Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Blyth Spartans


bojan95
 Share

Da li da nastavljam?  

11 members have voted

  1. 1. Da li da nastavljam?

    • Da
      9
    • Ne
      2


Recommended Posts

SPARTANCI!!!

 

 

Blyth Spartans je polu-profesionalni klub koji se takmici u Blue Squer North ligi.Osnovan je 1899.godine i trenutno je u vlasnostvu Tony Platten-a.Klub tokom istorije nije imao zapazenijih rezultata.Icona kluba je Harry Dunn,a miljenik navijaca Robert Dale.

 

 

,,Spartanci,, prvenstvene utakmice igraju na Croft Park-u koji ima 4435 mesta od toga 563 sedecih.Prva utakmica odigrana je protiv Njukasla i izgubili su sa 4-2.

 

http://img40.imageshack.us/img40/3586/a872.th.jpg/center]

 

Pocinje novo prvenstvo,a novi menadzer jos se ni ne nazire posle neocekivane ostavke Mick Tait-a.Izgleda da sve spartance ocekuje uzbudljivo leto.

 

 

 

nastavak uskoro...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NOVI SPARTANAC!!!

 

 

 

Posle ostavke Mick Tait-a ostalo je upraznjeno mesto menadzera.Spartanci su bili u neizvesnosti nekoliko dana,jer nisu znali ime novog menadzera.Ipak uprava je brzo reagovala i angazovala mladog i nepoznatog trenera Stefanovic Bojana.Navijaci nisu bili bas zadovoljni dovodjenjem neproverenog menadzera u godini kada spartance ocekuje sezona puna turbolencije.

 

 

 

Izjava predsenika Plattena posle potpisivanje ugovora

Platten:Izuzetno smo zadovoljni dovodjenjem mladog i perspektivnog Bojana,sa njim zelimo da ostvarimo mnoge uspehe i potrudicemo se da obezbedimo uslove za razvijanje ovog tima

 

http://img693.imageshack.us/img693/5938/f25e843cf10da20cca07252.jpg

 

 

Verni spartanci ocekuju borbu za play-off

 

 

PRVI DAN NA POSLU

 

Prvog dana sam krenuo u upoznavanje sa ekipom.Prvo sto sam primetio je da nemam trenera vec samo fitnes trenera i fizioterapeuta.Igracki kadar je sasvim zadovoljavajuc.Miljenik navijaca Robert Dale inace visok celih 2metra  je jedan od boljih igraca.Finansije su na moje iznenadjenje  odlicne.Imam 5k za transfere i 6k za plate,posto necu da kupujem igrace sve pare za transfer prebacio sam za platu,jer cu sve dovoditi na free.Balance je iznosi cak 305k.Kladionice mi predvidjaju 15.poziciju sto sam upravi i obecao da cu da ispunim,ali zelim da potajno iz senke se domognemo play-off-a,sto bi bio veliki uspeh.

 

 

 

sve o pripremama,transferima.....uskoro

ajmo komentari...

[

Link to comment
Share on other sites

SPARTANCi~PROFESIONALCI

 

Po upoznavanju ekipe prionuo sam na posao.Prvo sto sam primetio je to da svi imaju part-time ugovore,sto me i nije zacudilo i reko sebi ucinicu sve da ovaj klub postane profesionalan.Odma tog dana sam odrzao sastanak sa igracima u svlacionici.

 

 

JA:Prvo zelim da se predstavim,pa ce te vi svako pojedinacno ustati i reci svoje ime i prezime.Ja sam Stefanovic Bojan rodjen 19.januara 1977.(posto nemoze 1995.)u Srbiji.Verujem da nikada niste culi za mene niti videli.Dosao sam u ovaj klub tako sto me jedan menadzer preporucio gospodinu Platten-u.Imam jasan plan i program kako da unapredim ovaj klub.Zelim da u skorijoj buducnosti postane profesionalan klub koji ce igrati zapazenu ulogu u engleskom fudbalu.Od pocetka karijere negujem ofanzivan fudbal.Sve dok budem u klubu oslanjacu se na mlade i perspektivne igrace i jos nesto da napomenem netrpim nerad i nedisciplinu i svako ko to ne postuje moze da ide iz kluba.A sad izvolite...

 

Redom su se predstavljali Robert Dale,Garath Wiliams,Richard Pell...

 

Ja:E da zamalo da zaboravim ono najvaznije svima ce biti poslati profesionalni ugovori,jer tako je lakse raditi i postizati bolje rezultate.A sad izadjimo na teren...

 

 

Posto su svima poslati profesionalni ugovori i pusteni da razmisle,krenuli su polako i odgovori.Na moje veeeeeeeeeliko iznenadjenje cak 14 igraca je prihvatilo ponudu.Ovo mi je dalo jos vise zelje da ih vodim u predstojece bitke,jer su pokazali volju za napredokm.

 

[centerhttp://img710.imageshack.us/img710/5764/wfhappymanager.th.jpg

][/center]

Mojoj sreci nije bilo kraja

 

 

TRANSFERI

 

Na pojacanjima smo vrlo brzo radili,jer sam zeleo da formiram ekipu sto pre.U saradnji sa mojim asistentom izabrali smo par momaka kojima je ponudjena saradnja.I samo posle 2 dana u klub je stiglo prvo pojacanje rec je o Mark Furlong-u bivsem sedamnaestogodisnjem stoperu Lutona.Od Mark-a ocekujem da uz prvotimce i malo igranja razvije u igraca koji ce predstavljati buducnost ovog tima.U sledeca tri dana stizala su pojacanja po jedan svaki dani sto znaci ukupno trojica,a to su Michael Kay,Stefan Jolovic i Loran Lepar.Kay je stigao na pozajmicu iz Sanderlenda,igra na poziciji beka ima 19 godina i verujem da ce biti od velike koristi.Drugi nije imao klub,pa sam ga sto pre angazovao,jer se radi o vrlo perspektivnom golmanu.Ima "samo" 21 godina,ali najverovatnije bice prvi golmana.I poslednji od ove trojice je Lepar koji stize iz Jedinsta Novi Becej.Posto je krenuo iz Srbije na jedan univerzitet,koji se nalazi u blizini naseg stadiona,na usavrsavanje,a nije imao novca ja sam mu ponudio nedeljnu platu od 275 eura i on je oberucke prihvatio.Igra na poziciji napadaca,ima 23 godine i po nacionalnosti je Madjar.Posto smo zeleli jos jednog rasnog strelca doveli smo Jasona Norvila bivseg reprezentativca Trinidad & Tobaga.Naravno svi su potpisali profesionalne ugovore,jer nemam nameru da dovodim igrace koji nemogu 100% da se posvete fudbalu.

 

 

PRIPREMNI MECEVI

 

Posto sam zavrsio sa transferima na red su dosle i pripremne utakmice.U pripremnom periodu odigracemo 6 prijateljskih utakmice,tri kod kuce i tri na strani.Odlucili smo se da tri protivnika budu jaca,a tri malo slabija.Tako smo odlucili da igramo sa:Braintree,Hendon,ParticrThisle,Rochdale,NorthFerriby i Skelmersdale.

 

BLYTH-Braintree 2-0

 

Igrali smo protiv ekipe koja se takmici u istoj ligi samo grupa South.Prvo poluvreme je bilo sasvim prosecno,a kad su usle sve rezerve u 46.minutu pokazali su gostima je glavni i dali im 2 gola.

 

Hendon-BLYTH 2-2

 

Hendon je nizeligas koji je trebao da posluzi da uigravamo nase akcije,ali se ispostavio kao tvrd orah.Ponovo je prvo poluvreme zavrseno 0-0 i ponovo su rezerve pokazale da su ozbiljni kandidati za prvi tim i dali 2 gola za samo  4min.,i zbog nesto slabije odbrane primili smo 2 gola i tako odigrali nereseno.

 

BLYTH-PartirkThisle 1-1

 

Ponovo nereseno,ali protiv daleko jaceg protivnika.Igra je bila zadovoljavajuca,cemu svedoci da smo vodili do pred sam kraj kada smo primilog iz daljine.

 

BLYTH-Rochdale 3-3

 

Utakmica sa puno golova i lepih poteza.U goste nam je dosao klub iz CCL2 i nismo se obrukali sta vise mi smo  s vremena na vreme  vodili igru.

 

NorthFerriby-BLYTH 1-3

 

Rutinska i ocekivana pobeda "spartanaca"protiv nizerazredne ekipe.

 

Skelmersdale-BLYTH 0-2

 

Jednostavno nisu dorasli mom timu i zabelezili smo laku pobedu,ako tako moze da se kaze.

 

Na poslednjoj utakmici bilo ih je u simbolicnom broju 300,dajuci na znanje igracima sta ocekuju od njih i mene

 

 

SVRAKEISPARTANCI

 

Nadamo se uspesnoj saradnji

 

Tokom priprema dobio sam jednu vest koja me je obradovala.Njukasl je postao nas "straiji brat"i od sad ce nam slati mlade talente na pozajmice.

 

Na drugoj strani mi smo postali "stariji brat"nizerazrednom Durham-u.

 

 

 

[centerSezona pocinje i mislim da netreba da se plasimo.U pripremnom periodu smo radili vrlo dobro,mnogi igraci su postali profesionalci i po tome smo u prednosti u odnosu na ostale ekipe.Imamo punu podrsku uprave koja nam je obezbedila uslove za miran rad do kraja sezone.Iako sam obecao da cemo biti 13-14.pritajno se nadam da mozemo do playy-off-a,a posle sta bude nek bude.][/center]

Link to comment
Share on other sites

POLU SEZONA

Uf kakva polu sezona,nesto cemu se ni najveci optimisti nisu nadala.1.mesto koje smo sacuvali od pocetka avgusta do decembra(od 8. meseca do kraja 12.meseca).U klubu su svi presrecni,navijaci svakoga dana slave.

http://img706.imageshack.us/img706/8366/31happyfan.gif

Sve sto radimo,radimo zbog njih

Iako je polu sezona zavrsena na 1.mestu,nije sve tako lako islo.U ptvom kolu smo izgubili ubedljvo od A.F.C Telford-a rez. 3-0,a vec u 2.kolu smo igrali sa jos jednim favoritem za promociju,Southport.Pobedili smo 3-1 i od tad smo poceli da belezimo sjajne rezultate.Do 12.kola bilo smo bez poraza,ali tad nastupaju problemi.Povrede,odlazak igraca sa pozajmica u svoje klubove i niz od 5 utakmica protiv prvih 5-6 ekipa.Ipak uspeli smo da zadrzimo 1.mesto jer ni nasi pratioci nisu igrali najbolje.

http://img191.imageshack.us/img191/8182/bt1l.jpg

Robert Dale u svom karakteristicnom prodoru

Nadam se da ce ovako ostati do kraja sezone

Iako nam kupovi nisu prioritet zelimo da odemo sto dalje kako bi nam se neke pare slile u kasu,posto svakog meseca poslujemo u minusu.U FA Cup-u poceli smo od 3.kola kvalifikacija i tu smo ostali.Igrali smo protiv Welling Utd koji se takmici u BSS.U prvoj utakmici smo igrali na svom stadionu i remizirali 2-2.Tri dana kasnije verovatno zbog umora ekipa je dozivela debakl i  izgubila sa 3-1,ali nema veze idemo dalje.

FA Cup Trophy je jedini kup u kojem se i dalje takmicimo.Poceli smo od poslednje runde kvalifikacija,igrali smo protiv Bishops Stortford-a i pobedili ih sa 4-2.U sledecoj rundi smo igrali sa Lewes-om i zabelezili iznenadjujucu pobedu od 3-0 i nasli se u drugoj rundi.

Moram da napomene da smo tokom zrebanja imali srece sto smo uvek igrali kod kuce,ali nesreca je u tome sto smo uvek izvlacili teske rivale.Sve u svemu ja sam ,kao i uprava,prezadovoljan i idemo do Blue Squer Premier sto nam je i osnovni cilj.

Na licnom planu moram da se pohvalim da sam u mesecu Avgustu(8.mesec)dobio nagradu za najboljeg trenera,a u mesece Novembru(11.mesec)sam bio drugi najbolji trener.Takodje Jason Norvill je u Novembru bio treci najbolji igrac.

 

 

 

ajmo neki komentar....i da vidim ko sve ovo prati...

 

 

P.S.  prati li ovo neko?????

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio od početka ali evo sada se javljam da ti kažem da je ovaj zadnji tvoj update bio dobar. Biće ti teško da zadržiš prvu poziciju jer ipak je to BSN ali nadam se da hoćeš. Srećno u nastavku.
Link to comment
Share on other sites

Ja pratim sve price i karijere, mada ti to slabo ide ovde, mslim sa pracenjem...

 

 

P.S. Pazi sad kad se posle mene jave njih 5 da prate.

 

 

Mislim da sam  ja najvise kriv sto je ova prica slabo pracena,jer sam radio ocajne post-e.Nadam se da ce od sad vise njih pratiti,jer sam poceo da radim bolje update.

Link to comment
Share on other sites

http://img269.imageshack.us/img269/8953/010423333115500.jpg

   

San je postao java.Mnogi nisu verovali u ovo.Svi su izjavljivali da bi bili zadovoljni 9-10 pozicijom,a prezadovoljni play-off.Ova ekipa je ipak premasila sva ocekivanja i izborila direktnu promociju.

   

http://img709.imageshack.us/img709/5241/tabelakn.png

 

Ubedljivo smo najefikasnija ekipa,ali smo i dosta golova primili

   

FINANSIJE

   

Veliki finansijski pad smo doziveli.Sezonu smo poceli sa 305k u balansu,zavrsili sa 78k sto je porazavajuce.Mada ja nisam isuvise kriv zbog takve situacije,jer prihodi su minimalni.

   

   

U Fa Cup Trophy smo izpali u 2.rundi.Izgubili smo od ekipe koja se takmici u BSP Forest Green.Inace oni su kasniji osvojili ovaj kup.U 1. utakmici bilo je 1-1,a u 2. 3-1 za F.Green.

   

   

Ova trojica su najvise pruzila tokom sezone.Mislim da bi jos vise pruzili da ih nisu ometale povrede koje su ih pratile tokom cele sezone.Nadam se da cu uspeti da zadrzim poslednjeg igraca,jer je mnogo pruzio mojoj ekipi.

   

UPRAVA

   

Uprava je prezadovoljna.Zadovoljni su transferima,pa ostvarenom tokom sezone.Jedino nisu zadovoljni rezultatima u FA Cup-u jer misle da smo mogli vise i nisu zadovoljni finansijama.

   

   

Navijaci su nas tokom cele sezone bodrili.Bili smo 3.ekipa po gledanosti.Na poslednjoj utakmici kod kuce skupilo se oko 1000 Spartanaca da nas pozdrave zbog ulazka u visi rang,na cemu sam im zahvalan i mislim da cemo jos vece rezultate proslavjati zajedno.

   

ajmo komentari

 

Link to comment
Share on other sites

Sad da vidimo kako ces se snaci  :thumbup: Ja nisam dobro, a ni Target  :thumbup:

 

Ti si se Zeex veoma dobro snašao,a meni,iskreno bilo dosadno da ga vodim,a danima pre toga sam hteo moj omiljeni tim Nottingham Forest da vodim.Što sad i činim... :)

Link to comment
Share on other sites

ZeexBBB nisi  se mozda snasao u prvoj sezoni u Konfenderaciji,ali si kasnije perfektno odigrao...

Target cinimi se da je dobio otkaz,ali znam da je prvu sezonu dobro odigrao...

 

nadam se da cu zavrsiti oko 15.mesta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

NOVA SEZONA!!!

http://img838.imageshack.us/img838/9914/dodoq.jpg

Jos mnogo radosti ce biti

 

Nova sezona je pocela,samim tim prionuo sam na rad.Odma prvog dana uprava mi je dala do znanja da ce biti zadovoljni opstankom i veoma su me iznenadili i to neprijatno,jer su mi dali samo 8k za plate,sto nemoze da pokrije ni sadasnje potrazivanje.No ipak reko sebi,da ovaj klub nevodim zbog njih vec zbof toga sto ga volim i zbog vernih ,,Spartanaca''.

TRANSFERI

 

Odmah po pocetku transfer perioda krenu sam u potragu za pojacanjima.U prvoj sezoni sam primetio da nam je odbrana najslabiji deo ekipe,jer smo primili vise od 50 golova sto je porazavajuce.Zbog toga prvo sam krenuo u potragu za defanzivcima.Zeleo sam da dovedem 2 stopera i 2,3 beka.Ujedno u ovom prelaznom roku sam krenuo u podmladjivanje ekipe,jer smo bili stara ekipa.Posle par dana potrage i pregovaranja sa igracim poceli su i dolasci.Prvo su pristigla dva igraca sredine terena koja ce pretstavljati buducnost ekipe,a to su Jack Creswel i Dan Western.Obadvojica imaju po 17 godina i igraci su sredine terena.Za dve-tri godine nadam se da ce igrati standarno,a sad idu na pozajmicu u nizerazredni Durham.Zatim su stizali igraci koji su prethodnu sezonu odigrali za ekipe koje se takmice u visim rangovima.Prvi od njih je stigao Jonny Blake(DR/MC) deventaestogodisnjak,koji stize iz Carlisa.Sledeci je bio Michael Da'Agostino(AMR)reprezentativac Kanade i ocekujem da bude veliko pojacanje,inace ima 23godine.Posle njih je stigao par bekova Kris Paterson(DL) i Simon Lakalend(DR),prvi iz Oldham,a drugi iz Carlisle.Obadvojica imaju po 19 godina.Dimitar Petrunov je Bugarina,ima 23 godine igra na poziciji desnog veznog i dolazi kao slobodan igrac.Gareth Wiliams je mozda i njazvucnije pojacanje.Bivsi skotski reprezantativac stize bez kluba,igra na poziciji MC i ima 28 godina.Nadam se da ce nam svojim iskustvom puno pomoci.Zatim su stigli igraci koji ce biti buducnost kluba.Dolazili su redmo Michal Dolinajec(19god.,AMC),Paul Walker(19god.,GK),Josh Knight(19god.ST).Sledeca dva igraca su velika pojacanja.Dolaze na pozajmicu do kraja sezone i bice nam od velike koristi.Jedan je Jordan Cook(20god.,ST/AML),a drugi je Joneny Rowel(20god.,MC).I za kraj je stigao par stopera,koja su pazljivo birana.Bili su na tronedeljnu probu i zadovoljli su.Djoumen Sangare(26god.) i Ismail Yakubu(25god.).

U ovom prelaznom roku smo doveli cak 14 igraca.Nadam se da ce se brzo uklopiti i pomoci klubu.Odlazaka je takodje bilo dosta.Prvo sam zbog nedovoljnog kvaliteta otpustio ceo omladinski pogon,jer sam zeleo da napravim prostor za dovodjenje novih mladih nada.Zatim su na red dosli igraci iz prvog tima.Nijedan od njih nije dovoljno kvalitetan da bi igra BSN,pa sam tako one za koje postojalo interesovanje prodao,a sa ostalima raskinuo ugovor kako bi napravio prostor u budzetu za plate.Tako su prodati Stephen Turnuball IO Chris McCabe u AFC Wimbeldon za 450eura i 500eura,Darren Craddock u Chelmsford za 1k,a ostalima je urucen otkaz tj. njima 14 bez omladinaca.

U ovom prelaznom roku smo uspeli da podmladimo ekipu,jer smo trenutno najmladja ekipa.

http://img826.imageshack.us/img826/1204/gareth20williams6335914.jpg

Nadam se da ce nam pomoci svojim iskustvom

http://img815.imageshack.us/img815/263/ismailyakububarnet24114.jpg

Stub odbrane

PRIPREMNI MECEVI

 

Posto smo oformili ekipu poceli smo uigravanje.Zbog minimalnih prihoda organizovao sam par utakmica protiv veoma poznatih ekipa kako bi napunili stadion.Tako su redom dolazili Nottm Forest,Newcastle,Stoke i Bransley.Na sve cetiri utakmice Croft Park je bio pun.Tako smo ostvarili prihod od cak 75k.Rezultata je bio u drugom planu,ali ipak smo pruzili dostojanstven otpor.Prvu smo izgubili od Nottm Forest-a 3-1,pa 2-0 od Newcastle,zatim 3-0 od Stoke i 0-0 protiv Barnsley-i.

Drugi deo priprema posluzio je za podizanje forme.Organizovali smo pripreme u Welsu i igrali protiv tamosnjih prvoligasa.Odigrali smo cetiri utakmice protiv Pencaye.Airbus.Bangot City i TNS-a i ostvarili maksimalan ucina.Generalku smo odigrali protiv GH Academy-a i pobedili sa 1-0.

U ovom delu smo odigrali 9 utamica sto mi je pomoglo da sagledam mogucnosti ekipe.Osvarili smo 5 pobeda,1 neresenu i 3 poraza.Uz gol-razliku 16:10.Ekipa je cinimi se dobro ukompovana i nece biti lak zalogaj ni za jednu ekipu.Spremno cekamo pocetak.

NOVA SARDANJA

 

Posle godinu dana veoma uspesne saradnje sa Svrakama,jer su oni osvojili Liga Cup i izborli ucesce u Evropi,a mi izbroili promocije,doslo je do prekida saradnje.Novi partner klub nam je postao premijerligas Sunderland.Nadam se da ce biti jednako uspesna saradnja kao prethodna sa Svrkama.Mi smo postali stariji brat nizerazrednom Lowestof-u.

 

Link to comment
Share on other sites

VELIKI BUM ,,SPARTANACA"

http://img3.imageshack.us/img3/8023/bluesquarepremierd.png

Juris na CCL2

FA Trophy

 

Fa Trophy kup smo zapoceli od 1.runde.Igrali smo protiv Grays-a iza BSS.Drugu rundu smo izborili iz dve utakmice.Prvu smo igrali u gostima odigrali nereseno 2-2.Zatim je usledio revans na Croft Park-u.Odigrali smo veoma samouvereno i pobedili 2-0.U sledecoj rundi igramo sa York-om koje se takmici takodje u BSP-u.Nadamo se prolasku,ali i ako ispadnemo nema veze.

http://img8.imageshack.us/img8/3434/facup256sq.gif

 

Kao i prosle sezone.Ispali smo vec u prvoj utakmici.To je bilo 4.kolo kvalifikacija i izgubili smo od Barnet-a sa 1-0.

 

 

Ove sezone imao znacajnu podrsku.Na nase utakmice u proseku dolazi 1000 ljudi sto nam mnogo znaci,ali ipak kad se uporedi sa drugim ekipama ovo je malo,jer npr. AFC Wimboldon koje se nalzai neocekivano na 20. poziciji ima u proseku 2500 gledalaca.Ipak ,,Spartance" nebi menjali ni za jedne druge navijace na svetu.

TRANSFERI

 

Kao i u svakom zimskom prelaznom roku,nevolim da kupujem mnogo,pa tako i sad sam doveo samo jedno pojacanje i to zadnjeg dana prelaznog roka.Rec je o Andy Cook-u napadacu iz Carlisle-a.Andy ima 20god

 

http://img192.imageshack.us/img192/4281/010361381316900.jpg

Doveden da pojaca konkurenciju

FINANSIJE

 

Ponovo svaki mesec poslujemo u minusu.Sezonu smo poceli sa 75k u plusu,najvise zbog punog stadiona protiv Stoke-a,Newcastle-a...A u ovom trenutku smo cak 131k u minusu.Svakog meseca gubimo po 30k hiljada.Najvise bi voleo kad bi mogao da nesto uradim,ali skoro nista ne zavisi od mene da prihodi budu povecani.Nadam se da ce uprava obezbediti nove sponzore.

Veoma malo para daju za reklamu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |