Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Crvena Zvezda Beograd, povratak na stare staze - Paul


Paul
 Share

Recommended Posts

http://www.tvarenasport.com/files.php?file=zvezda_625552451.png

 

http://b92s.net/images/fp/logo.gif

 

Ratko Dostanic vise nije trener Crvene Zvezde!

 

- Sada vec bivsi sef struke Crvene Zvezde otpusten je posto je uhvacen kako u ranim jutarnjim satima "mrtav pijan" spava ispred kafane u uzem centru Beograda, sto se kosi sa politikom kluba. Za Dostanica, koji je promenio vec 8 klubova u poslednjih godinu i po dana interesovanje iskazuju pojedini bugarski prvoligasi, koji ga zele na poziciji skauta. Dostanic ekipu napusta pred sam pocetak priprema i pred pocetak prelaznog roka, za koji se ocekuje da bude buran na crveno-beloj strani Topciderskog brda.

 

http://www.swimstar2000.net/sponsor/zurn.jpg

 

Ko ce biti novi trener Crvene Zvezde?

 

- Kao potencijalni kandidati za vrucu stolicu na celu strucnog staba kluba sa Marakane spominju se bivsi treneri Zvezde Slavoljub Muslin, Miodrag Kosanovic, Aleksandar Sasa Jankovic, i trener ivanjickog Javora, najbolji mladi trener Srbije Radovan Curcic. Od stranih trenera, cije je angazovanje ipak manje verovatno u opticaju su takodje bivsi trener Zvezde Valter Zenga, covek koji je Partizan uveo u LS Lotar Mateus, i priznato ime africkog fudbala, bivsi kapiten Gvineje Bisao, i covek kome bi ovo bio prvi trenerski angazman u karijeri Jox Grux.

 

 

Tatabanya nova filijala Crvene Zvezde!

 

- Uprava se vratila sa uspesno zavrsenih pregovora iz Madjarske, gde je sa Tatabanyom sklopljen dogovor o sportsko poslovnoj saradnji, koja ukljucuje slanje mladih igraca na pozajmicu u Madjarsku radi sticanja iskustva, i pravo prece kupovine za igrace Tatabanye. Ugovor je potpisan na 2 godine, a Zvezda ce godisnje isplacivati Madjarima 24 000 Evra.

Po povratku sa poslovnog puta, upitan za trenutno stanje u klubu koji vodi, Lukic je rekao da se finansijska situacija stabilizuje, da se radi na planu povratka navijaca na stadion, ali je izbegao odgovor na pitanje vezano za novog trenera: " Polako skracujemo listu kandidata, trazimo pravog coveka i potrosicemo vremena koliko nam treba, necemo zuriti, trazimo coveka koji ce voditi Zvezdu dugi niz godina, jer ne zelimo prelazno resenje.". Sta ce se dogadjati na Marakani narednih dana, ostaje nam da budemo strpljivi i vidimo rasplet situcije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pratim i ako je sa C. Zvezdom. Nego ona prva vest će ti se i obistiniti, dobro neće biti uhvaćen pijan ali će otkaz dobiti. :odvala: Super ti ova Mađarsak filijala, imaš li učitanu i Mađarsku ligu?
Link to comment
Share on other sites

http://www.tvarenasport.com/files.php?file=zvezda_625552451.png

 

 

http://b92s.net/images/fp/logo.gif

 

 

Dilema resena, novi trener je Jox Grux!

 

 

- Trodnevna neizvesnost na Marakani je konacno gotova, novi sef strucnog staba je Jox Grux, bivsi fudbaler Boaviste, Leixoesa, Nancy-a i estonske Levadije i kapiten Gvineje Bisao, kome ce ovo biti prvi trenerski posao, nakon sto je pre 2 meseca zavrsio igracku karijeru. Uprava je vesto skrivala pregovore sa 35-godisnjim strucnjakom ciji ce primarni ciljevi biti borba sa Partizanom za duplu krunu, i sto bolje predstavljanje domaceg klupskog fudbala na medjunarodnoj sceni. U nastavku mozete procitati odlomak sa pres-konferencije:

 

 

b92: Gospodine Grux, kao prvo dobrodosli u Crvenu Zvezdu i srpski fudbal, i puno srece u radu. Interesuje me koji su vasi utisci o klubu u koji ste dosli?

Grux: Ja sam licno presrecan sto sam dobio priliku da trenerski debitujem u klubu sa ovakvom istorijom i navijacima. Cinjenica je da Zvezdi u poslednjih par godina ne cvetaju ruze, ali ja sam dosao da napravim povratak na stare staze uspeha, i nadam se da cu uspeti u tome. Takodje, zahvaljujem vam se na dobrodoslici.

RTS:Jos jednom dobrodosli u Zvezdu, zanima me kako gledate na problem nepoznavanja srpskog i engleskog jezika, sto vam moze stvarati poteskoce na samom startu vase trenerske karijere?

Grux: Ne smatram to za veliki problem, srpski jezik se moze nauciti kao i svaki drugi, ali je jezik kojim cu komunicirati sa igracima fudbalski jezik, koji bi svi morali da poznaju.

Sportske.net: Da li ste se upoznali sa igrackim kadrom koji vam je na raspolaganju, i sta mozete reci o onima koji ce braniti crvenobele boje ove sezone?

Grux: Nisam jos dovoljno upoznat sa ekipom da bih mogao nesto vise da kazem, ali mislim da imamo dobar broj kvalitetnih pojedinaca koje treba uklopiti u pravu celinu.

Sportski Zurnal: Da li imate neka pojacanja u planu, i da li nam mozda mozete otkriti neko ime?

Grux: Pojacanja ce sigurno biti, posto vec u ovoj sezoni pucamo na visoko, ali moram reci da je za pricu o imenima jos rano.

PR: To bi bilo to sto se ove konferencije tice, zahvaljujemo se sto ste u ovolikom broju ispratili dolazak novog trenera.

 

 

 

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTufiB8dR4kk74-h_7Tw0VzjaAXPGBR6HmLl_GseHPEepdGT5Y&t=1&usg=__Km8s9WTLDlaANCkHwZBBZKJ5BWk=

 

 

Odrzan zreb za kvalifikacije LE, Zvezda na Zestaponi.

 

 

Crvena Zvezda ce u 2.kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv gruzijskog predstavnika Zestaponija, Sevojno na irski Sligo Rovers. Posle kvalifikacionih duela, na Marakani atraktivni protivnici: u okviru DelijeSever Friendly League 2009 planirano gostovanje Fiorentine, Valensije i Sevilje. Takodje, pre dvoboja sa gruzinima, u planu je kraca pripremna turneja po Turskoj, gde ce se nas klub sastati sa Kajzerisporom, Kocaelisporom, Bursom i Gaziantepom, a generalna provera ce biti protiv Sopota, koji je filijala Crvene Zvezde.

 

 

 

 

@ ZeKa: Hvala, trebalo bi da budu 2-3 nastavka dnevno.

@ Sloba: Hvala Bogu da odlazi, nisam ucitao madjarsku ligu, i sam sam se iznenadio kad su mi ih ponudili, jer sam ocekivao crnogorskee i bosanske klubove.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tvarenasport.com/files.php?file=zvezda_625552451.png

 

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIj0qGEY0XzmZhwMlgIMkZnPcU_1YLa2aqlU5qyI-4LDAfRC4&t=1&usg=__K7oMhwyZCB5pqICO4VIebyk-QfM=

 

 

Grux formirao strucni stab, resio se nepotrebnih igraca i doveo pojacanja!

 

 

 

 

- Trener je resio da se zahvali na saradnji skautima Draganu Miletovicu, Slobodanu Jankovicu i Stevanu Ostojicu, fizioterapeutima Predragu Ivanovicu i Marinku Borovcu, trenerima mladih kategorija Milanu Lesnjaku, Vladanu Milojevicu i Ivici Momcilovicu, kondicionom treneru Dragutinu Topicu i asistentu Nikoli Radmanovicu, a u klub su stigli Sunday Oliseh, Zoran Nikolic, Dejan Curovic, Aleksandar Rogic, Dragan Glamocanin i bivsi selektor reprezentacije, i trener Partizana Miroslav Djukic.

 

 

Sto se transfera igraca tice, klub su napustili:

Nemanja Cvetkovic, koji ce nastupati za Gyor naradne sezone kao pozajmljen igrac,

Marko Blazic, takodje u Gyor za 350000 evra,

Boban Bajkovic, presao u Sedan za 300000 evra,

Ivan Randjelovic, presao u Brest za 150000 evra,

Bojan Pavlovic, otisao u Wislu za 100000 evra,

Mohamed Aval - Isah, novi igrac Ankaraspora, koji je za njegove usluge platio 700000 evra.

 

 

Sa prikupljenim novcem, Grux se bacio na pojacavanje tima, pre svega ofanzivne linije, a novi igraci Crvene Zvezde su:

Baba, 21-godisnji spic, dosao iz Maritima za 2000000 evra, koji ce, kao i svi ostali transferi biti isplacen na 48 rata,

Alan - 20-godisnji spic, dosao iz Fluminensea za 6000000 evra,

Ivelin Popov, 21-godisnje krilo, dosao iz Liteksa za 1400000 evra.

 

 

 

 

http://b92s.net/images/fp/logo.gif

 

 

Zvezda uspesna na pripremama!

 

 

- Na pripremnoj turneju u Turskoj fudbaleri Crvene Zvezde su ostvarili sledece rezultate:

Kayseri - C.Zvezda 1:7 (Lekic 3, Lazetic, Jevtic, Trifunovic, Cadu)

Kocaeli - C.Zvezda 1:3 (Perovic, Lekic 2)

Bursa - C.Zvezda 3:2 (Mugosa,Cadu)

Gaziantep - C.Zvezda 4:2 (Lekic, Zorica)

Sopot - C.Zvezda 1:4 (Trifunovic, Lekic, Baba, Malovic ag)

 

 

 

 

Uspesno prebrodjena prva prepreka u Evropi!

 

 

Crvena Zvezda izbacila je gruzijski Zestaponi iz LE ukuonim rezultatom 7:0

1. mec: Zestaponi - Crvena Zvezda 0:3 (Jevtic, Lekic 2)

2. mec: Crvena Zvezda - Zestaponi 4:0 (Perovic 2, Jeremic, Lekic)

 

 

Grux: Iako rezultat ne govori tako, nismo lako prosli, moramo mnogo bolje ako zelimo uspehe. Cestitke Zestaponiju na hrabroj igri, i puno srece u buducnosti.

 

 

 

 

Izvuceni parovi 3.kola kvalifikacija LE

 

 

- Zreb nije bio naklonjen crveno-belima, protivnik ce biti norveska Valerenga, za koju nastupa nas Bojan Zajic. Zvezda je bila medju nosiocima na zrebu, ali se mora reci da nas predstavnik nije imao srece, jer je Valerenga jedna od najboljih ekipa nenosilaca. Ostali predstavnici iz Srbije takodje nisu imali srece, Vojvodina ce igrati protiv Galatasaraja, a Sevojno (koje je u prethodnoj rundi izbacilo Sligo na penale) ce igrati protiv Aberdina iz Skotske.

 

 

Grux: Kuglice nam nisu bile naklonjene, ali nisu ni Valerengi, smatram da imamo kvalitetniji sastav koji bi mogao i morao da se plasira dalje.

 

 

 

 

Odigran prijateljski kup DelijeSever 2009

 

Na turniru na kome su ucestvovali Fiorentina, Sevilja, Valensija i domaci tim, Zvezda je ocekivano zauzela poslednje mesto. Sa Fiorentinom Zvezda je odigrala 2:2, dvostruki strelac je bio Dejan Lekic. Od Valensije nas tim je porazen 2:0, uz gol legende kluba sa Marakane Nikole Zigica, dok je Sevilja bila bolja od nase ekipe rezultatom 1:0. Turnir je osvojila Sevilja, 2.mesto zauzela je Valensija, dok je Fiorentina bila treca.

 

 

 

 

Nastavice se...

Link to comment
Share on other sites

Možda je ovo trebalo da ide u priče jer ne liči na karijeru. :D

 

I ja isto volim da igram te kupove ali zakazujem ih uvek na kraju godine(30 i 31 decembar) kada igram sa Partizanom naziv kupa je uvek Dragan Mance.

 

Lepo si za sada sve odradio, na pripremama solidni rezultati ajde čekam da vidim kako će ići kada počne sezona. Valeranga je dosta teška, kada god sam igrao protiv njih imao sam poteškoća ali ih i uvek izbacivao.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tvarenasport.com/files.php?file=zvezda_625552451.png

 

Kvalifikacije za Ligu Evrope

 

 

Novi protivnik je Valerenga, prvi mec se igrao u Beogradu, imali smo potpunu inicijativu i veliki broj prilika, ali je rezultat dosao tek u 88.minutu, kada je Lekic pogodio za 1:0.

 

Crvena Zvezda - Valerenga 1:0

 

Revans je bio znatno neizvesniji, i iako su statisticki ekipe izjednacene, Valerenga je odnela pobedu od 3:2, ali Crvena Zvezda ide dalje zbog vise datih golova u gostima.

 

Valerenga - Crvena Zvezda 3:2

 

 

Pocelo je i takmicenje u Jelen Super Ligi, na startu je zabelezena rutinska pobeda protiv pozarevackog Mladog Radnika, rezultatom 3:1, a zatim je vec u drugom kolu usledio i prvi poraz, od Vojvodine rezultatom 1:0, dok je u trecem kolu savladan ivanjicki Javor, bilo je 3:0 za crveno-bele.

 

Crvena Zvezda - Mladi Radnik3:1

Vojvodina - Crvena Zvezda 1:0

Crvena Zvezda - Javor 3:0

 

 

Poslednja runda kvalifikacija za LE je za protivnika dovela Athletic Bilbao. U prvom mecu Atletik je zasluzeno slavio sa 3:1, ali smo u revansu izborili veliku pobedu od 3:0, i plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope.

 

Athletic B. - Crvena Zvezda 3:1

 

Crvena Zvezda - Athletic B. 3:0

 

 

Rivali u grupi su Braga, Panathinaikos, i Levski. Osnovni cilj je da pobedimo Levski u oba meca, i tako mozda steknemo sansu da dobrim partijama pre svega kod kuce protiv ostalih rivala mozda udjemo u borbu za prolazak u 1/16 finala.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tvarenasport.com/files.php?file=zvezda_625552451.png

 

 

 

Jelen Super Liga

 

Dosli smo do polusezone, trenutno zauzimamo drugo mesto na tabeli, 2 boda iza Vojvodine, i 7 vise od Partizana. Ja sam licno za sad zadovoljan, jer ocekujem pad Vojvodine u drugom delu, mi samo treba da zadrzimo ovaj tempo i titula je blizu. Neke od najupecatljivijih i najbitnijih meceva prvog dela sezone mozete videti na sledecim ss-ovima...

 

Crvena Zvezda - Smederevo 5:0

 

Crvena Zvezda - Partizan 1:1

 

Crvena Zvezda - Metalac GM 4:0

 

Crvena Zvezda - Spartak ZV 4:0

 

Crvena Zvezda - Vojvodina 2:1

 

 

TABELA

 

 

 

UEFA Liga Evrope

 

Nazalost, iako smo mozda ocekivali vise, takmicenje u grupnoj fazi LE smo zavrsili na poslednjem mestu, sa 5 osvojenih bodova, od cega je 4 osvojeno protiv ekipa za koje smo mislili da necemo uspeti ni gol da postignemo. Skor od 1 pobede, 2 remija i 3 poraza nije ni mogao bolji plasman da nam donese. Dalje idu Panatinaikos sa 10 bodova, i Levski sa 9. Braga je 3. sa 8 bodova. Posle zavrsetka takmicenja u Evropi stice se utisak da smo mozda mogli dalje da smo imali vise srece, i da nismo imali Ignjatijevica, koji je direktno kriv za 2 gola PAO-a u prvom mecu, i koji je postigao autogol protiv Brage u drugom mecu, kao i bez Djordjevica, koji je takodje bio jako slab, i kriv za veliki deo golova koji su primljeni. Kao sto se sa ss-ova moze videti, u prva 4 meca smo bili mnogo bolji od protivnika, i ne bi bilo nezasluzeno da smo pobedili u sve 4 utakmice, ali su greske pojedinaca i slaba realizacija uticale na eliminaciju.

 

Crvena Zvezda - Braga0:0

 

PAO - Crvena Zvezda 3:2

 

Crvena Zvezda - Levski 1:1

 

Levski - Crvena Zvezda 2:1

 

Braga - Crvena Zvezda 1:0

 

Crvena Zvezda - PAO 2:0

 

TABELA

 

 

TRANSFERI

 

Novi igrac Crvene Zvezde ce u Januaru postati Diego Buonanote, za koga ce Zvezda Riveru platiti 1.5 miliona evra, i to na 48 rata. U toku su i pregovori sa jednim legendarnim fudbalerom, koji je zaintaresovan za prelazak, ali trenutno problem predstavlja previsoka plata koju igrac trazi, medjutim Zvezda ne odustaje i pokusace da dovede legendu na Marakanu.

 

P.S. Aj probajte da pogodite koga pokusavam da kupim?

 

P.P.S. Jebem ti kodove, sta se dogadja sa ovim, ne mogu ni jedan jedini update da napisem kako treba.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam se zajebao za Buonanotea, znao sam za nemogucnost igranja, ali ce biti pravo pojacanje, jer je bas on tip igraca koji mi treba, kreativni ofanzivni vezni.

 

 

Nije ni Oven ni Ronaldo, ali moram reci da je mladi Spartakus bio blizu...

Probajte opet...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |