Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Touchline instructions


Target Man
 Share

Recommended Posts

1)Menjati strategiju

 

 

Dostupne su sledeće opcije:

 

Contain-(zadržavanje lopte, usporavanje igre,trošenje vremena,igra bez rizika i izbacivanje lopte što dalje od svog gola)

Defensive-(sporija igra,većina igrača će biti iza lopte, povlačenje na svoju polovinu. Pokušaj kontra napada pomoću dugih lopti)

Counter-(Većina igrača će biti iza lopte,povučenija igra,spoljni igrači će biti agresivniji i sve češće istrčavati u kontra napad, )

Standard

Control -(sticanje većeg poseda lopte, spoljni bekovi će češće istrčavati kako bi se stvorio višak, igrači sredine će uglavnom ostati na sredini terena kako bi se zadržala lopta u posedu njihovog tima dok se ne stvori neka šansa za gol, ali mogu ići i u napad ako nema rizika da protivnički tim napravi kontru.)

Attacking -(Brz tempo,češći pasovi ka napadačima, "visoko" postavljena odbrana, veća kreativnost)

Overload -(Isto kao i attacking, samo što bi bilo izraženije, igrači bi više odlazili u napad)

 

 

2)Narediti neku instrukciji ili više njih istovremeno

 

Naredbe mogu biti sledeće:

 

-Retain Possession (instrukcija da igrači zadržavaju što više u svom posedu)

-Get Ball Forward (instrukcija da što češće šalju loptu pred protivnićki šesnaesterac)

-Pass Into Space (slanje lopti u prazan prostor)

-Pass Into Feet (slanji lopti "u noge" igraču)

-Pump Ball Into Box (Slanje lopti u šesnaesterac protivnika)

-Clear Ball To Flanks (izabacivanje lopti ka bočnim stranama terena, ka krilima)

-Shoot On Sight (Češće šutiranje ka golu protivnika)

-Work Ball Into Box (Naredba da se igrači češće otkrivaju, da ostanu strpljivi i da ne prave greške pri dodavanju lopte)

-Exploit The Flanks (Češća igra preko krila)

-Exploit The Middle (Češća igra kroz sredinu)

-Look For Overlap (stati na loptu, dok "ne dodje podrška", najčešće spoljni bekovi)

-Take A Breather (Stati na loptu posle napadačke akcije, kako bi se fizički oporavili i mogli ponovo da napadnu)

-Play Wider ("Širenje igre")

-Play Narrower (Igranje na malom prostoru)

-Push Higher Up (Pomeranje defanzivne linije ka polovini terena)

-Drop Deeper (Povlačenje defanzivne linije ka svom golu)

-Hassle Opponents (veći presing na protivnike, kako bi oni eventualno pogrešili)

-Get Stuck In (Instrukcija da igrači budu agresivnije i da čvršće ulaze u duel. Ovo može rezultovati dobijanje više kartona nego obično)

-Stay On Feet (Instrukcija da igrači ne ostaju na zemlji posle klizećeg starta ili duela, već da pokušaju da se održe na nogama)

-Play Even Safer (Ukoliko želite da zadržite vodjstvo, iskoristite ovu opciju kako bi igrači bili oprezniji)

-Take More Risks (Ukoliko "jurite rezultat", ovom intrukcijom ćete reći igračima da igraju rizičnije)

 

Instrukcije se ukidaju pritiskom na cancel dugme (crveno dugme).

Instrukcija će se uvažiti tek nakon prvog prekida igre.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zasto ja nekada mogu da dam touchline instrukcije a nekada ne mogu, tj. onako je sivo i ne mogu da otvorim to...

Obicno kada je dosta vazan mec, neki mec lige sampiona tada mogu...mislio sam da je do assisent managera, pa sam doveo jednog od najboljeg, goitxea (tako valjda bese xD), i opet je isto :S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://img687.imageshack.us/img687/8435/cskamoscow.jpg

text je extra svaka cast ja imam jedno pitanje koji su najbolje instrukcije za moju ekipu ja cesto koristim igru preko krila sirenje igre i povecan presing jel ima neka bolja kombinacija?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |