimalnu slobodu u kreativnosti.

-STCRL:Eduardo i Luiz Adriano dva dobra i prodorna igraca Eduardo stigao iz Arsenala gde svi znamo kako je igrao pre one teske povrede ipak sjajno se vraca i sigurno je najbolji spic ekipe ako igra sa Adrianom stavite ga na: STCR advanced forward-attack dok sa nekim kreativnijim na:pocher-attack. Luiz Adriano dobar je za ligu igrac koji se jos nije skroz razvio da nemate para bio bi sasvim ok u ovakvoj ekipi ali s obzirom da ih poprilicno imate savetujem da vam ulazi sa klupe a da dovedete nekog tipa Dzeko ili L.Suarez a role su mu sa Eduardom:pocher-attack.U svakom slucaju nece vas razocarati pa cak ako bude ulazio i sa klupe pravi je golgeter.

 

team instructions

[hs width=300 height=300]http://img694.imageshack.us/img694/9272/shakhtardonetskshakhtar.jpg[/hs]

Ovde ce vam ekipa igrati lepo i atraktivno ali i sigurno u isto vreme i dovoljno takticki pametno.

 

touchline instructions

:clear ball to flanks

:export to flanks

:work ball info box

:pass info space

:hassle opponets

ovo su naravno samo saveti...

 

:download:


DEFANZIVNA TAKTIKA

 

Formacija i sastav ekipe

[hs width=300 height=300]http://img257.imageshack.us/img257/9272/shakhtardonetskshakhtar.jpg[/hs]

Po meni sjajna formacija za cuvanje rezultata i kada vam ne treba pobeda ili sva 3 boda.

 

player instroction

-GK:Pyatov role su iste: sweeper keeper-support.

-DCRL:Chygrynsky i Rakhitskyi raole takodje iste:limited defender-defend ili za Chyngrynskog: ball playing defender-defend.

-DRL:Sve vam je poznto jedino su role izmenjene:full back-support (nece toliko ici napred.)

-DMCRL:Hubchman sve ostaje isto znaci pozicija je dmcr a role:anchon man-defend.E ovde imamo novog igraca to je jos jedantalentovani mladic Vitsenets dobar igrac samo malo ne iskusan za ls npr takodje ovde mozete staviti i Gai-a koji vam je na pocetku u rezervama zbog povrede a role su: defensive midfielder-ako jako brante rezultat ''defend'' a ako imate razliku od npr 2 gola ''support''.

-MC:Jadson opis igraca vam je poznat a role za njega su:advanced playymaker opet ako se jako branite ''support'' a ako tako reci mozete da disete ''attack''.

-MRL:William i Fernandinho sve je receno a role su:wide midfielder-support .

-STC:E ovde je sada Eduardo usamljen ali to za njega ne predstavlja veliki problem stavite mu:target man-attack.

 

team instroction

[hs width=300 height=300]http://img23.imageshack.us/img23/9272/shakhtardonetskshakhtar.jpg[/hs]

E ovde ce biti spusten tempo igre i igracete povucenije opreznije ali i prljavije.

 

touchline instroction

:drop dep

:play norwer

:pass to feet

:hassle opponents

:get struck in

 

:download:

 


http://www.dodaj.rs/f/2/qS/1PdmJCoC/logotakticar-1.png


Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[tt]Bravo sale legendo, odlično predstavljanje taktike...samo naprijed [/tt]

hvala sefe nadam se da opravdavam poverenje  :-)

Takticari fenomenalno radite, svaka cast. 

hvala zeko u ime svih nadam se da cemo tako i nastaviti  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |