Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Madridista
 Share

Recommended Posts

Slažem se sa Crisom, ali opet, sve zavisi od protivnika. Ja imam trenutno tri taktike uvježbane i sve tri koristim redovno, mijenjam ih u zavisnosti od protivnika. Sa dva DMa je bolja ako protivnik igra sa AMCom i krilima za koje misliš da će ulaziti u sredinu (cut inside a.k.a. CR7), a dok ona sa dva MCa može biti dobra u kontroli lopte, bolje će igrači biti raspoređeni za to, ali isto tako ako se stavi BWM može biti dobra :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Malo da se ozivi ovaj podforum, pokusavam da napravim nesto slicno Simeoneovom Atletiku. Usko, kompaktno u 4-4-2. Iako daju preko 30% golova iz prekida, njima cu se pozabaviti kasnije.

 

http://i1231.photobucket.com/albums/ee512/zonal_marking/atletic-real_zpsnwcyeiso.jpg

 

Duboka 4-4-2, Counter/Defensive, poceo bih sa Flexible pre nego sa Structured, uz dodavanje More disciplined. Ostaje dilema 2 MC ili 2 DMC.

 

http://i.xomf.com/lnglg.jpg

 

Sto se tice rola, klasican golman i stoperi, relativno ofanzivni bekovi, na krilima WM i/ili WP, napad DF(D) i CF(S), mozda F9. Centralni vezni malo prave problem, jedan bi morao biti holder (CM(D) recimo). Da ne tupim previse, epilog:

 

http://i.xomf.com/blccn.jpg

 

U odbrani gotovo idealno postavljanje, mada i dalje nisam siguran oko drugog veznog. Presing na stopere vrse ova dvojica napred, krila izlaze na bekove kada prime loptu.

 

http://i.xomf.com/cnqbh.jpg

 

Raduje me izvlacenje spiceva na stranu, ovo sam vidjao vise puta tokom utakmice. Spicevima sam u globalu zadovoljan, iako bi realizacija u sustini mogla biti i bolja. Ono sto mi se ne svidja je statistika. Previsok posed, previse (tacnih) dodavanja, a nisam spreman da se odreknem kratkih dodavanja u tranziciji.

 

To bi bio neki pocetak, bice mozda i malo veci update kad bude licilo na ono sto zelim. U svakom slucaju, pitanja. Tandem veznih Gabi - Tijago, DM/CM kako, zasto, role, PI? Run at defence, da/ne? Ostale sugestije takodje :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako češ s dva MC onda bi postavio B2B i CM-d, a ako je s dva DMC-a onda bi koristio A i DM-s(ako je moguce da ima PI get foward), ne bi koristio run at defence, možeš umjesto play out of defence koristit clear ball to flanks, sa very fluid češ smanjiti prostor između linija,

Ja sam kod sebe ovako postavio:

GK

FB-a- CD-d- CD-x-FB-s

         A-d-DM-s

WP-s                 WM-a

        CF-a- DF-d

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe jos vise smanjivati prostor izmedju linija, sasvim to lepo izgleda i sa Flexible na onom ss-u gore. Probao sam 2 MC - CM(D) i DLP(D), CM(D) i BBM(S), vise mi se svidja kombinacija sa DLP.

 

Clear ball to flanks - da. Definitivno. Obara posed, lici vise na Atletiko.

 

http://speedy.sh/2kAQC/River-v-Boca.pkm

 

Posto me jebe youtube, evo ovako. Gol Insue iz 77. minuta je gotovo idealan. Posed je bio oko 60% u prvom poluvremenu, u drugom Clear ball to flanks i opao je taman koliko je trebalo. Verovatno bi bez Work ball into box mogao da padne ispod 50% bez problema, igracu se time jos malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To šta je Cris reka sa B2B i CMd...ako ti je B2B kreativniji sa dobrin passing ocjenama daj mu više slobode (get further forward, more risky passes, more direct passes). Ili da mu dadeš rolu roaming play-a....po onome šta san ja do sada vidija roaming play će u napadu biti malo statičniji u odnosu na B2B isprid šesnaesterca, ali će se u obrani malo dublje vraćati.

 

Ovo šta si spominja za tranziciju i kratka dodavanja.....stavi retain possesion umisto shorter passing....iz mog nekog iskustva kod shorter passinga igrači uvik traže kratku opciju za pas, dok sa retain possesion i dalje žele zadržati loptu, ali ako se otvori prilika za dugu okomitu ili dijagonalnu loptu prema krilu ili napadaču odlučit će se za dugu loptu.

Još bi možda čak i maknija work ball into box, ako se previše drka s loptom.

 

Nadan se da san malo pomoga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Retain uz skracivanje dodavanja obara i tempo. Kako Counter strategija vec ima relativno nizak tempo, to mi nikako ne odgovara. Vidjao sam duza dodavanja, ali sa Direct u TI obicno preteruju sa dugim loptama, tako da je ovo neki kompromis.

 

BBM me je ostavljao previse izlozenim napadima kroz sredinu, previse je leteo napred, zato mora biti neka staticnija rola, a DLP(D) odgovara Tijagu. Mozda RP, mada je i tu diskutabilno koliko bi u odbrani ispadao.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da i ja vise naginjem WM varijanti, mada nema razloga da WP i DLP ne mogu da igraju zajedno. Cak razmisljam da probam DLP(S), da ga malo priblizim napadu, a da izgubim sto je manje moguce u odbrani. CM(S) i BBM(S) previse lutaju, nisu ono sto zelim, nisu Tijago. 

 

http://i.xomf.com/ymfxd.jpg

 

Igrao sam se ovde i sa tempom i sa strategijom, narocito posle crvenog kartona. Neocekivano, ukidanje povisenog tempa je oborilo posed. Prakticno, posed mi jedino pravi problem, kad dodje do kontre, izgleda na terenu kako zelim, visak poseda ne uspevam da resim, cak ni iskljucivanjem Work ball into box. 

 

http://i.xomf.com/ykhgr.jpg

 

Ovime sam prilicno zadovoljan, ipak cu zadrzati MC-ove, da ne bih morao da menjam fluidnost ili visinu odbrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probao sam i to, bez Work ball into box dobijam 7+ suteva iz daljine, to bas ne mogu da istrpim, ukidanje kratkih dodavanja bi moglo da dodje u obzir, mada, kad god sam to uradio, nisam primetio poboljsanje. Samo tempo na nelogican nacin utice na posed od svih promena koje sam pokusao. U svakom slucaju, sad cu probati na 15.3.0, mozda bude drugacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozz

 

prvi put pišem i izvinavam se što neće biti screenshot-ova i sl. Elem, u jednom od sejvova igrao sam protiv Liverpula koje je u tom momentu vodio Bielsa. Formacija sa kojom su izasli izgledala ja ovako GK- 3 DC-a 2 WB-a 2 DM-a 2 krila i špic. Dakle, 3-4-2-1. Interesujeme,  Interesujeme savet iskusnijih kada bi hteli da igraju ovu formaciju kakav tip igrača bi tražili, koji team i player instructions bi postavili? moja ideja ja da nađem klub sa kojim u startu mogu krenuti ovakvu formaciju... gledao sam gladbah i neke italijanske klubove ali me prevashodno interesuje gornje.

 

unapred hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Pozz

 

prvi put pišem i izvinavam se što neće biti screenshot-ova i sl. Elem, u jednom od sejvova igrao sam protiv Liverpula koje je u tom momentu vodio Bielsa. Formacija sa kojom su izasli izgledala ja ovako GK- 3 DC-a 2 WB-a 2 DM-a 2 krila i špic. Dakle, 3-4-2-1. Interesujeme,  Interesujeme savet iskusnijih kada bi hteli da igraju ovu formaciju kakav tip igrača bi tražili, koji team i player instructions bi postavili? moja ideja ja da nađem klub sa kojim u startu mogu krenuti ovakvu formaciju... gledao sam gladbah i neke italijanske klubove ali me prevashodno interesuje gornje.

 

unapred hvala na odgovoru

Što se tiče odabira kluba, definitivno se isplati probati u Italiji, samo nemoj Juve :)

 

Nemoj igrati tu formaciju sa krilima jer praktički gubiš te ofanzivne bekove. Stavi u sredinu ta dva igrača, bilo na AMC ili MC pozicije (možeš sa jednim DM-om, dva CM-a i jednim AMC-om). Što se tiče TI, ne bih o tome, sve je stvar tvog ukusa kako želiš igrati, ali definitivno staviš Look for overlap. Bekove stavi da igraju što ofanzivnije mogu, oni će ti biti prevaga.

Link to comment
Share on other sites

Sačuvaj bože juve... udine, genoa, torino i sl su timovi koje sam gledao. Ok što si rekao za TI ali formacija mi deluje kao da nije za bilo koji TI. U principu taktike prilagođavam ekipi ali najčešće igram 4-2-3-1 i usko i široko, dijamant i božićno drvo sa osvrtom na posed lopte. ali ova formacija me je jako zaintrigirala pa me baš interesuje TI koje bi neki iskusniji igrač postavio ako i idealne karakteristike igrača po pozicijama

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih sada pisati dva dana o tome, zaista, ali ukratko.

 

Trebaju ti tri klasična braniča, znači ne BPDovi. Def. vezni neka bude DLP ili klasični DM. Dva vezna možeš izabrati kako te volja, teško ćeš faliti. Ja bih se odlučio na BBM i CM-S (dodaj jednom od njih Get further forward). AMC može na AM-Attack ili AP-Attack. Bekovi naravno na CWB-A i napadač može na F9 ili DLF-S ili A.

 

Što se tiče TI, ja bih išao sa Shorter passing, Pass into space, Look for overlap, Play narrower (može i ne mora, vidi u par tekmi je li stoje preusko), More disciplined, Close down more. Ovo je napamet, ne mogu se sjetiti koje još imaju xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |