Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM15 - Prijavljivanje bug-ova.


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Molimo da posebnu paznju obratite na sljedece detalje, jer su oni detalji kojih je SI svjestan i na kojima jos rade:

 

 

 

Stability

 

There are some issues with Mac OS 10.6.8

We still need to do some further optimisation on the Match and User Interface

 

User Interface

 

- This still needs to be polished in places

 

Match

 

- Poor goalkeeping, particularly at lower levels - sometimes leading to unusually high scores

- Too many poor back-passes leading to goals

- There are too many goals from direct free-kicks

- There are too many own goals, or incorrectly-awarded own goals

- Players occasionally control the ball with their head in unrealistic situations

- Some animations will require further polish – particularly with regards to 'skating'

- Some skin tones currently appear lighter than intended due to a lighting issue

- The touchline team talk options need some tweaking

 

AI

 

- Balancing is ongoing to the AI managers' transfers and squad building

- Balancing is ongoing to managerial appointments

- Balancing is ongoing to user job interviews and job offers

- Some players become unhappy too quickly (and some are too easy to talk around)

- There are some graphical issues on the conversation history screen

- Users can currently make only one board request per day

- There is missing information on transfer window round-up news in some situations

- AI managers occasionally give contradictory opinions about penalty decisions to the press

 

FAQ Link: https://support.sega.co.uk/hc/en-gb/sections/200673772

 

Please keep all FM15 Pre Release Beta feedback here and keep it constructive. If you have any issues, please report them on our Bugs Forum:

 

Bugs Forum: Football Manager 2015 Pre-Release Beta Bugs Forum

 

Link to comment
Share on other sites

nije bug, al nigdi ne vidin temu za pitanja ili pomoc. 2 stvari nemogu nac nigdi, kako napravit da se na ovoj traci livo ne vide slova nego samo ikone? znan da se moze al neznan kako. i jos jedno, nemogu nac opciju za tutoring nikako, di se nalazi to?

Edited by roguefan1
Link to comment
Share on other sites

nije bug, al nigdi ne vidin temu za pitanja ili pomoc. 2 stvari nemogu nac nigdi, kako napravit da se na ovoj traci livo ne vide slova nego samo ikone? znan da se moze al neznan kako. i jos jedno, nemogu nac opciju za tutoring nikako, di se nalazi to?

Na kojoj traci lijevo? Daj nam sliku.

A za tutoring moras da odes na Player development (kada gledas igraca) i onda ce ti dole desno da izbaci 3 igraca pogodna za tutoring tog igraca. Nisam jos nasao drugi nacin.

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj traci lijevo? Daj nam sliku.

A za tutoring moras da odes na Player development (kada gledas igraca) i onda ce ti dole desno da izbaci 3 igraca pogodna za tutoring tog igraca. Nisam jos nasao drugi nacin.

pa livo na ovoj gluposti di pisu tactics, inbox i to, znan da se moze stavit da budu samo ikone bez slova, al neznan kako

 

ja kad udjen u player development ne pojave mi se nikakva 3 igraca, samo gluposti iz backroom advice

 

nasa, tribalo je ic u trening

Edited by roguefan1
Link to comment
Share on other sites

pa livo na ovoj gluposti di pisu tactics, inbox i to, znan da se moze stavit da budu samo ikone bez slova, al neznan kako

 

ja kad udjen u player development ne pojave mi se nikakva 3 igraca, samo gluposti iz backroom advice

 

nasa, tribalo je ic u trening

pa livo na ovoj gluposti di pisu tactics, inbox i to, znan da se moze stavit da budu samo ikone bez slova, al neznan kako

 

ja kad udjen u player development ne pojave mi se nikakva 3 igraca, samo gluposti iz backroom advice

 

nasa, tribalo je ic u trening

Kod sebe to ne mogu na nadjem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znači jucer krenem sa Arsenalom i u skupini Lige prvaka dobijem City ?!?!?!? sta je ogromna greska i naravno odma sam ugasia :) a drugo primjetia sam da se znaju desit neke glupe utakmice di jednostavno primas previse golova...tipa izgubim od Arsenala 8 - 0 u polufinalu FA cupa a taktika i sve postavljeno je vise manje ok !

Link to comment
Share on other sites

znači jucer krenem sa Arsenalom i u skupini Lige prvaka dobijem City ?!?!?!? sta je ogromna greska i naravno odma sam ugasia :) a drugo primjetia sam da se znaju desit neke glupe utakmice di jednostavno primas previse golova...tipa izgubim od Arsenala 8 - 0 u polufinalu FA cupa a taktika i sve postavljeno je vise manje ok !

Ako ti se opet tako nesto desi, mozes li uzeti sliku pa da mozemo prijaviti SI-u?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |