Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Started From The Bottom


telfa
 Share

Recommended Posts

Uvod

 
Nakon dugo dugo vremena koje sam potrošio tražeći novi izazov po drugim i trećim ligama lige petice, naletio sam na klub koji je apsolutno nadmašio moja očekivanja. Radi se o španjolskom drugoligaškom klubu Unió Esportiva Llagostera. Osobno nikad nisam vidio ni čuo za njih vjerojatno iz razloga što se klub provlačio po regionalnim ligama Španjolske sve do prošle godine kada ulaze u 2.ligu. Zašto me baš ovaj klub oduševio? Izazov sam tražio ponajviše u engleskim nižim ligama, ali kada tamo nisam našao što sam tražio krenuo sam dalje. Put me doveo do 2.španjolske lige i te nesretne Llagostere. Za Llagosteru je predviđeno zadnje mjesto druge lige. Training i youth facilites su poprilično jadni, ali stvar koja me oduševila je njihov stadion koji prima čak 500 gledatelja! Veće stadione sam viđao po najmanjim selima u Slavoniji. Zbog takvog stadiona klub koliko sam shvatio igra na stadionu Girone koja je u blizini. Inače kasnije sam saznao da je Llagostera najmanji grad koji će ugostiti profesionalnu ligu Španjolske, sa oko 8000 stanovnika. Klub je također poznat po incidentu koji uključuje naravno rasizam. Tijekom playoff utakmice protiv Racinga žena se ispred Mamadou Konea pretvarala da je gorila. Po meni najzanimljivije od svega žena je bila zaposlenica muzeja u kojem je prodavala karte za utakmice, ali ne Llagostere već mnogo poznatijeg i većeg kluba u blizini tog sićušnog grada. Radi se o Barceloni.

 

Ciljevi

 
Iznimno ambiciozna uprava dala mi je zadatak da se pokušam zadržati u drugoj ligi sa naglaskom na pokušaju. Za to su mi dali iznenađujuće puno novaca u wage budgetu tako da bi moglo biti zanimljivo. Naravno ne želim riskirati financijsku budućnost kluba tako da ću se ograničiti na besplatne transfere ove godine. Inače 90% ekipe ima ugovor na samo jednu godinu, ali o ekipi ću u sljedećem reportu. Dakako ostanak u ligi, odnosno kako uprava kaže pokušaj ostanka u ligi bit će mi jedini cilj ove sezone. O budućim planovima ne želim previše, jer je budućnost kluba u drugoj ligi upitna. Dakako mi je cilj nadograditi sportska postrojenja i povećati kapacitet, ali koliko para toliko muzike. U građenju ekipe i sada i u budućnosti planiram bazirati se na domaćim igračima. Toliko od ovog reporta, sljedeći slijedi ubrzo J

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Uvod

 

Već nakon par dana uvjerio sam se da će ovo bit jedan od najtežih izazova koje sam preuzeo u manageru. Klub bez povijesti, sa gotovo nepostojećim postrojenjima i sa jednim od najmanjih stadiona na svijetu u jednoj od najjačih profesionalnih liga. Doduše 2.ligi i cilj je opstanak, ali bit će to jedan užasno zanimljiv  i težak izazov.

 

Ekipa

 

Prvi pogleda ne ekipu bio je zabrinjavajući. Drugi, treći, deseti pogled nije ništa bolji. Dosta nelogična selekcija ekipe u kojoj je najviše napadača od kojih je većina u najmanju ruku nedovoljno kvalitetna za profesionalni nivo. Ostatak ekipe ništa ne poboljšava dojam, ali ipak imam neku nadu da bi ova ekipa mogla preživiti prvu sezonu u drugoj ligi uz naravno par pojačanja. Tu nadu bude ponajviše prekaljeni Jordi Lopez i Diego Rivas, uz mlade Pereu i Leona. Još jedna pozitivna stvar je što većinu ekipe čine Španjolci, a jedini stranac je treći golman Ratti koji zapravo i nije vrijedan spomena. Osim Juanja, Riosa i Masa svi igrači imaju ugovor do kraja sezone. Od mladih talentiranih igrača izdvojio bi samo već spomenutog Masa.

 

Transferi

 

Vjerujem da će više igrača doći na zimu kada vidim kompletno što koji igrač može i umije. Dovedena su dva iskusnija igrača sa ugovorom na jednu godinu. Prvi je Juanra bivši igrač Numancije, Herculesa te Levantea. Solidan desni bek nešto bolji u obrani nego u napadu. Drugi igrač je Manuel Lacena iskusni zadnji vezni koji može pokriti pozicije stopera, zadnjeg veznog i veznog. Nitko nije napustio klub.

 

Pripreme

 

Na pripremama se nije događalo ništa zanimljivo, one su tu da izgrade fitnes za buduću sezonu. Odigrano je pet utakmica, a zabilježene su tri pobjede i dva poraza. Od protivnika najzanimljiviji je bio Southampton koji me pred punim stadionom (od 500 gledatelja) porazio 2-0.

 

Što dalje?

 

A dalje slijedi borba. U prvenstvu se nalaze 22 ekipe od kojih zadnje 4 ispadaju, prve 2 odlaze u 1.ligu dok oni od 3-6 mjesta igraju playoff. Kao što sam već napomenuo par puta cilj je izbjegavanje zadnja četiri mjesta pod svaku cijenu, a taj cilj ću pokušati ostvariti svim dozvoljenim sredstvima. Malo prekasno sam shvatio da mi je taktika možda preofenzivna tako da slijedi par promijena ovisno o rezultatima u prvih par kola. Odigrana je i prva utakmica sezone čisto da isprobam ekipicu, ali o tome svemu u sljedećem reportu. J

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iako nema slika (osim ove u linkovima), meni nekako baš fino izgleda, mada bih volio da ubaciš jednu-dvije, da se razbije sav ovaj tekst :D Zaista par dobrih igrača imaš, doduše dosta su stari i to je sve za jednu sezonu, ali jebiga :D Hajd da vidimo kako ćete se provesti u prvom dijelu sezone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |