Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Trebam pomoć oko taktike


Madridista
 Share

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Zanima me kako ostvariti veci broj sansi za gol ? Evo odigrao sam nekoliko utakmica, u svakoj haman pa imam posjed,a sanse za gol nigdje, a jos npr protivnik stvori 3-4 100% sanse, i to svaki put njegov igrac prodje mog itd.

 

Moze li me neko savjetovati na sta da obratim paznju pri pravljenju taktike ?

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Postavi nam SS taktike koju trenutno koristiš, Timske intrukcije i slično, ne možemo ti ovako na slijepo reći ;)

 

Koji klub vodiš?

 

btw. nemoj da te tih par utakmica brine, bit će ti puno takvih gdje ćeš slabije igrati, jesi uigrao taktiku kako treba?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E sada meni treba jedna mala pomoć...

 

Igram sa 4-3-3 formacijom i zanima me sljedeće:

 

Koju rolu staviti Ronaldu/Jeseu i Baleu/Di Mariji. Oni u Realu ako ćemo realno igraju IF, ali igram sa 4-3-3 krilni igrači ne bi trebali biti? Ili možda da se radi formacijski sa 4-3-2(krila)-1, pa da se krilim stavi IF rola da bi to donekle izgledalo na terenu kao 4-3-3?

 

Dalje, dvoumim se oko rola za vezni red. Doveden je Bender jer sam trebao nekoga za BWM, ali što staviti Modriću i Iscu. Trenutno mi oni stoje na DLP-Support i AP-Attack, pa je valjda to ono što se gleda na terenu od njih?

 

Hvala na odgovorima, ljubi vas Madri smiley-kiss.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih to ovako nekako postavio(ne znam točno koje igrače imaš)

 

Casillas(GK)

Carvajal(WB)-Pepe(CD)-Ramos(BPD)-Marcelo(WB).

Alonso(HB)

Modrić(DLP)-Isco(AP)

 

Bale(IF)-Benzema(AF ili T)-RONALDO(IF)

Ovako Alonsa bih psotavio na HB ako ispred igram sa Modrićem i Iscom. Ako kojim slučajem igra Bender sa Modrićem/Iscom onda bih Bendera na BWM, a Alonso na registu.

Za Benzemu se mislim, ali mislim da bi njegova uloga bila da otvara prostor Ronaldu i Baleu.

Čak bi i probao sa 3 u napadu... mislim da stoje u lini, ali ova dvojica široko na IF sa sit narrower.

Evo jedna slika od utakmice jučer gdje se vidi da se Illara vraća kao treći stoepr, pa mislim da bi HB bilo dosta dobro.

 

 

Edited by Cris
Link to comment
Share on other sites

Postava mi se ne sviđa.

Zato što i ako si prodao Manđukica, vidim da imaš Gotzea i Mullera koju mogu odigrati laznu devetku savršeno i Thiago je jedan od najboljih DLP na igrici.

U RL Bayern igra jednu odlicnu igru sa dosta posjeda... vidim dobijo si 5-0 Dortmund što je perfektno, ali 49% posjed.

Ali ovo je tvoj save i želim ti puno sreće u nastavku :D

Edited by Cris
Link to comment
Share on other sites

Nisam vodio Bayern od pocetka,na pocetku sezone sam ga preuzeo.Mandzukic je otisao iz kluba.Borini je odlicno odigrao,2 gola i 1 asistencija.

Kada igra Thiago rola je DLP,a kada Schweinsteiger igra rola je BBM.

Sledecu utakmicu se igrati Schweinsteiger i zbog toga sam stavio rolu BBM samo sto ga nisam stavio.

Posjed mi je problem ali iskreno ne znam koje TI da stavim za posjed. Moze neko da napise sta bi vi stavili?

Link to comment
Share on other sites

Imaš ogromnu rupu u sredini kada ovi štoperi krenu naprijed, a centralni vezni se ne vraća. Bekovi ne idu na attacking, a krila na support ako su krila MR/ML, tehnički je moguće, ali zahtjeva dosta dorade PI. WM je loša opcija kada imaš manje od 4 igrača u sredini zbog otvorenog prostora. Kada čitava odbrana "poleti" naprijed nazad se ostavlja prostor i oni se moraju vratiti nazad u početnu poziciju prije nego što krenu napadati.

 

Još ove instrukcije koje zajedno znače "idi naprijed, ubij, probijaj, brzo i žestoko bez obzira na posljedice" svakako kvare koncepciju.

 

Predlažem da pročitaš neki od tutoriala, a evo kako bih ja to jednostavno postavio.

 

http://i.imgur.com/J3IMMjq.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E sada ja trebam pomoč.

Krenio sam sa Realom i probao sam napraviti taktiku kao Carlo.

Ovako izgleda(ovo je formacija sa Di Mariom

Casillas(GK)

Carvajal(FB-a)-Varane(CD-d)-Ramos(CD-d, moze i BPD)-Marelo(CWB, ili WB-a)

Alonso(HB-d)

Modrić(DLP-s)-Di Maria(CM-s)

Bale(IF-a)-Ronaldo(IF-a)

Benzema(F9)

Najviše me muče TI, neke sam postavio, ali volio bih čuti vaše mišljenje jer to do sada nije to.

Link to comment
Share on other sites

Alonso DLP/D. Di Maria središnji vezni? Onda stavi AP/A njemu. Znam da je tri pleja previše, ali vjeruj mi da će ljepše i efikasnije igrat.

 

TI bi trebali bit short passing, viša linija(nemoj ić ekstremno pa najveću opciju uzet), work ball into box, drill crosses i much higher tempo jer imaš agilne i brze igrače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koga briga kako igra u Realu ako mu više paše da razigrava a ne da se tlači poput Essiena po sredini. :D:

 

Mislim da Cris želi kopirati taktiku Ancelottija, pa ga možda zato zanima ???

 

To sam i pretpostavljao. ;)

Ali što sa TI, samo me zanima širina i ono exploit(flanks, middle)

 

Narrower bez dvojbe, a sad oko exploit ja ne bih dirao, jer igraju i kroz sredinu i preko krila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |