Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Dosao sam da ih izvucem iz problema


Nedjo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://wait4goal.files.wordpress.com/2009/09/coca-cola-championship2.jpg

 

Na polusezoni Leeds 3. sa 6 bodova zaostatka za prvim Wiganom

 

Dosla je i polusezona, a Leeds sa predvodnikom sada vec mozemo reci dosta dobrog mladog trenera zavrsio je na 3. mestu.Mr. Nikodijevic je na pocetku sezone obecao da ce zavrsiti sezonu medju prvih 10. a to mu za sad polazi za rukom.Na zadnjoj press konferenciji je rekao da nije znao da ce Leeds krenuti ovako dobro, i da mu je sada cilj Pjelof, ili jos bolje da bude medju prva 2 na tabeli.Wigan bezi 6. bodova za Leedsom iako su mu oduzeta 10 na pocetku sezone sto govori da Wigan jako dobro igra u ligi, iza njega je Aston Villa koja zaostaje 2 boda, zatim Leeds koji zaostaje 6, pa Notingem Forest koji zaostaje 7 itd.

 

http://zizouandbecks.files.wordpress.com/2009/05/fa-cup.jpg

 

Leeds ispao u 4. rundi FA kupa, navijaci nezadovoljni!

 

Leeds United porazen je u 4. rundi FA kupa od Milzbroua rezultatom 2:0.Trener domacina takticki je nadmudrio Mr. Nikodijevica i u napadu uspeo da uradi nesto dok se Leeds kroz utakmicu pretezno branio.U Karling kupu Leeds je ispao jos u 2. rundi, u gostima ih je dobio Burnley sa 0:2.Oba gola su pala u produzetcima.

 

http://www.epltalk.com/wp-content/uploads/2009/09/JermaineBeckford_622544.jpg

Beckford izvodi penal protiv Newcastla!

 

Jermaine Beckford najskuplji igrac Leeds Uniteda

 

Leedsov napadac Jermaine Beckford koji trenutno vredi preko 4.000.000 eura najskuplji je igrac Leeds Uniteda trenutno.Sa svojih 14 golova u ovoj polusezoni takodje je i najbolji strelac ovog tima.Kako on navodi ne zeli da ode iz kluba iako je bilo price o tome.Nikodijevic takodje izjavljuje da ga nece pustati iz kluba i da ce sa njim da ode u Premier ligu.On je tu od pocetka Nikodijevicevog rada, i on ne zna da vodi Leeds bez njega.Saznajemo da su Beckford i Nikodijevic jako bliski prijatelji, i da ga Nikodijevic nece prodavati ni za koje pare!

 

http://www.fansfc.com/UploadedImages/Players/asmir%20begovic_633613196712968750.jpg

Asmir Begovi na treningu!

 

Bez njega bi se jos takmicili u 3. rangu takmicenja (izjava Nikodijevica)

 

Asmir Begovic koji je pre godinu dana dosao iz Portsmuta uz odstetu od 1.500.000 eura u ratama danas je jedan od glavnih krivaca sto se Leeds nalazi u 2. rangu takmicenja.Ovaj golman proglasen je za najboljeg u Coca Cola Championshipu 1. posto je u mnogim situacijama spasio klub.Begovicu je ovo 2. sezona u Leedsu a najavljuje jos najmanje 2 sezone kolko mu stoji u ugovoru.Cena ovog igraca porasla je skoro duplo posle dobrih partija pruzenih u Leedsu i u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.Za njega ima jako puno zainteresovanih koji zovu Nikodijevica na razgovor, ali ih on vesto odbija nezeleci da proda Asmira dok mu nezavrsi ugovor.Medju zainteresovanima su Parma, Borrusia iz Dortmunda, Tuluz itd.

 

Mec protiv Lestera koji je trenutno zadnji na tabel.Snodgrass probija po svojoj strani!

 

Najbolje ocenjen igrac Leeds na polusezoni.Robert Snodgrass

 

Ovaj povratnik u klub koga je Nikodijevic doveo iz Kolcestera za sumu od 975.000 eura izazvao je brojno odusevljenje medju navijacima Leeds Uniteda.Robert koji moze igrati na pozicijama levog i desnog krila (pretezno igra na desnom krilu) odigrao je najbolje partije i dobio najvece ocene u timu Leedsa.Na svakoj utakmici odigra perfektno, bude asistent ili strelac nekog gola za Leeds.Njega Nikodijevic takodje oce da zadrzi u klubu u nadanju da ce mu igrati na poziciji desnog krila u Premier ligi.

 

Gael Kakuta se na treningu igra sa loptom!

 

Napravio sam dobar potez (Gael Kakuta)

 

Ovaj francuz koji igra na poziciji levog krila na pocetku sezone bio je pozajmljen, a danas je Leeds otkupio ceo njegov ugovor za sumu od 3.400.000 eura.Ovaj 19-togodisnji francuz pruzio je dobre partije u dresu Leedsa i time pridobio poverenje Nikodijevica.Ovaj momak ce postati izvrsan fudbaler, tek mu je 19 godina a igra savrseno.Otkupio sam njegov ugovor dok je to bilo jos moguce, izjavio je za njega Nikodijevic!

Link to comment
Share on other sites

 

Leeds Prodan/Kupljen.Nekadasnja zvezda otkupila Leeds!

 

Ken Bates, sada vec bivsi predsednik Leeds Uniteda prodao je klub nekadasnjoj zvezdi Leeds-a i Skotske reprezentacije, Peteru Lorimeru!Lorimer koji je igrao na poziciji desnog krila proslavio se u Leedsu!Tacan iznos se ne zna, ali Lorimer je otkupio Leeds u zelji da zaradi.Ken Bates je prodao klub jer je bio u velikim dugovima zbog kockanja!

 

Dugo sam planirao da kupim neki klub iz Coca Cole 2, ali mi se ukazala sjajna prilika da uzmem Leeds koju nisam mogao da propustim.Bates me je nazvao i saopstio mi jako povoljnu cenu koji nisam mogao da odbijem.Cilj mi je da zaradim, zato sam naravno i kupio Leeds.Za Leeds me vezu stare uspomene i nadam se da cu dobro vreme provesti ovde!

 

Na pitanje Lorimeru da li planira da zadrzi Mr. Nikodijevica na klupi izjavio je

 

Ne znam.Imam u planu da dovedem jednog mog prijatelja iz Skotske da preuzme Leeds, ali znam da ce navijaci biti nezadovoljni sa tim.Moram dobro da razmislim!

 

Kako saznajemo Peter je vec promenio ceo strucni stab.Svi iz strucnog staba su trenutno drzavljani Skotske.!

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Clubs/Club%20Home/2009/3/4/1236130328858/Ken-Bates-001.jpg

Sada vec bivsi predsednik Leeds Ken Bates nezadovoljan sto napusta svoj omiljeni klub!

 

http://www.millwallfc.co.uk/javaImages/15/a/0,,10367~3410453,00.jpg

 

Mr. Nikodijevic ipak ostaje na klupi Leedsa!

Predsednik Leeds Uniteda Peter Lorimer danas je izjavio da ce Nikodijevic ostati na klupi Leedsa, ali da ima jedan tezak zadatak a to je da se plasira u Premier ligu.Iako je Nikodijevic na pocetku sezone obecao da ce se naci medju prvih 10 na tabeli, danas je dobio novi zadatak.Ukoliko ga neispuni i ostane u Coca Cola Championshipu Nikodijevicu preti otkaz.

 

Potrudicu se da izborim Plejof i da odvedem Leeds u Premier ligu.To je i moj san bio na pocetku sezona, ali i san svih nas.Nadam se da mi ovo nece biti poslednja sezona u Leedsu!

 

 

U Premier Ligu se plasirali Wigan, Aston Villa i.......LEEDS!!

 

U Premier ligu plasirali su se Wigan kao prvi, Aston Villa kao druga, i Leeds kao 3. na tabeli, i pobedik pjelofa!U prvom kolu plejofa Leeds je savladao Bristol City ukupnim rezultatom od 4:1 dok je u finalu pred 90.000 navijaca na Wembliu savladan Nott. Forest sa 5:2.Leeds je tako kroz 2 sezone sa Mr. Nikodijevicem uspeo da iz 3. lige dodje u 1.San svih pristalica Leedsa se ostvario, a istorija se polako vraca!Mr. Nikodijevic je postao heroj Leeds Uniteda!

 

Jermaine Beckford trostruki strelac u finalu pjelofa!Obecao je da ce tako igrati i u premier ligi!

 

 

Ostale zanimljivosti!

 

Leeds United dobio 33.000.000 eura od TV prava!

 

 

Petar Lorimer : Svaka cast Nikodijevicu!Stvarno me je iznenadio!Kao nagradu dobice oko 20.000.000 eura za transfere u sledecoj sezoni!

 

 

Navijaci luduju Leedsom, istorija se ponavlja!

 

 

Robert Snodgrass : Moja zivotna zelja se ostvarila!

 

U sledecem reportu transferi! Ja se raspiso, sada vi komentarisite ! xD

Link to comment
Share on other sites

http://www.millwallfc.co.uk/javaImages/15/a/0,,10367~3410453,00.jpg

 

Leeds United potrosio 33.500.000 eura za transfere!

 

Kako saznajemo Mr. Nikodijevic potrosio je cak 33.500.000 miliona eura za transfere.21.000.000 eura je dobio od strane predsednika kluba, dok je ostatak zaradio prodajom igraca!Saznajemo da je prodano cak 7 igraca.3 su napustila klub zbog isteka ugovora a 2 su otisla na pozajmicu.

 

1.Johnatan Howson otisao u Q.P.R za 4.500.000 eura!

2.Andy Webster prosle sezone doveden iz Rangersa za 1.000.000 eura, posle jedne sezone otisao u Bari za 3.000.000 eura!

3.Charlie Mulgrew prosle sezone doveden bez obestecenja, posle jedne sezone prodan u Q.P.R za 2.000.000 eura!

4.Patrick Kisnobro, proslogodisnji kapiten Leeds Uniteda prodan u drugoligaski Bolton za 1.000.000 eura!

5.Emmanuel Sarki, prosle sezone doveden bez obestecenja, posle jedne sezone prodan u NAC Bredu za 2.500.000 eura!

6.Andre Ituraspe, prosle sezone doveden iz Atletika iz Bilbaa za 1.400.000 eura.Posle jedne sezone prodan u NAC Bredu za 1.000.000 eura!

7.Victor Anichebe, prosle sezone doveden iz Evertona za 1.900.000 eura, posle jedne sezone prodan u Wigan za 1.900.000 eura!

 

Dovedeni igraci :

 

1.Hugo Viana, doveden bez obestecenja iz Valensije!Igra na poziciji MLC!

2.Steve Pinau, doveden bez obestecenja iz Djenove, odma prosledjen na pozajmicu u Dinamo iz Zagreba.Igra na poziciji MRC!

3.Artur Boruc, doveden bez obestecenja iz Skotskog Seltika.On igra na poziciji golmana!

4.Gabi, doveden bez obestecenja iz Saragose.On igra na poziciji MC!

5.Jan Vertonghen, doveden za 5.750.000 eura iz Ajaxa.On igra na poziciji DC!

6.Lazslo Sepsi, doveden iz Nanta za 1.000.000 eura.Igra na poziciji DL!

7.Nemanja Matic, doveden iz Celzija za 8.250.000.On igra na poziciji MLC!

8.Greter Steinesson, doveden iz Boltona za 10.000.000.Igra na poziciji DR!

9.Aron Mokoena, doveden iz Portsmuta za 2.000.000 eura!Igra na poziciji DCM.!

10.Miralem Sulejmani doveden iz Ajaxa za 6.000.000 eura!Igra na poziciji AML/FC

11.Mark Van Bomel doveden bez obestecenja!Igra na poziciji MC

12.Jo doveden iz Man. Sitija na pozajmicu do kraja sezone za 575.000 eura!

Link to comment
Share on other sites

http://www.leedsunited.com/javaImages/4f/91/0,,10273~6328655,00.jpg

 

Elland Road ugostio velike klubove!

 

Mr. Nikodijevic pozvao je nekoliko inostranih klubova na Elland Road kako bi odigrali prijateljski mec.Od 5 utakmica Leeds je izgubio na 2, remizirao na 2 i pobedio na jednoj.Leeds je izgubio od Kolcestera sa rezultatom 2:0, Pobedio Verder iz Bremena sa 3:1, Izgubio od Saktiora 3:0 i remizirao protiv Partizana i Levskog 2:2 i 0:0.Mr. Nikodijevic tvrdi da je njegov tim spreman za predstojecu sezonu!

 

Avgust prosao kao u snovima za Leeds!

 

Leeds je od 3 ligaske utakmice (2 na domacem terenu i 1. u gostima) triumfovao na 2 dok je na 1. izgubio.

 

Leeds United 2:1 Everton

Jako zanimljiva utakmica!Dosta grubih startova.Go za Leeds postize Jo u 34 minutu i tako Leeds odlazi sa golom prednosti na poluvreme!U 56. minutu slavlje Leedsovih navijaca kvari Yakubu.U 92. minutu kada su svi mislili da je vec kraj Paul Huntinghton koji je prethodno zamenio povredjenog Mokoenu pravi penal za Everton i dobija crveni karton!Navijaci su polako poceli na pustati Elland Road misleci da je njihov tim izgubio, ali je sjajni Asmir Begovic odbranio penal!Ali to jos nije sve, u sledecem napadu Kakuta je probio po svojoj strani i nabacio Snodgrassu koji je pao u sesnestercu i tako dobio penal za svoj tim!Kakuta je bio precizan i u 94. minutu doneo Leedsu 3 boda!

 

Leeds United 0:1 Chelsea

Celzi je svo vreme napadao i imao inicijativu nad mecom ali je jedini Cassano uspeo da utera loptu gol Asmira!Snodgrass je tragicar meca koj je promasio prazan gol glavom u 74. minutu!

 

Blackburn 0:5 Leeds United

Leeds United delkasirao je Blackburn u gostima!Golovima Vladimira Weissa, Roberta Snodgrassa, Jo-a, Miralema Sulejmanija i Jana Vertonghena malobrojni navijaci Leedsa bili su odusevljeni!

 

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44688000/jpg/_44688272_leedsfans_gett416.jpg

Navijaci zele da vide svoj klub u evropi sledece godine!

Link to comment
Share on other sites

http://www.millwallfc.co.uk/javaImages/15/a/0,,10367~3410453,00.jpg

 

Leeds United pao sa formom!

 

Leeds United je svoju prvu sezonu u Premier ligi od kako ih vodi Nikodijevic poceo kao iz snova.Leeds je kroz posle nekoliko kola bio na 2. mestu odma iza prvoplasiranog Celzija.Iako je Nikodijevic obecao sredinu tabele svi su se potajno nadali da Leeds moze i u Evropu sledece sezone, pa cak i u Ligu sampiona.Nakon sto je Leeds poceo da redja malo losije utakmice publika se razocarala ali im je Nikodijevic rekao da nije lako ostvariti ono sto ljudi zamisle.Nikodijevic je obecao da ce se sigurno naci medju prvih 10 na tabeli iako se od njega zahteva manje, i obecao je da ce pokusati da izbori evropu!Kako bi isao u evropu mora da bude medju prvih 7. na tabeli!Svi iz tima se takodje potajno nadaju evropi sledece godine!

 

http://www.vizioshop.com/proizvodi_big/4000/4018.jpg

 

Nikodijevic zatrazio dodatne pare za transfere na polusezoni!

 

Manager Leeds Uniteda Nikodijevic danas je od predsednika kluba Lorimera zatrazio dodatne pare za transfere!Publika zeli da vidi klub sledece godine u evropi!I ja to zelim samo imam dosta rupa u timu koje moram da zakrpim!Izjavio je Nikodijevic na press konferenciji!Kako saznajemo dobio je dodatak, a deo ce da nadoknadi iz prodaje igraca!

 

http://www.fansonline.net/images/ipswichtown/begovicAsmir_633785007148603750.jpg

 

 

Asmir Begovic otisao u Spartak iz Moskve!

 

Prvi igrac koji ce napustiti Leeds United ove zime je golman Bosanskog porekla, Asmir Begovic.Asmir je doveden pre 2 sezone dok se Leeds jos takmicio u Coca Cola 1. za 1.500.000 eura, a cena koju je Spartak ponudio nije mogla da se odbije, navodi Nikodijevic.Spartak je ponudio cak 10.000.000 eura za mladog Bosanca.Pare su nam sada potrebne, zao mi je sto Asmir odlazi ali nadam se da ce mo naci pristojnu zamenu!Asmir Begovic koji je u mnogim situacijama spasio Leeds bio je i vice kapiten ove sezone, zamenik Bekfordu.Pored njega u Fulam je otisao i Hugo Viana koji je dosao iz Valensije bez obestecenja jer mu je istekao ugovor.Viana je odigrao nekoliko utakmica za Leeds i nije uspeo da zadovolji Nikodijeviceve potrebe.Viana je tehnicki dobar igrac, ali je izuzetno slab u skoku, a i jako je spor.On ce za 4.000.000 eura pristupiti Fulamu 1 Januara naredne godine.

 

http://www.osasuna.es/dev/fotos/ph4697b5e253.jpg

Nije uspeo da se dokaze. Hugo Viana

 

Ostale zanimljivosti!

 

Leeds ispao iz Karling kupa u 8. finale od Liverpula na penale!

Gael Kakuta najbolji mladi igrac lige za oktobar i novembar mesec!

Weiss : Zelim da igram u 1. postavi! Nikodijevic : Od sledece sezone sigurno!

 

http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01571/beckford_1571531c.jpg

Najveci tragicar, Jermaine Bekford jedini promasio penal protiv Liverpula!

 

Evo komentarisite :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |