Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kada ja igram na Americkom kontinetu...


Poslednji boem
 Share

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Moj prvi klub je...Chivas Guadaljara!!!

 

 

UVOD

 

 

http://i44.photobucket.com/albums/f30/mawin312/ChivasLogo.png

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/f/f1/Omnilife_Stadium.png/800px-Omnilife_Stadium.png

 

 

Informacije o klubu

Strucni stab i uprava (po dolasku ovih novih ljudi u strucni stab)

Uslovi u klubu (stadion, uslovi treniranja, uslovi maldih kategorija)

 

 

Resio sam da moje putovanje po Americi zapocnem u Meksiku tacnije u jednom od najvecih Meksickih klubova - Civasu iz Guadalahare!!! Civas je osnovan 8. Maja 1906 godine i do sada je osvojio 11 puta titulu prvaka drzave. Civas je bio amaterski klub sve do 1943. godine. Tada je krenula ta profesionalna era i stasavanje kluba koje je trajalo sve od 1943.-1953. godine. Zlatne godine ovog kluba su 1955.-1970. godina kada su ostvarili svoje najvece uspehe. Cna era pocela je 1971. i trajala je sve do 1983. a toga ne zeli da se seti ni jedan navijac ovog kluba. Posle toga usledili su solidni rezultati za ovaj klub, ali sada na celu sa Zecevicem zele da ponove one zlatne godine izmedju 1955. i 1970. godine. Igraju na stadionu Estadio Omnilife koji prima 45,000 gledaoca.

 

 

TRANSFERI

 

 

Pod dolasku u klub upravi sa obecao titulu, a za uzvrat oni su mi dali 2,6 miliona u budzetsku kasu. Pa da pocnemo od transfera. Niko nije napustio klub, a pojacali su ga Jonathan Dos Santos i Diego Ramirez. Napomenuo bih da sam pri dolasku u klub u omladinskom pogunu dobio jedon odlicnog regena, koji se kasije ispostavio kao pravi vodja ekipe. Strucni stab pojacalo je dosta strucnjaka, jer je prethodni bio stvarno jadan. Evo i svih transfera igraca i strucnog staba.

 

 

PRIPREME

 

 

U pet pripremnih meceva sam odlucio da isbrobam sto vise igraca, kako bi se upoznao sa njima i utvrdio njihove kvalitete, ali i mane. Takodje sam se trudio da testiram sto vise taktika, a najjaktivnije su bile 4-2-4 i 5-0-5. Tokom sezone odlucio sam se za 4-2-4 jer imam igrace po meri za tu taktiku. Priprmnim periodom mogu da pudem prezadovoljan jer sam na 5 meceva ostavario isto toliko pobeda uz gol razliku 21:1 bez obzira sto su to sve nizeligaske ekipe. Evo i rezultata i strelaca svih pripremnih meceva.

 

 

LIGA

 

 

Meksicko prvenstvo je podeljeno na 2 dela, na takzvanu otvarajucu i zatvarajucu fazu. Ja sam ovu otvarajucu fazu zavrsio sa velikim uspehom, sto cete moci da vidite, ako nastavite da citate. Sezona bas i nije pocela sjajno, imao sam dosta problema na pocetku, sto je i rezultiralo porazom od najveceg rivala sa 3-1, kluba America Mexico. Medjutim, kako je sezona odmicala moji igraci su igrali sve bolje i bolje i tako uspeli da zavrse regularni deo na 1. mestu. Evo i svih odigranih meceva. Medjutim, kako pravila lige nalazu tu nije bilo kraj jer se po zavrsetku regularnog dela igra plej-of i krece se od 1/4 finala gde sam se susreo sa San Luisom. Uprvom mecu bilo je 2-1 za njih, ali sam ih u 2. mecu rutinski savladao sa 3-1. U 1/2 finalu sacekao me je najveci rival, America Mexico! U prvom mecu ni mi ni oni nismo mogli da igramo sa prvim timom, jer su igraci igrali za reprezentacije, a vecina mojh i njihovih igraca igra u senijorskoj ili juniorskoj reprezentaciji. Prvi mec zavrsen je rezultatom 1-1, a identicnim rezultatom zavrsena je i druga utakmica, medjutim pravila lige nalazu nema produzetaka, vec se gleda ko je bolji na Averge Raiting listi, gde sam ja 2. tako da ja odlazim u veliko finale, gde me ceka ni manje ni vise nego Tigres, koji se moze se slobodno reci provukao u plej-of! Ali ni tu nije kraj iznenadjenjima, jer su me savladali 3-1 na mom terenu. Tada sam mislio da je titula izgubljena. Drugi mec sam krenuo potpuno ofanzivno znajuci da moram da postignem 3 gola. Mec je krenuo fantasticno po mene, poveo sam sa 2-0, to mi je garantovalo produzetke, medjutim nedugo zatim oni su postigli jedan gol tako da je rezultat bio 2-1 za mene, ali odmah minut kasnije Omar Bravo postize hat-trik i tako se zavrsila utakmica. Medjutim, pravila za finala su drugacija, tu se ide u produzetke. U produzecima sam morao da krenem defanzivno jer su mi igraci bili i previse iscrpljeni, ali Bog me je pogledao i ovaj mladi momak je postigao prelep gol iz slobodnog udarca za konacnih 4-1!!! Tako sam na slavan nacin zavrsio ovaj deo sezone :broj 1:.

 

 

OSTALO

 

 

Evo i igraca, bez kojih nista ne bih mogao da uradim:

 

 

Omar Bravo

Javier Hernandez

Adolfo Garcia

Omar Esparza

Sergio Avila

Alberto Medina

Jonny Megallon

Edgar Ivan Solis

Jonathan Dos Santos

 

 

Evo za kraj:

Taktika

Finansije

Link to comment
Share on other sites

ZeKo sviđa mi se izbor kluba, veoma si opširno opisao i to mi se takođe sviđa a čestitam ti i na osvajanju otvaranja prvenstva (opening stage ako se tako piše).... čekam da vidim šta si uradio u closing stage. :)
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji prate. Napisao bih jos opsirnije sa vise slika, ali nas ovaj server za*ebava. Inace da kazem da onu sliku stadiona sto sam postavio, to je ovaj novi stadion na kog sam se preselio 12.1.2010, jako lep i moderan stadion, ali mi je ponajvise zao sto sam se porazom oprostio od starod i to ni menje ni vise nego protiv najljuceg rivala, Amerike iz Meksika :crying: .
Link to comment
Share on other sites

Brate klub je Bogovski :cast: . Mogu da kazem da sam sejvove u zadnjih 2 meseca kretao sa 30 klubova i sve zavrsavao posle priprema ili 2.,3. kola, kad bi uzeo klub ne bi pitao tako pitanje, jos mi dodatnu inspiraciju dao onaj regen, ako si ga video.

Najbolji regeni uvjerljivo na FM10 se pojavljuju u Meksiku. A klub je sila i bas je super sto ne mozes dovoditi strance.Tako je i u RL

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |