Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Adriatic League


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

Nije ovo još jedna zamena liga, provalio sam kako se pravi kontinentalno takmičenja pa sam tako i napravio Adriatic ligu ali bez Makedonskih i Crnogorskih klubova jer su slabi ali Crna Gora ipak malo učestvuje u ovome jer sam posle ligaškog sistema (12 ekipa svako sa svakim po 2 puta = 22 utakmice i najbolja 4 posle ligaškog takmičenja idu u plej of koji se održava u Crnoj Gori tačnije na stadionu Pod Goricom). Nešto će ovako biti i u real life verovatno isto bez Crnogorskih klubova ali sa Makedonskim a ovako je i u košarci samo što mi se čini da u košarci liga broji 14 timova (ali nisam siguran) dok je ovde 12. Takmičenja stupa na snagu odmah prve sezone a timovi koji su zauzeli prošle sezone u rl pozicije od 1-3 iz Srbije, BIH, Hrvatske i Slovenije učestvuju u ligi. Za drugu sezonu u ligi kvalifikovaće se najbolja tri iz Srbije, BIH, Hrvatske i Slovenije tokom prve sezone igre. Radi boljeg užitka preporučujem i aktiviranu ligu BIH pa odjednom da loadirate sa BIH ligom i Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju radi toga jer kompjuter hoće da iz zemlje koja nije loadirana ponekada ubaci i neke leve timove tipa Travnik iz BIH. Takođe neće biti odlaganja mečeva u ligi šampiona ili ovoj adriatic ligi, eventualno nekada u kupu dok u ligi će te imati minus ponekada i od 7-8 mečeva ali će te to tokom januara i početkom februara nadoknaditi. Sada evo nekoliko skrinova i download ako imate neko pitanje pitajte.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napraviš prvo neko takmičenje kao ja ovu adriatik ligu. Pa zatim dodaš kontinentalno takmičenje i imaš opciju da menjaš broj dozvoljenih izmena, kartona itd. i da dodaš to takmičenje što si napravio continental rules / cups (primer: Adriatic league a to je to takmičenje što si ti napravio). Zatim u nations za primer dodaš kao ja Srbiju, BIH, Hrvatsku i Sloveniju i onda u teams staviš Nation Top Division teams pa koliko ide iz jedne zemlje timova u ovu ligu i onda ideš polako dodaješ stages, ostalo mislim da znaš. :D Obavezno kada završiš test kontinental rules da vidiš da li si sve dobro uradio. To bi bilo to ukratko. :D
Link to comment
Share on other sites

Napraviš prvo neko takmičenje kao ja ovu adriatik ligu. Pa zatim dodaš kontinentalno takmičenje i imaš opciju da menjaš broj dozvoljenih izmena, kartona itd. i da dodaš to takmičenje što si napravio continental rules / cups (primer: Adriatic league a to je to takmičenje što si ti napravio). Zatim u nations za primer dodaš kao ja Srbiju, BIH, Hrvatsku i Sloveniju i onda u teams staviš Nation Top Division teams pa koliko ide iz jedne zemlje timova u ovu ligu i onda ideš polako dodaješ stages, ostalo mislim da znaš. :D Obavezno kada završiš test kontinental rules da vidiš da li si sve dobro uradio. To bi bilo to ukratko. :D

 

uuu al cu ovo da prangijam, samo da smislim sta da napravim... WEEEER

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Flag_of_SFR_Yugoslavia.svg/124px-Flag_of_SFR_Yugoslavia.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bf/Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg/120px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Flag_of_Croatia.svg/120px-Flag_of_Croatia.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f8/Flag_of_Macedonia.svg/120px-Flag_of_Macedonia.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Flag_of_Montenegro.svg/120px-Flag_of_Montenegro.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Flag_of_Slovenia.svg/120px-Flag_of_Slovenia.svg.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/Flag_of_Serbia.svg/120px-Flag_of_Serbia.svg.png

 

Kao što možete videti uradio sam drugu verziju Adriatic lige ali po sasvim drugim pravilima. Adriatic liga će se igrati od 20 avgusta do 4 februara a zatim najbolja 4 posle regularnog dela sezone igraju plej-of. Prvi sa četvrtim, drugi sa trećim. Pobednici igraju finale koje će se svake godine igrati na stadionu Splitskog Hajduka, Poljudu. Što se tiče nacionalnih prvenstava nešto sasvim novo po ugledu na košarkaška prvenstva (Srbije, Hrvatske... ne znam da li je tako i za ostale zemlje). Polovinom marta a u većini od ovih šest država krajem marta kreću nacionalna prvenstva koja će trajati oko 2 meseca a negde i malo duže a zatim najbolja četiri na tabeli igraju plej-of za prvaka. Iz prvih liga Srbije, Hrvatske, BIH, Slovenije, Makedonije i Crne Gore ne ispadaju timovi. Dvoumio sam se na par mesta, pre svega koga da ubacim kao 14 učesnika Adriatic lige i odlučio sam se za Zetu zbog derbija sa Budućnosti. Inače sam se dvoumio između OFK i Zete. Jedino još gde sam se dvoumio jeste srpska liga, mislio sam da izbacim Hajduk i Slobodu u neigrivu a Napredak i Zemun u prvu ali sam ipak ostavio ovako. Ovo je pre svega namenjeno onima koji žele da igraju sa ovih 14 klubova iz Adriatic lige, oni koji žele da ubacim neki tim u Adriatic ligu neka kažu u temi i šaljem im izmenjenu bazu putem privatne poruke. Od promena jedino još da spomenem i da sam iz FC Red Star Belgrade preimenovao u FK Crvena Zvezda Beograd kao i što sam za prvi nadimak stavio "Delije" a za drugi Crveno-beli. Inače prvi nadimak je bio Zvezda a drugi "Delije". Uskoro za download očekujte i baltičku ligu kao i lige zemalja koje učestvuju u njoj. Liga postoji u stvarnosti ali je na FM nema.

 

 

Fajlove iz rara prebaciti na sledeću lokaciju: My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2011/editor data

Link to comment
Share on other sites

slobo svaka ti cast :respekt: ja nisam imao onu predhodnu verziju jel mogu sada ovu bez one a imam rusku verziju fm i imam patch11,2,1? I samo treba tu da ubacim i to je to?

 

Možeš. Samo ubaci tih 7 fajlova na pomenutu lokaciju i radi će ti. :)

Link to comment
Share on other sites

ok ubacio sam jer ti problem samo da mi malo pojasnis pravila meni licno treba za Srbiju tipa sta ostali rade dok mi igramo ovu ligu jer sve ekipe sto su u super ligi igraju prvenstvo to u martu koliko prvih ulazi u adriatick league i koliko timova ispada iz super lige ako ima ispadanja? I jer za eurpu sve ostaje isto?
Link to comment
Share on other sites

Ostali čekaju mart. :D

Iz Srbije recimo samo Partizan, C. zvezda i Vojvodina igraju Adriatic ligu. Te što vidiš na skrinu Adriatic lgie ti igraju za stalno.

Nema ispadanja iz domaćih prvenstava.

Za evropu ostaje isto.

Link to comment
Share on other sites

dobro svidja me se sistem takmicenja u odnosu na prvu verziju ali mi se u prvoj vise svidja zato sto prva 3 u ligi idu ovde dok ima i ispadanja ako je tako nesto moguce napravi ako ne odlucicu se za nesto...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |