Jump to content

Welcome to Football Manager Balkan | Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Come on you Saints !

- - - - - Karijera

• Please log in to reply
26 replies to this topic

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts

cKe9wKJ.png

Pozdrav ljudi, prije nego što počnemo sa mojom novom karijerom, htio bih reći nekoliko riječi o prošli moji karijeri. Znači još FM13 je bio kada sam počeo sa Livornom i htio ga vratiti u Serie A. To mi nije uspjelo, a onda sam doletio u Barcu B, gdje sam isto preživio nekoliko mjeseci i nije išlo po mojim planovima. U Football Manageru 14 nisam pričao o karijeri, jer nisam imao vremena da dođem na forum, zato sam radije samo igrao karijeru sam. Igrao sam sa različitim klubovima i saveovima dok nisam naletio na Southampton. Odigrao sam 6 sezona od toga negdje između još jednu sa Wolfsburgom i vratio se. U tih 6 sezona ostvario sam puno toga sa Southamptonom od osvajanja 2 Premier League titule do F.A kupa, Europske lige i Community Shielda. Nažalost nisam uspio osvojiti onu najbolju titulu, Ligu prvaka. No imam šansu da to probam sada. Još da napomenem ako nešto ne bude uredu sa pisanjem ili išta drugo samo napišite, jer nisam puno puta pisao karijeru, a želim da svakako bude u najboljem redu.

mfiWQb8.png?1

Dakle počinjem sa Southamptonom, koji je za mene vrlo zanimljiv klub. Gledam ekipu već koju godinu i stvarno iznenadili su me. Inače Southampton F.C. je smješten na jug Engleske, trenutno na 4. mjestu, prošlu sezonu su završili na 8. mjestu. Znamo i da je Dejan Lovren, član Hrvatske reprezentacije nastupao za Southampton prošlu sezonu, a kasnije otišao u Liverpool. Največi rivali Southamptonu su Porsmouth koji su samo 17km udaljeni međusobno. Derbiju uostalom kažu ''The South Coast Derby''. Southampton je značaj još po svojoj akademiji. Imaju vrlo uspješnu akademiju, iz koje su stigli mladi, talentirani igrači kao recimo Walcott, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Luke Shaw, jedan najboljih igrača sadašnjice Gareth Bale i ostali.

Početak kluba

Klub je bio pronađen 1885 godine od strane ljudi (Young Men's Association) iz crkve St.Mary, a trenutno se završava 129. godina otkako su klub ustanovili. Imaju i nadimak koji označava ljude koji su klub ustanovili, takozvani ''svetci'' ili na engleskom Saints. Najprije se je klub imenovao St Mary's Young Men's Association F.C pa kasnije St. Mary F.C sve dok nisu osvojili Southern League titulu i postali Southampton F.C.

chVnziA.jpg?1

Svoje domaće utakmice Southampton natječe na St. Mary stadionu koji prima oko 32.000 gledatelja.

3Bs5z86.jpg?1

Sezonu 2014/15 Southampton igra u crveno-bijelim dresovima, osim kod gostiju kada nose tamnoplave dresove.

RMFOmp4.jpg?1

Trenutna dva najbolja igrača su Graziano Pelle i Dušan Tadić, iako cijela ekipa igra na visokom nivoju. Ujedno je Pelle još Southamptonov najbolji strijelac sa 11 golova ako brojimo sva natjecanja.

Čitajte dalje za nastavak !

Edited by KingVuk98, 08 January 2015 - 06:48 PM.

• drull_mbombo, bodybuilder, Dino151 and 8 others like this

Sema^

Sema^

FREE PALESTINE

• Legenda
  • 3,455 posts
Zanimljiva ekipa, odlican budzet. Bas me zanima kako ces sa Peleom, mnogi se zale na njega kako je los. Sretno thumbup
  • KingVuk98 likes this

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts
Vidjet ćemo, sezona je duga, htio bi da se mi ponove rezultati kao u prošlom FM-u kada sam doveo Harta, Bakkalija, Wilshera i recimo Welbecka koji mi je u jednoj sezoni dao oko 30 golova a imao finishing 11. Da bit će zanimljivo vidjet i mene zanima taj Pelle a pogotovo još i Tadić :) Hvala :D

autsajder

autsajder

Youngster

• Član foruma
  • 430 posts
  • Trenutno vodim:Ludnicu
Tadić nece razocarati da znas fantastican je odlicne ocjene i statistika dok za Pellea cu ti reci suprotno katastrofalan
  • KingVuk98 likes this

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts
Onda mi treba samo Pelle proradit, valjda ću nešto izkombinirat :)

Posljednji Boem

Posljednji Boem

Rotation

• Član foruma
  • 1,591 posts
  • Formacija:4-2-3-1
  • Trenutno vodim:telefonsku liniju za samoubojice
Meni jedan od 3 najdraža kluba na otoku, tako da ću pratit. sretno.
  • KingVuk98 likes this

Harold

Harold

Početnik

• Član foruma
  • 154 posts
  • Formacija:4-3-3
  • Trenutno vodim:A.C.Milan

koju formaciju igraš?

sretno!!

Dino151

Dino151

Al' uvijek kaži ponosno, volim te Slavonijo

• Legenda
  • 16,493 posts
  • Formacija:4-5-1
I od mene sretno, nadam se što manje "Balanta" i da ćeš razvijati Targetta, Sinclaira, pa i onog mladog što igra lijevo krilo u juniorima..

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts
A meni najdraži klub, jednostavno volim gledat Southampton :) 4-2-3-1, mislim da je to zasad najbolja formacija. Ma vjerujem da mogu, samo da ne kiksnem već na početku i sigurno ću razvijati puno mladih igrača, Targett će dobivat dosta šansi, a imam tu i Ward-Prowsa, vidjet ćemo šta će se dogodit :)

Hvala svima :D

• Harold and autsajder like this

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts

Sliqh5v.jpg?1

Eto, pišem novi report, iako već 2 dana ništa nisam uspio postat, odigrao sam prve polusezone i prije nego što išta kažem, ovo mi se nikad nije dogodilo otkako igram FM.

MxhZcBp.jpg?1

Klub je od mene tražio pas igru, što sam i volio, ne samo to, htjeli su i da puno radim na mladima i dajem mladim igračima šanse, to mi je isto bilo odlično. Iako nije bilo sve tako bijelo.

7rIuqgl.jpg?2

Dužan sam vam još staviti šta je sve osvojio Southampton dosada, nije toliko puno, ali eto čisto toliko iz saznanja.

oS5fAWi.jpg?1

Na početku sezone htio sam i bolje uvjete za treninge, klub mi je još i to dao, što nas je koštalo dodatnih 3 mil. € i nešto sitno više.

Igrački sastav i taktika

Golman: Forster

Obrana: Bertrand, Paletta, Alderweireld, Clyne

Zadnji vezni: Wanyama, Schneiderlin

Napadački veznjaci: Mane, Tadić, Padoin ili Long

Napad: Pelle ili Long

KLUPA: Gazzaniga, Abate, Gardos, Davis, Polanski, Ward-Prowse, Mayuka

OSTALI IGRAČI: Yoshida, Fonte(ozlijeđen), Cork

Znači nisam uspio dobiti reporte igrača na vrijeme jer sam zaboravio, ali eto čisto toliko da pogledate.

Samyie-dorogie-futbolnyie-transferyi.png

a4nak6M.jpg?1

Dosadašnji transferi, koje sam učinio. Znači trebao mi je jedan snažan i brz bek, našao sam Abatea, iako navijam za Inter, Abate mi je puno drag, i eto dobio sam ga za 5 mil €. Kasnije sam još tražio CB-a jer Fonte se ozljedio, a Yoshida i Gardos mi se nekako nisu uklapali za prvu postavu. Tu sam kupio Palettu, iako sam prvo htio Zapatu, ali Paletta je koštao duplo manje i još plata Palette je bila puno manja. Zadnji tjedan mislio sam da neću više kupovat ali ipak sam malo pretraživao po Bundesligi i dobio Polanskog za recimo sitnih 5 mil. €. Ponudili su mi i Padoina i odlučio sam ga uzet ukoliko se dogodi neka ozljeda ili nešto tako, a i besplatan je bio pa rekoh zašto ne. Prodaja igrača se nije dosta promijenila, osim Boruca kog sam prodao za male novce u Toulouse.

8HtTLx3.jpg?1

I evo još katastrofalne slike što sam govorio. Nikad mi se nije dogodilo to što sam napravio blamažu sa Southamptonom. Početak je naravno najtežji, kod mene uvijek i u prvih 5 utakmica totalno neuigrani startali smo sezonu, tako smo i primili toliko golova a ne dali. Naravno sljedećih 5 utakmica ništa bolje. Pelle katastrofa, teško mi se bilo nosit sa činjenicom da ne mogu ostvarit ono šta sam u prošlom FMu 10 puta bolje. Long je nekako probavao ali premalo. Tadić, Mane, Schneiderlin, Forster, to su igrači koji su nešto pokazali, ostalo katastrofa do katastrofe. Čudi me da me nisu prije bacili sa trenerskog stola, jer me bilo stid vidjeti kako ekipa gubi, a probavao sam svega i svašta. Formacija 4-2-3-1 bila je uredu, ali očito sam pogriješio jer sam prekasno uigrao ekipu, a kasnije nisam imao pravog kalibra u napadu da zabije. Liverpool i City su me čisto izdominirali i čudilo me, Balo mi natresao 4 gola, a ja sam samo čudno gledao. Najbolja utakmica sigurno mora bit protiv Chelsea gdje sam bez jednog igrača došao do 2-2, a najslabija ? Ma sve ostale su najslabije, jer sve osim Chelsea sam se sramio vidjet iako sam još nekoliko pobjedio. Eto dugo pišem pa samo da kažem, teško mi je pogotovo zbog vas koji čitate sad ovo i koji ste vjerovali da mogu nešto veliko ostvarit sa Southamptonom...

djw6FK8.jpg?1

Znači ovdje se završava sezona sa Southamptonom...
.

.

Dali se završava uopće karijera ? NE ! Pa svako normalan ne može završit karijeru nakon pola sezone. Ostat će topic ''Come on you Saints!'' jer jednog dana ću se sigurno vratit u taj klub siguran sam. Ako mi prva karijera prije godinu i pol nije uspjela, vjerujem da će ova. Nekad pobjediš nekad izgubiš, a uvijek se nešto moraš naučiti, zato Vam i pišem ovo, želio bih puno ovdje naučiti, jer ima puno dobrih igrača tu na forumu, koji će mi sigurno objasnit šta sam učinio krivo.

Čitajte dalje za nastavak !

Edited by KingVuk98, 08 January 2015 - 07:30 PM.

• bodybuilder, Dino151, Kruno™ and 5 others like this

Madrac

Madrac

Tvrd je orah voćka čudnovata, al' je čekić sprava zajeba

• Urednik
  • 2,396 posts
  • Formacija:Bunker
Steta za otkaz, uzmi nekog u Englskoj pa pokazi da je samo losa sezona. Ajmo. :)
  • KingVuk98 likes this

drull_mbombo

drull_mbombo

Papa Štrumf

• Grafičar
  • 3,416 posts
  • Formacija:WM

Steta za otkaz, uzmi nekog u Englskoj pa pokazi da je samo losa sezona. Ajmo. :)

I ja kažem, samo bi ja preporučio klub u Championshipu, da malo zaborave na tebe pa se vrati na velika vrata.
Sretno dalje.

thumbup
  • KingVuk98 likes this

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts
Hvala, idem nać nekog, valjda će bit bolje :)

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Jako mi je žao što si dobio otkaz jer si stvarno se potrudio oko samog opisa karijere.

Slažem se drullom u vezi preuzimanja kluba iz druge lige, mislim da bi to bio pravi potez. Ako ti fali inspiracije, sjeti se da je Brian Clough bio loš u Leedsu, koji je tada bio najbolji klub, pa je preuzeo N.Forrest i pokorio svijet. Nije baš točna usporedba, ali ima veze.

Sretno i sviđa mi se što si nastavio karijeru.
  • Harold and KingVuk98 like this

Lord Torrent05

Lord Torrent05

C'É SOLO L'INTER ! <3

• Taktičar
  • 4,184 posts
  • :torrent05
  • Formacija:4-5-1, 3-5-2, 4-3-1-2
  • Trenutno vodim:Internazionale
Tačnije, prije dolazka u Leeds Clough je 2 sezone osvojio sa Derby Countyem i to isto vrijeme je tada bio Leeds najbolji i najbogatiji klub. Ispod Don Revieja bili su najbolji. A Clough je onda zamenjao Revieja na klupi. Clough je bi Mourinho za tisto vrijeme i naravno imao doabr jezik i stalno pričao loše protiv Dona i Leedsa.
  • KingVuk98 likes this

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Vidim i ti si gledao Damned United. xD
  • Lord Torrent05 and Cris like this

Lord Torrent05

Lord Torrent05

C'É SOLO L'INTER ! <3

• Taktičar
  • 4,184 posts
  • :torrent05
  • Formacija:4-5-1, 3-5-2, 4-3-1-2
  • Trenutno vodim:Internazionale
Hahah jesam :D

Harold

Harold

Početnik

• Član foruma
  • 154 posts
  • Formacija:4-3-3
  • Trenutno vodim:A.C.Milan

ljudi padnu da bi ponovo ustali i došli do cilja ;)

nema predaje!!!

• KingVuk98 likes this

Darko Strela

Darko Strela

Youngster

• Član foruma
  • 352 posts
Oce li biti nastavka ovde? :)
  • KingVuk98 likes this

KingVuk98

KingVuk98

Početnik

• Član foruma
  • 13 posts

Naravno stiže danas, već sada ću počet pisat :)

• bodybuilder and Darko Strela like this

Also tagged with one or more of these keywords: Karijera

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users