Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Prica Tomasa Radzinskog


popaj
 Share

Recommended Posts

Prica Tomasa Radzinskog

http://www.dodaj.rs/f/1M/Mz/1Ae9BoWN/asa.jpg

 

Zovem se Tomasz Radzinski. Rodjen sam 1973 godine i nekada sam bio fudbaler. Najvise sam uzivao u periodu izmedju 2001. i 2007. godine kada sam igrao u velikoj Premijer Ligi, nastupajuci za Everton i Fulam. Nakon toga sam igrao u Grckoj i Italiji a od kako sam se penzionisao radio sam u Lirsu u Belgiji kao direktor fudbala. Ipak, falila mi je akcija na terenu. Iako vise ne mogu da se nalazim na samom terenu, zelim da stojim tik uz njega. Na trenerskoj klupi. Pozdravio sam sve u Lirsu i pozeleo im sve najbolje u buducnosti. Od tada sam tri godine proveo na odmoru, proucavao sam taktike poznatih menadzera, gledao sve moje utakmice ponovo i analizirao svaki potez. Mislim da sam konacno spreman da preuzmem neki tim i uradim ono sto mi je oduvek bio najveci cilj - osvojim Ligu Sampiona. Necu stati dok to ne uradim. Naime, ne mogu tek tako to da uradim. Moram da krenem od najmanje poznatih klubova i liga i onda dobrim rezultatima sebe dovedemdo samog vrha evropskog fudbala. Cuo sam se sa nekim ljudima koje poznajem iz dana kada sam igrao u Engleskoj i sebi obezbedio mesto na klupi engleskog cetvrtoligasa Dagenhama i Redbridza. Klub je prosle sezone jedva obezbedio opstanak u 4. rangu takmicenja i nalazio se tek jedno mesto iznad zone ispadanja. Uprava kluba nije bila zadovoljna i otpustila je tadasnjeg trenera. Sastali smo se, popricali o ciljevima kluba i nacinu igra za sledecu sezonu. Ubrzo sam potpisao trogodisnji ugovor.

 

Nije toliko lako voditi klub, znate? Kada sam dosao ekipa je bila u haosu. 10-ak igraca ni ne razmislja da produzi ugovore koji im isticu za mesec dana a oni koji hoce, bolje bi bilo da ne zele. Sve u svemu u klubu ima 5-6 ozbiljnih igraca dok ce sa ostalima biti problema. Trudicu se da svi ljudi koje ja dovedem budu ozbiljni i pomognu mi da napravim nesto od ovog kluba. Nazalost moji stavovi se nisu podudarali sa trenutnim asistentom tima, Terijem Herisom, te smo se nakon kraceg sastanka razisli. Dugo sam razmisljao ko bi mi mogao pomagati u vodjenju tima i na kraju je odluka pala na Paula Grouvsa, coveka kojeg poznajem jos iz dana kada sam nastupao u Engleskoj. Sada nas dvojica krecemo u izgradnju tima za sledecu sezonu, tima koji ce moci bar da se bori za sredinu tabele, tima koji ce biti moja odskocna daska za osvajanje Lige Sampiona.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Eto, on na odmoru tri godine, tebe ovdje nema oko dvije godine (kad si bio aktivan) :D Dobrodošao nam natrag i dobro si počeo, fin uvod u nadam se nešto dužu priču.

 

Naravno da ne mogu reći da mi se sviđa klub jer prvi put čujem za njega, tj. susretao sam se s njim u FMu, ali da bih znao nešto više - ne znam. Sretno ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/Q/VZ/3C0NeBnE/fancy3566720101123154639.jpg

 

Kao sto sam rekao ekipa je bila u opstem haosu, u dogovoru sa upravom pustili smo vecinu igraca da ode bez obestecenje ili za neke male pare. Tada se budzet za plate malo popravio i uspeo sam da sastavim tim kakav sam zeleo. Inace, ovo nisam spominjao ranije. Ali preferiram 4-5-1 taktiku, u kojoj svako zna sta mu je posao. Ne igram nesto preterano ofanzivni, niti defanzivno. Po meni je ovo taman za nize lige, kao sto je Coca Cola League 2. Da ne duzim, prvi su u klub dosli Nicolas Ledgerwood, Darran Kempson i Jason Jarrett. Sve su to igraci sa dosta iskustva i verujem da ce mi upravo oni pomoci da ekipu drzim zajedno i njih trojica oznacavaju pocetak moje ere u ovom malom engleskom klubu. Nakon njih dosli su jos i Tony Kane, Jon Taylor i Ravel Morrison. Kao i gore pomenuta trojica i oni ce biti deo mojih startnih 11. Svi su veoma dobri igraci za koje verujem da mogu, ako ne odma, onda barem sledece sezone da mi donesu promociju u visi rang. Zadovoljan sam i igracima koje sam uspeo da dovedem na pozajmice, do kraja sezone za nas ce igrati Brice Ntambwe, Connor Wickham i Sam Habergham. Sva trojica su odlicni mladi igraci i bice veoma znacajan deo naseg tima. Kada sam dosao u tim bilo je jako malo igraca, a svi su imali ogromne plate. Njihovim odlascima otvorila su se mesta za mnogo igraca sa veoma manjim platama i ako nista drugo barem jednakog kvaliteta. Zbog toga uspeo sam da dovedem jos mnogo igraca koji ce biti bekap za nas prvi tim. To je upravo ono sto je falilo ovoj ekipi prosle godine. Imali su svega nekih 15-ak igraca, ukljucujuci i nekoliko igraca iz mlade skole. Medju igracima koji su dosli da sluze kao rezerva za prvih 11 su Jon Taylor, Ben Futcher, Kris Bright, John Barber i jos nekoliko igraca. Sve u svemu pokrili smo sve pozicije i imamo svuda bar po dva igraca.

 

Kao sto sam vec rekao preferiracu formaciju 4-5-1. Planiram da mladog Konora VIkama drzim u spicu i da mi on bude glavni golgeter ove sezone. Ako se on bas ne snadje imamo jos 2-3 opcije, mozda probam i neke kominacije sa dva napadaca. Za sada ovako funkcionisemo prilicno dobro. Sredina je najmanji problem imamo brdo igraca na svim pozicijama. Odbrana je potpuno nova i nadam se da ce se brzo uigrati. Jos nisam sasvim siguran ko ce da stoji na golu, trenutno imam 2 igraca na toj poziciji Josh Pelling i Rob Thompson. Ni jedan ni drugi mi nisu bas neka sigurna opcija pa cemo videti jos ko ce biti prvi izbor. Svaki drugi golman kojeg sam probao da dovedem se na kraju opredelio za neki drugi klub sto mi je bilo veoma frustrirajuce. Uglavnom, ekipa za ovu sezonu bi trebala da izgleda odprilike ovako. Prelazni rok jos nije gotov tako da nije iskljucena opcija da dovedem jos nekoga. Zanimljivo je da sam u plusu 6k funti sto se tice plata igraca.

 

Pripreme su prosle veoma dobro. Zapoceli smo pobedom protiv GH Akademije a zatim smo remizirali sa ekipom Nortemptona. Nakon toga smo ocekivano savladali ekipu Redica. Usledila su dva poraza protiv mnogo jacih ekipa, Vest Hema i Carltona. Sve u svemu uzeli smo lepe parice iz ove dve utakmice. Ja sam vodio ekipu u svim utakmicama osim protiv Carltona koju je vodio moj pomocnik, koji na kraju ni nije bio Paul Groves. Iako sam ja mislio da je sve dogovreno on je ipak odlucio da nas odbije, stoga je dosao drugi asistent, bivsi fudbaler Notingema i Cesterfilda - Ian Breckin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |