Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Crvena Furija


Target Man
 Share

Kakva mi je karijera  

18 members have voted

  1. 1. Kakva mi je karijera

    • Nikakva
      1
    • Loša
      0
    • Dobra,a može i bolje
      1
    • Odlična
      7
    • Vrh
      9


Recommended Posts

  U poslednje vreme,tačnije oko dva meseca sve manje imam inspiraciju da igram FM 2010.Ne,ipak,inspiraciju imam,ali zbog porodičnih,poslovnih i drugih obaveza,nešto mi je teško da vodim klub.Zašto?Pa,dnevno odigram po dve,tri a najviše četiri utakmice,pa bi mi za sezonu trebalo sigurno deset do petnaest dana...

Posle dugo razmišljanja,šta da radim,jer mi se FM 2010 i dalje igra(dok ne izađe FM2011),odlučio sam se da vodim reprezentaciju.Ali,koju?Za savet sam pitao moga sina koji je rekao "Pa tata,ja igram na PES 2010 sa Španijom,pa što ti onda ne igraš na tom tvom menadžeru sa Španijom?".Da.Odluka je pala.Španija.

 

 

Š p a n i j a

 

 

  Španija (España) je jugozapadna evropska država, graniči se sa Portugalom na zapadu iFrancuskom i Andorom na severoistoku. Izlazi na Sredozemno more na jugu i istoku iAtlantski okean na severu i severozapadu, evropski deo Gibraltara graniči s Španijom. Glavni grad je Madrid. U sastavu Španije se takođe nalaze i dva arhipelaga: Balearska ostrva u Sredozemnom moru i Kanarska ostrva u Atlantskom okeanu. Seuta i Melilja (dve enklave na severu afričkog kontinenta sa statusom autonomnih gradova), kao i Livija (enklava u francuskim Pirinejima), takođe pripadaju španskoj državi.

Španija je članica Ujedinjenih nacija, Evropske unije i NATO saveza.

 

Fudbalska reprezentacija Španije

 

 

  Fudbalska reprezentacija Španije, poznata i kao La Selección je nacionalni fudbalski sastavŠpanije i pod kontrolom je Fudbalskog saveza Španije (šp. Real Federación Española de Fútbol,RFEF).

Popularno ime španske fudbalske reprezentacije je „crvena furija“ (šp. La Furia Roja).

Španska reprezentacija je dva puta osvajala Prvenstvo Evrope u fudbalu, 1964. i 2008.

 

Učinak Španije na Svetskim Prvenstvima

 

Učinak Španije na Evropskim prvenstvima

 

P.S. Namerno nisam stavio da je Španija osvojila SP 2010 jer je ovo FM 2009-2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U julu,2010.godine sam preuzeo reprezentaciju Španije i zatekao sledeće stanje

 

Rezultati Španske reprezentacije u 2009 godini

 

Tabela Grupe 5 kvalifikacije za SP u Južnoj Africi

 

Rang lista reprezentacija u julu 2010

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Valjda 2009.Pratimo ovo. Ja sam sa Spanijom stigao do 2016. Osvojio SP 2010. i 2014. Osvojio EP 2012., 2016. sam puko u 1/2 finalu od Hrvatske koja je kasnije osvojila EP i igrao finale Kupa Konfederacija u kome sam porazen od Brazila. Ja sam pravio mladi tim, ovaj koji sam vodio na EP 2016. je u proseku ima 24 godina, a niko nije bio stariji od 29, tako da kada i ako budem izgubio inspiraciju sa Srbijom taj sejv mi je za opustanje, uostalom videces i sam.
Link to comment
Share on other sites

  Došao je i mesec avgust i prva moja zvanična utakmica.U pitanju je bila prijateljska utakmica sa Makedonijom.Tri igrača sam morao da izostavim iz tima zbog povrede,a to su bili:Ramos,Iniesta i Torres.Određeno je 26 igrača za meč protiv Makedonije

 

 

 

A onda je došao i taj dan.Moja prva zvanična utakmica...

 

Makedonija - Španija

 

 

0 : 2

 

Stadion:Gradski Stadion Skopje

Gledalaca:19084

Sudija:C.Bertolin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Septembar 2009

 

  U septembru su reprezentaciju Španije cekale dve utakmice kvalifikacione Gupe 5 za SP u Južnoj Africi.

Tacnije,05.09.2009.godine u Španiji je gostovala selekcija Belgije,a 09.09.2009.godine u Španiji je gostovala reprezentacije Estonije.Na neke od igraca poput Ville,Fabregasa i Ramosa nisam mogao da racunam.Možda na Fabregasa u drugoj utakmici ako se oporavi.

Za ove dve utakmice sam saopštio spisak od 26 igraca na koje mogu da racunam.

 

 

Španija  -  Belgija

 

 

1 : 0

 

 

Stadion:  Jose,Rico Perez , Alicante

Gledalaca:  28000

Sudija:  A.Marriner

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Španija se kvalifikovala na SP 2010 u Južnoj Africi

 

 

Tabela Grupe 5

 

Rezultati Španske reprezentacije

 

Španija prva na listi u septembru 2009

 

 

Pošto ovo nije FM Prica,gledacu da što manje pišem a više da prikazujem statistike sa utakmica.Znaci,kratki i sažeti reporti.Da sam hteo mnogo da pišem onda bi ovo stavio u FM price...

Link to comment
Share on other sites

Prolaz ocekivan,sad u21 ubacuj...

 

I njih i one koje nisu igrali...

 

A tu su:Ignacio Camacho,Sergio Asenjo,Marc Muniesa,Raul Goni,Cesar Azpilicueta,Edu Ramos,Javi Martinez,Sergio Busquets,Jordi Alba,Kiko Femenia,Sergio Canales,Ander,Bojan,Daniel Aquino,Iker Muniain

Link to comment
Share on other sites

Oktobar 2009

 

  Pošto sam obezbedio plasman na SP u Južnoj Africi 2010 u preostale dve poslednje utakmice kvalifikacione Grupe 5 rešio sam malo da eksperimentišem.Naime,pošto sam vec obezbedio ucešce na SP,odlucio sam da dam šansu mladim igracima i igracima koji nisu igrali u prethodnim utakmicama ili su igrali malo,bili rezerve.

 

Spisak od 26 igraca za utakmice protiv Jermenije i Bosne i Hercegovine

 

Jermenija  -  Španija

 

 

0 : 3

 

Stadion:  Vazgen Sargsyan Hanrapetakan Stadium,  Yerevan

Gledalaca:  14968

Sudija:  C.Bertolini

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bosna i Hercegovina - Španija

 

 

2 : 1

 

 

Stadion:  Olimpijski Stadion Koševo-Asim Ferhatovic Hase ,Sarajevo

Gledalaca:  37500

Sudija:  M.Clattenburg

 

 

 

Konačna tabela grupe 5

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novembar 2009

 

Reprezentacija Španije je uspešno završila 2009 godinu.Odigrala je 9 utakmica uz skor 7 pobeda,jedan nerešen i jedan poraz.Plasirala se i na SP u Južnoj Africi,a na listi FIFE je na drugom mestu iza Brazila.

 

Izabranih 26 igraca pred prijateljske utakmice sa Argentinom i Austrijom

 

 

 

Španija  -  Argentina

 

 

1 : 1

 

Stadion:  Vicente Calderon,  Madrid

Gledalaca:  28280

Sudija:  W.Stark

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Dobri su reporti, kratiki i sazeti inace steta sto si u grupi sa Srbijom. Koji mec igras protiv nas?

 

Pa namerno gledam da mi reporti budu kratki,jasni i sažeti jer ovo je ipak karijera a ne priča,pa da moram da pišem.A što se tiče utakmice sa Srbijom,sa njom mi je poslednja utakmica.Nadam se da se neću morati "vaditi" protiv nje. :D

Link to comment
Share on other sites

  Pred Svetsko Prvenstvo u Južnoj Africi 2010.godine,reprezentacija Španije je odigrala tri prijateljske utakmice protiv selekcija Francuske,Lihtenšajna i Australije.Od te tri utakmice,jedna je završena nerešeno sa Francuskom,a pobede su zabeležene protiv Lihtenštajna i Australije.

  Pred SP u Južnoj Africi,kladionica "SKY BET" je odredila kvote za prvo mesto na SP u Južnoj Africi.Španija se kotirana petom,sa kvotom 4.00 ukoliko osvoji Svetsko Prvenstvo.

 

 

Prijateljske utakmice pred SP u Južnoj Africi

 

 

Kvote za pobednika SP u Južnoj Africi

Link to comment
Share on other sites

SP u Južnoj Africi  2010

 

 

Grupa B

 

Španija  -  Obala Slonovace

 

 

4 : 1

 

Stadion: Soccer City,  Johannesburg

Gledalaca:  87600

Sudija:  N.Rizzoli

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |