Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[Nove lige]Adriatic and South Mediterranean Cup(ASM Cup)


staridedo
 Share

Recommended Posts

File Name: Adriatic and South Mediterranean Cup(ASM Cup)

File Submitter: staridedo

File Submitted: 20 Jun 2013

File Category: Nove lige

 

Na izradu ovog dodatka sam se odlučio jer sam shvatio da se ekipe sa Balkana mogu samo nositi sa timovima sa sjevera Afrike, eventualno Turske i Izraela. Pa zašto onda ne napraviti neko kup takmičenje koje će omogućiti balkanskim klubovima da dokažu svoj kvalitet i usput zarade neki novac(ako se pobjede sve utakmice zaradi se oko 8-9M€).

 

Zemlje koje igraju ovo takmičenje su: Alžir, Maroko, Tunis, Libija, Egipat, Libanon, Sirija, Izrael, Turska, Kipar, Malta, Grčka, Albanija i 6 ex-yu zemalja što ukupno daje 19 zemalja.

 

Kako je takmičenje zamišljeno?

  • Makedonija, Albanija, Crna Gora, Liban, Sirija i Libija imaju po jednog predstavnika u grupnoj fazi. Sve ostale države imaju po dva predstavnika u grupnoj fazi.
  • Malta nema predstavnika osim ako se isti ne kvalifikuje kroz playoff.
  • U playoffu igraju pobjednici kupova 7 ne-europskih zemalja i pobjednik kupa Malte.
  • Igraju se dva pretkola i najbolja 2 tima ulaze u grupnu fazu.
  • Grupna faza se igra po dvokružnom sistemu, najbolja dva tima idu dalje.
  • Osmina finala, četvrtina finala, polufinale i finale se igraju samo jednu utakmicu na najvećim stadionima Sjeverne Afrike (svi primaju preko 60000 gledalaca).
  • Finale se igra na ovom stadionu u Aleksandriji.

U ovaj dodatak su inkorporirani svi research projekti sa fm-balkana vezani za zemlje koje učestvuju u njemu tako da bi takmičenje bilo što realnije. Dakle sve zemlje osim Libana, Izraela i Sirije je napravio marljivi FMB research team. Ukoliko se nekome ne sviđa da ima sve lige detaljno razrađene ili mu to izaziva problem neka kaže i dobit će čisti file bez promjena na PP.

 

Stavio sam da je CZV posljednja osvojila ovo takmičenje 2010. čisto da postoji bar jedna godina historije.

 

Nadam se da će vam se dodatak svidjeti. Sve kritike i komentari su itekako dobrodošli.

 

Click here to download this file

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jako dobra zamisao...ja sam svojevrsno radio na svom projektu "old europe" gdje sam napravio sssr yugu i cehoslovačku i stari kup prvaka ali me jebe crash dump <_< ali ovo je super ideja i isprobat ću to...ali evo možda si mogao ostavit da bude turnir kao liga prvaka pa da igra svatko na svom stadionu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |