Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

The Great Comeback


milosizpisara™
 Share

Recommended Posts

UVOD

Pozdrav svim fanovima FM-a!Evo,nakon jednog dugog odmora od pisanja priča (Nisam pisao od kako je puk'o FM Serbia) rešio sam da se vratim u stare vode

:) .Nekoliko puta sam dolazio na ovaj forum,ulazio u FM Priče i oklevao dali pa zapocnem novu priču ili ne...i evo,ovim prvim postom se obavezujem na duge i zanimljive nastavke,koji će verujem,barem nekome dati povod za igru i pisanje u ovom podforumu ;) .Verujem da me neki od vas i poznaju sa FM Srbije,pa bi mi vaša podrška mnogo značila :)

Kako bi priča bila daleko zanimljivija i duža,odlucio sam započeti sa klubom iz nižih liga,i to iz druge Meksičke lige.Ime kluba je Veracruz (Club Tiburones Rojos De Veracruz).Osnovan je 1921,i nema baš veliku reputaciju,ipak je to druga liga (Jos Meksička).

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/lt/thumb/b/b9/UEFA.png/300px-UEFA.png

 

PRICA

Taj dan sam bio sa devojkom na večeri,negde u centru Beograda.Izašli smo bez povoda,samo onako na večeru i da malo,ajmo reći tračamo

:).Izmedju sve te priče devojka mi je rekla Miloše,imas 27 godina,nemaš posla...Moram da ti kažem,nemoj da se naljutiš na mene,ali ne možeš ceo život da živiš od para što ti je ostavio otac..i to će nestati..Taj njen "govor" mi je dao razlog za razmišljanje..Celu noć nakon te večere nisam mogao zaspati,razmišljajuci o mom životu...Jbt moram da nadjem posao!

-Sledećeg jutra...

Nakon dugog razmišljanja preko noći,došao sam do ideje da dobijem trenersku A licencu od Uefe!Za nju je potrebno 6 godina igranja u bilo kom klubu i zdravstveni dokaz,a ja sam hvala Bogu živ i zdrav!A sto se tiče kluba,igrao sam u Zemunu 7 godina kao golman,pa sam isti dan otišao u Zemun,uzeo dokaz o igranju i javio se Uefi...Rekli su mi da sam dobio A licencu,samo treba da je isporuče,znaci dolazi za 7 do 10 dana..Sasvim dovoljno da nadjem angažman u nekom klubu.

 

 

 

-U sledecem nastavku pisem o tome kako sam dospeo do Meksika i o jednom vatrenom iskustvu... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OVAKO JE SVE POČELO (1.Deo)

Eto dočekao sam i ja tu A licencu,stigla je nešto ranije tako da nisam uspeo da pronađem klub.U Srbiji,ni jedan klub iz Superlige me nije hteo jer nisam imao trenerskog iskustva,a u nasoj prvoj ligi samo par njih ali ne dovoljno dobri za mene.Mislio sam da ovo trazenje kluba ide brže gledajući velike evropske klubove kako menjaju trenere,ali ne,evo vec druga sedmica kako sam bez posla..Nadam se da će se moj poslovni status uskoro promeniti,jer ako se ne promeni,propada sav onaj trud oko traženja...U povratku iz BiH (neki klubovi se interesovali za mene) na putarini sretnem starog prijatelja,sada inače igrača Crvene Zvezde,Dejana Milovanović.Video me kroz prozor svoga džipa i pokazao mi da stanemo na naredno odmaralište da se pozdravimo.Tako je i bilo... Pa gde si Dejo druže stari!-Oo pa miki koliko se nismo videli jbt...Šta ima kod tebe?Ma nema ništa,evo putujem iz Bosne,tražio neki posao...-A da čuo sam da si dobio licencu brate,čestitam!Hvala ti,al' nije to nešto toliko za veselje..-Šta je,frka za posao,nema nigde bez iskustva?Ma nigde neće da me prime,svi traže dve godine radnog iskustva,pa makar kao asistent..Ma znam brate sve to,razumem te..ja bi ti mogao pomoći.Kako?-Znaš i sam da sam sad u Zvezdi.Da.-E,u svlačioni među igračima se priča da u upravi Zvezde ima jedan moćan čovek,kažu da sta god želiš on ti sredi,ali naravno,sve ima svoju cenu...Misliš da bi meni mogao pomoći?-Pa verovatno bi,evo dat ću ti njegov broj pa popričajte malo..I brate,ako bude trazio mnogo para slobodno se meni obrati..Ok..Hvala ti puno brate..

 

-Nekoliko sati kasnije,nakon telefonskog razgovora sa tajanstvenim gospodinom iz Zvezde...

 

E ajde vidimo se,idem ja da vidim nešto za neki posao.-Rekao sam devojci i otišao na Marakanu.Dok sam se vozio prema tamo,razmišljao sam ko bi to mogao biti..Dosta pratim Srpski fudbal i stvarno ne znam ko bi to mogao biti..Marketing Zvezde je stvarno dobar,čim je takvog mafijaša uspeo sakriti...Ušao sam na stadion,tačnije u prostorije uprave,gde me je dočekao Andrija Kleut,sekretar kluba.Jesam sa vama razgovarao pre neki sat?-A vi ste?Ja sam Miloš Vujičić,rekli ste da imate posao za mene.-A ne,ne nisam ja,probajte u ovoj kancelariji ovde.Dok je to govorio,rukom je pokazao na velika vrata.Ušao sam unutra...Ova kancelarija je ogromna!Luksuzno opremljena,sa pogledom na kompletno igralište stadiona!Malo sam razgledao po kancelariji,gledao slike,kad se u pozadini začuo glas.Ti si Miloš Vujičić?-Okrenuo sam se i video na izgled veoma moćnog čoveka,u odelu..-Da ja sam.Ja sam Ivan Adžić,pričali smo pre nekoliko sati.A ti si taaj!Pomislih u sebi...Nisam bio puno iznenadjen,jer ipak treba dovesti Tošića,Koromana i Milovanovića bez imalo obeštećenja!Imate posao za mene?-Pitao sam ga.Da imam.Pošto si početnik u ovom poslu,ići ćeš u Meksiko u drugu ligu.MEKSIKO!?!-Imat ćeš veću platu tamo nego u bilo kojem našem klubu..Pa znam,ali Meksiko...Ne brini,potpisat ćeš ugovor na jednu sezonu,pa ako ti se svidi tamo produži ga,ako ne vrati se..Evo ovde ti je ugovor o tvom transferu tamo,kada dođeš samo to pokaži i novi si trener..

 

 

U drugom nastavku:Put do Meksika nimalo nije lagan...

 

 

P.S. Hvala svima koji prate :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

OVAKO JE SVE POČELO (2.Deo)

 

http://i646.photobucket.com/albums/uu185/danorebel/3452362fp338nu3274646988WSNRCG32334.jpg

 

Na putu prema Meksiku,u avionu sam čitao neke činjenice o mom budućem poslu.Dobijam ugovor na jednu sezonu,plaćaju me k'o da sam Murinjo,i još dobijam luksuzno opremljen stan...Zašto mi je to sumljivo?...Došao sam u Meksiko,tačnije u saveznu državu Veracruz,kako se i zove moj budući klub.Malo sam se raspitao,i nekako došao do gradskog stadiona,koji je ogroman za jednog drugoligaša,prima čak 37k !Provukao sam se unutra,u klupske prostorije,gde me je srdačno dočekao Fidel Herrera,moj novi predsednik.Fino smo se ispričali (jedva,Fidel se snalazio sa engleskim rečnikom) te je on otišao nekuda sa trojicom gorila oko njega,kao da je sad neko jeben a ne prvi čovek drugoligaškog kluba..pff...E da i reko mi je da za pola sata budem u sali za štampu,jer me još nisu predstavili..

 

-Pola sata kasnije,Na konferenciji za štampu...

 

-Novinar : Dobar dan gosp. Vujičić,prvo da vam čestitam na angažmanu,jeste li zadovoljni poslom?

-Ja : Da,veoma sam zadovoljan.

-Novinar : Hoce li vam smetati to što ne znate nas jezik?

-Ja : Ma neće,većina igrača zna engleski.

-Novinar : Dali ste upoznati sa trenutnim stanjem u klubu?

-Ja : Kakvim stanjem?

-Novinar : A vi ne znate!Pa prvi čovek ovog kluba..Molim vas sledeće pitanje!-Predsednik je glasno pretekao novinara u priči.

-Novinar :Predsedniče,može za vas nekoliko pitanja?

----------

Dok su predsednik i novinari razgovarali o fudbalu i nekim glupostima,čovek koji je sedeo do mene,čini mi se potpredednik,gurnuo mi je papirić pod ruku na kojem je pisalo : Po završetku konferencije dođi na zadnji izlaz,moram nešto da ti kažem. Potom je ustao i otišao,a mene su novinari nastavili ispitivati o transferima i svim stvarima vezanim za predstojeću sezonu..Ali te stvari su me najmanje mučile,mene je zanimalo sta to onaj hoće od mene...dali hoće da mi pomogne ili sta?

 

-Na zadnjem izlazu,nekoliko minuta kasnije...

 

Uđi u auto.-Rekao je.Želim da te upoznam sa tvojim novim poslom.aha.-Rekoh.Bio mi je sumljiv,naravno,malo sam se i bojao za sebe,ali kad sam već došao do Meksika,šta mi se drugo može desiti...Pazi sad ovamo.Jel tebi jasno zasto dobijaš 5000e sedmično,umesto 500e k'o i svaki drugi trener?-Pa i nij..Ja sad pričam,ne prekidaj me.Naš predsednik je glavni čovek Meksičke mafije,znači ne samo naše oblasti neko celog Meksika.Ako ga nešto budeš trebao nikako mu se nemoj direktno obraćati,sve što želiš,trebaš,tu sam ja.E sad tvoja plata.Doveden si ovde pod ugovorom.Ne onim trenerskim ugovorom nego ugovorom koji si potpisao u Beogradu.To je Delta ugovor.Sve dok si pod tim ugovorom moras poštivati ljude iz uprave kluba.Ako ti čistač kaze da mu doneseš čašu vode,donesi mu,ako ti kaze da ga ubiješ,ubij ga.Moraš jedno znati,ti si ovde samo još jedna sitna ribica,nemoj da mešaš prste u tuđe poslove,za javnost si ti trener koji ima duboko trenersko iskustvo,koji je došao da pokori prvu ligu Meksika sa našim klubom,i ništa drugo.Evo ti ovaj mobitel,taj ćeš od sad koristiti.Ako zazvoni u pola noći moras se javiti i uraditi šta se traži od tebe,u suprotnom ćeš završiti kao neki koji su se previše mešali u naše štvari.Izađi ovde,Udji u onaj tattoo shop,reci da te šalje Delta i da si dosao po žig.Kad se istetoviraš,vrati se u klub i budi trener.A šta ak..-Nema pitanja,sve sam ti detaljno objasnio,napusti vozilo.Fuck...Izašao sam u tišini,zatvorio vrata..on je oderao po gasu i otišao...koji su to likovi brate...

 

 

Sledeći nastavak : Kakva me sudbina čeka sledećih godinu dana...

Link to comment
Share on other sites

Meksiko,Zemlja mojih snova..pff..

 

http://regionalexpress.hr/images/uploads/prozivka_istra_1961.jpg

 

Probudio sam se u ranu zoru,negde oko 7 sati,morao sam jer je prva prozivka igrača pred novu sezonu u 8.Do pomoćnog terena Veracruza sam došao peške jer je udaljen od mog stana nekih 500m,možda i manje.Došao sam među prvima,na terenu su bili samo neki stariji ljudi.Prišao sam im i upoznao se sa njima.Ovaj jedan je rekao da je fizioterapeut,drugi da je skaut a treći moj asistent.Nakon što smo se upoznali,asistent me je odveo u kantinu,gde će doći svi igrači.Seli smo za prvi sto i počeli razgovarati...

 

Vidim da si već istetoviran,pa ću malo skratiti priču.-Rekao je Miguel(asistent).Ovde se stvari krecu malo drugacije nego u drugim klubovima.Dok si sa upravnicima,radis one poslove,dok si sa nama iz stručnug štaba radiš trenerske poslove.jel ok?-Da..Mislio sam da ću stalno radit one poslove..popravio si mi dan..-Drago mi je zbog tebe ali veruj mi,ni trenerski posao nije lagan..Evo dok ne dodju svi igrači mi ćemo se dogovoriti za novu sezonu.Evo ovde ti je naših startni 11,mislim da trenutno nemamo bolje.U ovom trenutku smo najslabiji na poziciji veznog igrača,i to onog u sredini.Ova dvojica u prvoj postavi su matori,jedan ima 31 a drugi 36 godina..Druga kritična pozicija je levo krilo.Imamo solidnog igrača,ali nije dovoljno dobar ako planiramo u viši rang.I treća kritična pozicija je štoper.Imamo jednog solidnog a drugi nije ništa posebno,mator je,brzo se umara.Znači treba nam AML,MC i DC.To ćeš ti rešiti,a sad prijateljske.Hoćeš da ti ih ja zagovorim i koliko ti ih je potrebno?-Pa u planu mi je da dovedem 5 igrača,od kojih će dva ići na kaljenje,a tri odmah u prvu postavu,znači bilo bi dovoljno pet do šest prijateljskih da se ova trojica adaptiraju.-Uredu,smatraj to rešenim.Mislim da su došli svi igrači pa izvoli,idi se upoznaj sa njima,održi prvi trening.

 

--------------------------------

-

 

-Isti dan,samo naveče...

 

Dobar dan,jesam dobio Fudbalski klub Kaizer Chiefs?-Da,kako vam mogu pomoći?-Ja sam Miloš Vujičić,Menadžer Veracruza iz Meksika,zanimam se za jednog od vaših igrača.-Aha,ok.Recite mi koji je to igrač i kad želite da se sastanemo?U pitanju je Siphiwe Tshabalala,a ja sam planirao doći sutra u JAR pa da se dogovorimo.Uredu,vidimo se...Isti taj razgovor sam obavio sa kolegama iz Paragvaja,tačnije sa klubom Libertad,u vezi veznog igrača Omara Pouso..U jednom danu obilazim Paragvaj i Južnu afriku...Sviđa mi se ovaj trenerski posao..

 

 

U Nastavku : Predstavljanje novih igrača i prijateljske utakmice

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A SADA MALO FUDBAL (1.DEO)

 

http://enlace.vazquezchagoya.com/wp-content/LOGOTIBURONES300PX.jpg

 

Evo prošlo je par dana od onog razgovora sa potpredsednikom,i moglo bi se reći da sam se smirio.Još nije bilo poziva u kasno doba,razgovora sa upravnicima..Zadnjih par dana prioritet mi je bio Veracruz.Najviše se radilo na dovođenju novih igrača,kako bi osvježili i podmladili ekipu.Iz u19 tima nije dospeo ni jedan mladić u moj prvi tim,tražio sam da se više radi sa mlađim kategorijama,da se više novaca uloži u mladi razvoj,ali od toga nije bilo ništa.E sad transferi..U klub je došlo pet igrača,dva sam mislio poslati na kaljenje al nisam imao gde

:S pa sam tražio od uprave da nadje neki klub sa kojim ćemo biti vezani,i našli su ga.Na jednogodišnju pozajmicu,čim je došao u klub,otišao je Abubakari Yakubu,Pre dve godine igrao je u Viteseu,ali jednu kompletnu sezonu nije igrao ni minute,te sam ga morao poslati na kaljenje.I da,igra na poziciji DR i MC.Drugo pojačanje koje je otišlo na pozajmicu je Miguel Riffo,štoper iz Colo Colo-a,došao za 1M (Na rate) + neki procenti.Prvi prvotimac,pravo pojačanje,dolazi iz Paragvaja,Tačnije iz kluba Libertad,a on je već najavljeni Omar Pouso.Došao je za jako malo para,110,000E,Ali je brzo postao standardan.Drugo pojačanje je Carlos Vela,ne onaj iz Arsenala nego neki regen iz Meksika.Koštao me je 325,000E + 10% sledeće prodaje.Igra na poziciji napadača(staviću sliku večeras).I poslednje pojačanje je sapunica Tshabalala.Kažem sapunica jer je došao tek iz petog dogovora.Naime,nisam hteo da trošim puno para u ovom prelaznom roku,a Tshabalala je tada vredio 700,000e.Nudio sam im 800k+procenti,900k,950k+igrača (!) ali nisu hteli..Tražili su 1.5M+20%...Nakon dugih pregovora,došli smo do konačne cene od 1.1M i 25% sledeće prodaje..Nije bilo problema oko ugovora,prihvatio je 5000e sedmično i bez problema se priključio treninzima...

 

http://images.supersport.co.za/TshabalalaSimphiwe081206vsSantosBackpagepix250.jpghttp://img.skysports.com/09/10/218x298/AbubakariYakubu_2372686.jpghttp://media.share.ovi.com/m1/original/0548/f38c37a654e14955a8243f1ccc1348b2.jpghttp://www.cafc.co.uk/uploads/charlton29606news3.jpg

 

-Siphiwe Tshabalala (1.slika) : Kaizer Chiefs,1.1M

 

-Abubakari Yakubu (2.slika) : Free,(loaned)

 

-Miguel Riffo (3.slika) : Colo Colo,(Loaned),1M

 

-Omar Pouso (4.slika) : Libertad,110k

 

-Carlos Vela : Correcaminos,325k

 

-----------------------------------

 

To bi bilo to što se tiče transfera,klub nije niko napustio samo nekoliko pozajmica.Danas počinjem sa igranjem,čim završim sa pripremama stiže update.

 

-U sledećem nastavku počinje napetost,više priče nego igre.

 

P.S. http://www.tiburones-rojos.com/tiburones-rojos/multimedia/wallpapers/candi_640.jpg :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |