Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Hawick Devils


Necinho™
 Share

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

HAWICK DEVILS - Sve lepše od lepšeg

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/2/header.jpg

- Kratak sastanak pred početak treninga -

 

BJORN: Znači, hoću da u defanzivi igramo defanzivnije. Tu smo slabi. Moramo taj segment da poboljšamo. (okreće se ka Gufrou): Znači, želim da prodireš više. Imaš brzinu, iaš sve, samo kreni više napred. A pozadi je sve dobro.

 

- Ulazi Mils -

 

MILCE: Šefe, poziv iz bolnice. Traže vas u bolnici, u vezi Sulvija.

BJORN: Konačno neke vesti. Milsi, preuzmi trening, daj im da igraju odbrana-napad bez golova. Golmani nek rade svoje standardno, znaš već.

MILCE: Važi, šefe. Idemo momci.

 

- Bjorn stiže u bolnicu, susreće doktora -

 

BJORN: Doktore, kako je pacijent Otibela?

DOKTOR: Mislite na fudbalera sa potresom mozga? Došlo je do pogoršanja.

BJORN: Kakvih pogoršanja?

DOKTOR: Jutros kada se probudio, počeo je da urla. Nije znao gde se nalazi.

BJORN: Ma doktore, dajte mi informacije o pogoršanjima.

DOKTOR: Upravo vam ih dajem. Nije znao zašto je u bolnici jer je izgubio selektivno pamćenje.

BJORN: Prevod, doktore. Prevod!

DOKTOR: Izgubio je pamćenje ali ne potpuno. Zna ko je, šta je, čime se bavi, ali ne zna šta mu se desilo, kada, i odakle on u bolnici.

BJORN: Koliko je to loše i opasno?

DOKTOR: Opasno više nije, ali loše jeste. Naravno, dobro je da je to selektivno gubljenje pamćenja, ali ono može da mu se vrati.

BJORN: Kada?

DOKTOR: Zavisi. To se razlikuje od osobe do osobe. Nekada tri dana, nekada 4 meseca, 2 ili 10 godina. To se nikada ne zna.

- Za to vreme u kancelariji Čarlsa MekDina -

CHARLES (priča na službeni telefon): Gospođice Ketrin, dođite u moju kancelariju.

 

- Ketrin ulazi -

 

KATHERINE: Volim kad me zoveš gospođicom.

CHARLES: Znam, zato te i zovem tako.

KATHERINE: Dugo me nisi zvao ovamo.

CHARLES: Imao sam puno posla oko kluba, ali sada sam samo tvoj.

KATHERINE: A gde je Si-Džej?

CHARLES: Otišao je da obavi neke poslove, dolazi posle podne.

KATHERINE: Hmmm, to mi se dopada. Sada smo sami.

CHARLES: Jesmo i možemo da radimo šta god hoćemo. Jesi li zaključala vrata?

KATHERINE: Naravno, to uvek ide prvo. A sada ću da ti pokažem zašto sam stvarno došla.

CHARLES: Draga, sve si mi više seksi.

 

- Ponovo, u isto vreme, na drugom mestu. Trening Hawicka -

 

MILCE: Idemo bando. Đin-Đi, odigraj! Tako je, bravo. 브라보 (bravo na korejskom, Milsi se potrudio da nauči nešto na korejskom). Ajmo sada, pomeraj se prema protivniku. Tako, tako. Dodaj Fer, bravo za pas! Idemo Stivene, igraj. Proturi mu Stivi! Odigraj!

 

- Vinćenco Vođa uklizava Stivenu Meju, čuje se urlik Stivena -

 

MILCE: Ajmo Stivi, ustaj!

JASMIN (dobacuje iz daljine): Milsi, izgleda da je ozbiljno.

 

- Vinćenco prilazi Stivenu -

 

VINCENZO: Jesi dobro, ortak?

STEVEN: Ah, zglob!

VINCENZO: Jesi dobro, izvini ortak, ustani, probaj.

STEVEN: Ne mogu.

 

- Pritrčava Milsi -

 

MILCE: Ajde, probaj da se pridigneš.

 

- Odlaze u klupsku ambulantu -

 

FIZIOTERAPEUT: Na prvi pogled, ne mogu ništa više da kažem osim da ćeš mirovati najmanje 2-3 nedelje.

STEVEN: Molim? Ali u subotu igramo na Enfildu!

FIZIOTERAPEUT: Subota je za tri dana. Nećeš moći ni normalno da stojiš a kamoli fudbal da igraš.

MILCE: Koliko je ozbiljno?

FIZIOTERAPEUT: Ne mogu ništa precizirano da kažem odmah, tek posle dodatnih pregleda. Ali nije nimalo naivno.

STEVEN: Oh, Bože, zašto sam takav maler. Pa trebao sam da se pokažem na Enfildu i da im uzmemo bodove.

MILCE: To je za tebe trenutno, najmanje bitno. Sada moraš da miruješ i da se oporavljaš.

FIZIOTERAPEUT: Mils je u pravu.

 

Link to comment
Share on other sites

HAWICK DEVILS - Šou!

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/3/header.jpg

 


 

- 71. minut utakmice Liverpool v Hawick -

 

DŽIM DŽORDAN: I ostaje 0:0.

DŽONATAN DŽEDER: Sprema se izmena kod gostiju. Umesto Markusa de Vilfrija, u igru će Žozef Kantera.

DŽIM DŽORDAN: Tako je. I to je malo iznenađenje s obzirom da je Kanterina pozicija iza napadača, na mestu špica.

DŽONATAN DŽEDER: Jeste, kao da Devilsson želi da zbuni Rafu Beniteza. U svakom slučaju, na terenu ostaje ista postavka, sa jednim špicem.

 

- 74. minut utakmice -

 

DŽONATAN DŽEDER: Lopta sada na levom boku gde je prihvata Kajl Benet. Duga lopta po dijagonali za Munjeza.

DŽIM DŽORDAN: Sjajan prijem lopte. Centaršut u šesnaesterac. Skače Kantera...

DŽONATAN DŽEDER: PREČKA! Oh, kakav udarac glavom Žozefa Kantere!

DŽIM DŽORDAN: Sjajan skok momka iz Lila. Zadrmao je gol Pepea Reine koji se samo okrenuo i ostao ukopan.

DŽONATAN DŽEDER: Da vidimo sada to i na usporenom snimku. Loptu je tamo iz kaznenog prostora domaćih u korner izbacio Karager.

DŽIM DŽORDAN: Korner će izvesti Santijago Munjez.

DŽONATAN DŽEDER: Ide odličan centaršut u gužvu, skače tamo ponovo Kantera. Loptu izbija iz šesnaesterca Škrtel.

DŽIM DŽORDAN: Tako je, ali ipak samo na kratko. Prihvata je MekŠili, šalje loptu nazad u gužvu i...

DŽONATAN DŽEDER: PENAL! Da, biće penal za goste, samo petnaestak minuta pre kraja utakmice.

DŽIM DŽORDAN: O, kakva opsada pred golom domaćina. Sada je publika izuzetno bučna. Neki zvižde Hauardu Vebu, neki urlaju od sreće, neki i od tuge.

DŽONATAN DŽEDER: Da vidimo ko će preuzeti odgovornost na sebe.

DŽIM DŽORDAN: Biće to trenutni kapiten, inače zamenik Stivena Meja, Džimi Biti.

DŽONATAN DŽEDER: Sudija daje znak, kratak zalet i...STATIVA! Ne, ne, ne! Da li je moguće da su se u dva minuta momci iz Birmingema ovako ispromašivali?

DŽIM DŽORDAN: Lopta odlazi u gol-aut. Sjajan je to bio udarac ali stativa se isprečila Džimiju Bitiju da postane heroj. Da li je moguće da se crveno-crnima ne da da postignu makar taj jedan gol jer Liverpul večeras ne liči nimalo na sebe.

 

- 84. minut -

 

DŽIM DŽORDAN: Greška u dodavanju Bitija, preseca je Lukaš, lopta u prostor, Tores pretrčava Džonsona, 1 na 1 sa Džejmisonom i...brani golman gostiju. Sjajna reakcija u ovako teškoj situaciji za golmana Hawicka.

 

- 86. minut -

 

DŽIM DŽORDAN: Ide tamo sada Kujt po desnom boku, oči o oči je sada sa Vođijom.

DŽONATAN DŽEDER: Ide centaršut i Tores skače...GOL! 1:0 za Liverpul. Kakva je to sada konfuzija u redovima Bjorna Devilssona?

DŽIM DŽORDAN: Ne! Faul! Sudija je zviždao zbog faula Toresa u skoku sa Džonsonom. Koliko sada sreće i radosti u ekipi Hawicka. Fernando Tores ne može da poveruje svojim očima

 

- 90+1 minut -

 

DŽONATAN DŽEDER: Ou! Kakav divljački start Vinćenca Vođije! Da li će to biti...Da! Drugi žuti karton za italijanskog fudbalera. Moraće ranije na tuširanje.

DŽIM DŽORDAN: Izgleda da je Dirk Kujt povređen. Leži tamo Holanđanin i čeka pomoć lekara.

 

- Kujt napušta teren. Slobodan udarac za domaće -

 

DŽONATAN DŽEDER: Centriraće Stiven Džerard, tamo su i Karager i Škrtel u kaznenom prostoru. Solidan centaršut, sada gužva pred golom Džejmisona, gde je lopta sada? Šutira tamo neko iz gužve i...izbija Žiška sa gol-linije.

DŽIM DŽORDAN: Kakva samo drama u finišu utakmice. Sjajna partija oba tima. I ovog trenutka Hauard Veb svira kraj utakmice. Odličan meč ova dva tima.

DŽONATAN DŽEDER: Tako je. Za svaku su pohvalu bili, kao i Hauard Veb, može se reći.

DŽIM DŽORDAN: Na kraju, posle obilja prilika, Liverpul 1, Hawick 1. Prijatno.

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/3/header.jpg

Link to comment
Share on other sites

HAWICK DEVILS - Spremanje za nove izazove

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/4/header.jpg

 

- Dva dana posle istorijske pobede nad Halom. Konferencija za štampu -

 

MIKE: Dobar dan, kolege i novinari. Još jedna konferencija za štampu, povodom sutrašnjeg vanrednog kola i duela Hawicka i Wigana. Sa nama su danas Bjorn Devilsson, trener Hawicka i dvojica oporavljenih igrača, Sulvo Otibela i Steven Mej. Pitanja? Izvolite.

MICHELLE: zdravo svima. Pitanje za gdina Devilssona. Da li je tačno da će i Sulvo i Dejvid biti spremni da sutra čine udarni tandem Hawicka?

BJORN: Pre svega, dobar dan svima i hvala što ste ponovo tu. Pa obojica su se oporavili, i moguće je da će obojica startovati. Mi unutar ekipe znamo tačno ko će igrati, ali ne želimo da išta otkrivamo.

FRANK: Dobar dan svima. Da li je istina da je Steven Mej pauzirao ove tri sedmice zbog problema sa zavisnošću od alkohola?

MIKE: Pitanje je za?

FRANK: Može i gospodin Bjorn i Steven.

STEVEN (smeje se grohotom): Ne! Ja sam imao problema sa zavisnošću od nedozvoljenih supstanci! Pa sačuvaj me Bože, alkohol u usta nisam stavio za života.

BJORN: Mislim da ja ovde nemam šta da dodam.

FRANK: Još jedno pitanje, za Sulvija Otibelu. Koji je tačan uzrok vašeg izostanka sa terena u prethodnim kolima?

SULWO: Imao sam malu nezgodu u svom stanu i morao sam da odmaram, ali sada sam spreman i jedva čekam da izađem na teren.

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/4/header.jpg

 


 

[shadow=red,left]NEWS REPORT[/shadow]

 

http://www.dodaj.rs/t/30/6B/2kthVGr7/e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Je*em ti forum i internet i struju i elektro-distribuciju, i opet forum i sve što se nalazi na njemu (ne članovi) opet sve u krug. Pisem tri sata report i onda mi izadje iz interneta, odjednom. Upucaću se majke mi  :crying: :pras: :crying: :pras: :crying: :pras: :o :O :lud: :lud: :>( :>( :mafia: :mafia:
Link to comment
Share on other sites

HAWICK DEVILS - Zakuvava se na Devil's Bayu

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/5/header.jpg

 

- Svlačionica. Bjorn deli savete pred utakmicu -

 

BJORN: Želim da igramo brzo i da se brže oslabađate lopte. Nisu oni nekakva ekipa. Možemo mi njih da dobijemo, nisu oni neki tim. Samo se skoncentrišite i igrajte brzo. Idemo.

OTIBELA: Šefe! Želim da budem na klupi na startu.

BJORN: Molim?!

OTIBELA: Mislim da nije u redu da ja igram posle svega onoga što mi se dogodilo, a da Stivi ostane na klupi.

BJORN: Da li si, momče, siguran da znaš šta činiš?

OTIBELA: Sto posto! Ubeđen sam da činim pravu stvar.

BJORN: Dobro. Mislim da grešiš. Stivi, spremi se.

STEVEN (Sulviju): Ortak! Zašto ovo?

OTIBELA: Veruj tvom crnom bratu. Videćeš na terenu.

- Zvono u svlačionici. Momci izlaze na teren -

DŽIM DŽORDAN: Prema informacijama koje smo dobili, Sulvo Otibela je ponovo povređen i Stiven Mej će igrati od početka.

DŽONATAN DŽEDER: Jeste. Udarna igla Đavola je od starta na terenu. I gosti će igrati u sastavu: Džejmison - Ilan, Džonson, Dojl, Stounbridž - Petro, Biti, Munjez, Kokotov - De Vilfri, Mej.

 

- 42. minut -

 

DŽIM DŽORDAN: Dugačka dijagonala Ilana na levi bok ka Kokotovu. Rus je sjajno kontroliše. Prodire po levom boku sada, centaršut i...PREČKA!

DŽONATAN DŽEDER: O dragi Bože, kakav je to trzaj glavom Stivena Meja bio. Malo mu je falilo za novi gol.

- 45. minut -

 

DŽONATAN DŽEDER: Ide sada kontra-napad gostiju. Vuče tamo po desnoj strani Santijago Munjez. Ide na njega jedan od igrača Vigana, prelazi ga bez problema Meksikanac. Prolazi još jednog.

DŽIM DŽORDAN: Izlazi 1 na 1 sa Kirklandom, brani Kirkland, lopta se odbija do Meja i GOL! Sjajno pozicioniranje Stivena Meja. 1:0 za goste.

 

- U poluvremenu u svlačionici -

 

OTIBELA: Šta je tebi crni batica rekao, a?

STEVEN: Moj si idol! Hvala ti na ovome.

OTIBELA: Ništa, sve za tebe. I da ih pokidaš u nastavku!

 

- 66. minut -

 

DŽIM DŽORDAN: Munjez prosleđuje loptu Meju, udarac sa oko 25 metara i...Tik uz stativu Krisa Kirklanda.

 

- 69. minut -

 

DŽONATAN DŽEDER: Vuče loptu već 20-ak metara Žeremi Petro. Sjajno prebacuje celu odbranu domaćih jednim potezom, utrčava Mej. Istrčava sada Kirkland i...FAUL!

DŽIM DŽORDAN: Tako je. PENAL! Biće to penal za goste.

DŽONATAN DŽEDER: Da vidimo šta se sada tamo dešava. Žuti karton za golmana Vigana. Ostao je Mej na travi. Nije valjda ponovo u pitanju povreda mladog i, izgleda, maleroznog Engleza.

DŽIM DŽORDAN: Biće da jeste. Ulaze lekari tamo i iznose Stivena Meja. Kakva šteta, odigrao je sjajno ovih 70-ak minuta, postigao je gol, sada će njegova ekipa imati i penal.

DŽONATAN DŽEDER: U igru ulazi Sulvo Otibela. Dugo najavljivani Nigerijac je po prvi put na terenu ove sezone. Njegov debi u Premijeršipu.

 

- 70. minut -

 

DŽONATAN DŽEDER: Penal će izvesti Džimi Biti. I...lagana egzekucija veznog igrača Hawicka. 0:2 je na semaforu.

 

[/hs]

 

- Autobus, povratak za Birmingem. Sulvi i Stivi sede pozadi i šapuću -

 

OTIBELA: A šta je to bilo tačno sa mnom? Znam da sam dobro puk'o glavu i da imam ožiljak.

STEVEN: Ne znam, stvarno. Davno je bilo. Sećam se da si taj dan bio kod trenera u kancelariji. Ne sećam se tačno.

OTIBELA: Kod šefa? Otkud to?

STEVEN: Ne sećam se. Čak je i meni sve kao kroz maglu. Bio si sa još nekime, ako se sećam. Ali više se ničega ne sećam...

OTIBELA: Nego, šta ti je sa zglobom? Šta će ti štake?

 

Nastaviće se...

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/5/header.jpg

 

P.S. Ostalo mi kada sam kopirao. Jedan deo sam morao da opet pišem. Dobro je...  WEEEER

Link to comment
Share on other sites

odličan report!

nego, tia sam pitat jel još ima na forumu stare ti priče (na početku si reka da je ovo nastavak priče od prije), ako da kako se zove? pa da i to pročitamo...

 

Ne, ne, to sam ja pisao malo za sebe, i brzo sam izgubio zelju pa sada nastavljam. Tada sam poceo kako su oni usli u EPL ali nisam imao cak ni imena svih igraca...sad je mnogo bolje... :great:

 

P.S. Hvala svima na pohvalama, danas ide report, i ja sam dobio zelju da pisem  lol

Link to comment
Share on other sites

HAWICK DEVILS - Sve je crno!

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/6/header.jpg

- Stiven ćuti i ne odgovara Otibeli na postavljeno pitanje -

 

OTIBELA: Je li? Šta ti je sa nogom?

STEVEN: Reći ću ti ali nikome da ne kažeš dok smo u autobusu.

OTIBELA: U redu, samo kaži.

STEVEN: Moram da pauziram 4 do 6 meseci.

OTIBELA: Molim? Kako to?

STEVEN: Tako. Moraću na operaciju i ako sve dobro prođe, ponovo ću na teren, a ako ne...Ne smem ni da mislim o tome.

OTIBELA: Žao mi je, brate.

 

- Po povratku u Birmingem, u klubu -

 

KATHERINE: Stivene!

STEVEN (prilazi): Reci?

KATHERINE: Stigli su rezultati tvog testiranja.

STEVEN: Ono što su pričali da se drogiram? Daj. Hvala ti.

 

- Odlazi u svlačionicu da se još jednom istušira. Njegov koverat stoji na njegovoj torbi, on je pod tušem. Za to vreme, Bjorn želi da razgovara sa njim -

 

BJORN: Sulvi, jesi video Stivena?

OTIBELA (okreće se): Pa sad je bio tu, šefe. (Prilazi mu) Nego, da li je istina to za njegovu povredu?

BJORN: Šta sa povredom?

OTIBELA: Pa da mora "pod nož" i da će se ko zna kad vratiti na teren, ako se i vrati uopšte.

BJORN: Molim? On ti je to rekao? Pa sutra treba da bude na treningu, dobio je udarac samo. Idem da ga nađem.

 

- Ulazi u svlačionicu. Čuje tuš i doziva ga. Stien ga ne čuje. Ugledao je koverat -

BJORN: Šta je ovo? Negativan na nedozvoljene supstance. Pa normalno. Šta je ovo? Pozitivnost na alkohol, 0,4 promila u krvi! Kako to?

 

- Vraća koverat u torbu. Nalazi kartu za Havanu, Kuba -

 

BJORN: Šta je sve ovo? Havana, Kuba, polazak je...Sutra? Kako ovo, šta on to muti?

STEVEN: Ko je tamo? Ima li koga?

 

- Bjorn brzo odlazi, Mej izlazi iz tuš kabine, ne zatiče nikoga -

 

- Bjorn odlazi u kancelariju. Uzrujano seda za sto i okreće neki broj -

 

BJORN: Jane? Jesi ti? Dolazi brzo u klub! Trebaš mi hitno, hoću da poludim.

- Neko priča sa druge strane žice, Bjorn sluša pa odgovara -

 

BJORN: Brzo dolazi! Ne mogu sada da ti objasnim, Stiven je u pitanju.

 

- Neko kuca -

 

BJORN: Moram da idem. Uđite.

OTIBELA: Zdravo šefe. Jeste li ga našli?

BJORN: Ne pitaj me ništa, sinko. Jesi zato došao?

OTIBELA: Ne. Došao sam da vas pitam za onaj dan kada sam doživeo potres mozga...

 

Nastaviće se...

 

http://www.dodaj.rs/f/30/AU/2qZxzT4g/6/header.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |