Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako je došao Football Manager na Balkan?


Recommended Posts

http://www.fm-balkan.com/static/docs/logo-m.png

 

Kako je došao Football Manager na Balkan

 

Prvi počeci

 

Petar Marković "Peca" je zajedno sa prijateljima, grupom entuzijasta još davne 2004. godine osnovao sajt posvećen (tada) najpopularnijoj fudbal menadžer igri, Championship Manager Balkan. Stari članovi ga se možda sećaju pod pseudonimom Mark.

 

Sledeće godine, 2005. došlo je do razlaza između Eidosa (koji su radili Championship Manager serijal) i ljudi iz Sports Interactive koji su započeli Football Manager serijal. Te 2005. zakupljen je domen FMBalkan.com i pratili smo i CM i FM serijale. Ipak bilo je očigledno da CM neće potrajati još dugo, pa smo se bazirali uglavnom na Football Manager. Do tada forum je bio najjači na našim prostorima koji su bili posvećeni CM i FM serijalima, skupivši par hiljada/tisuća članova.

 

Ipak sajt i forum su se posle nekog vremena ugasili čekajući (u nadi) neke bolje dane. A ti dani će doći ali tek za par godina.

 

Novi početak ili povratak otpisanog

 

Te 2009. godine druga grupa ljudi je pokušala isto što je pokušao Peca davne 2004 sa svojim prijateljima. I taj naš pokušaj još uvek živi preko ovog sajta koji je globalno poznat i okuplja mnoštvo ljudi sa celog Balkana. Lopta se opet kotrlja ovim prostorima.

 

Sadašniji FM-Balkan.com forum počeo je sa radom 27. oktobra/listopada 2009. godine kao želja malog broja pojedinaca da imaju svoje mesto na kome bi mogli da diskutuju i razmenjuju iskustva o zajedničkom interesovanju-football manageru. Forum je nastao u malo nezgodno vreme. Tada je izašao aktuelni FM10 a na forumu nismo imali ništa što bi privuklo članove, ali smo rešili da istrajemo do kraja.

 

Kako je vreme odmicalo tako smo se i mi razvijali, imali smo sve više i više sadržaja koje smo mogli da ponudimo članovima čiji je broj konstantno rastao. Posle gotovo 4 godine rada forum je dobio izgled kakav ima sada. Trenutno imamo preko 11000 članova i veliki broj posetilaca na našim stranicama. Neki dolaze da malo diskutuju na forumu, dok drugi opet dolaze da čitaju naše tekstove i nauče nešto novo i korisno. Oformili smo veliki broj timova i svi imaju svoje zadatke tako da sada na forumu imamo:

- Grafičare koji rade grafiku (logose, facepack itd.);

- Support tim koju su tu da pomognu svakom ko nema najbolje znanje iz sastavljanja taktika, opisu klubova, igrača itd.;

- ReSearch tim koji je tu da vam omogući igranje novih i neigrivih liga u FM (npr. YU, BiH ligu, Makedonsku i Slovenačku ligu i mnogo toga još)

 

Šta možete pronaći na forumu:

Na forumu možete pronaći sve što vam treba da bi ste uživali u vama omiljenoj igrici. Imamo sve najnovije pečeve, dosta grafike, razne dodatke koji poboljšavaju igru. Takođe ima i dosta korisnih tekstova koji opisuju razne cake koje možete iskoristiti u svojoj igri, možete pronaći i idealnu taktiku za vaš tim od većeg broja predstavljenih.

Takođe možete pokazati i vaše znanje u offline igri npr. prelazeći neke od naših offline izazova ili igranjem timskog rada, kao i pokazati vaše znanje u online igranju protiv drugih članova na turnirima koji se održavaju svakog meseca.

 

Šta reći za kraj

 

Kada je ponovo pokrenut Football Manager Balkan ekipu su uglavnom činili momci od 15-16 godina. U međuvremenu se ekipa menjala, ljudi su odlazili i vraćali se. Počeli su prvi izlasci i obavezno je moralo da se pohvali na forumu. Desile su se i prve ljubavi. I opet je forum bio tu da podelite svoju radost sa ljudima koje ne poznajete ali su vam dragi kao braća. Duvali smo i svećice, mi prvu, pa drugu pa i treću a vi ste brojili 18 na torti. I opet ste to podelili sa nama, društvom sa foruma a mi smo se trudili da vam napravimo ovde zabavu kako možemo i umemo.

 

Za par godina pa možda i meseci doćiće druga ekipa sa istim elanom kao mi što smo bili iz 2 navrata (i uspeli). Biće novih uspona i padova. Ali FM Balkan će uvek biti tu, otvoren za sve nas jači i bolji nego ikad.

 

FM-Balkan.com, mesto dobrog Football Managera i još bolje zabave.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

odlican tekst , samo imas jedan te isti dio 2 puta napisan ;)

Ispravljeno, greška u kopiranju ;)

To bi bio pun pogodak, ali pitanje je koliko većina njih sada igra fm, tj da li ga uopšte igra. :)

Ma ne moraju da ga igraju uopšte, dovoljno je da budu ovde i da se sprdaju kao nekad :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

E sad pitanje za starije (po stažu) članove. Da li ste da ponovo okupimo staru ekipu (ukoliko je to moguće) i da napravimo ovo stvarno mestom odlične zabave?

 

Naravno. Oni početci su bili zakon.

 

Još se sičam kad sam sa FMBosnie i CM-a dovlačija ljude ovamo iako sam i tamo bija mod tada. U jednom trenutku sam ode dogura i do plave boje no onda je nestalo interneta.

Link to comment
Share on other sites

 

Dexa više ni Interpol ne može pronaći lol

Oteli ga vanzemaljci.xD

A ovo dvojnik vanzemaljac, ne zna jadan ove nase tastature. Nema hijeroglifa.xD

 

sent from u20i using Tapatalk 2

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

pol se dao u nauku cini mi se, slabo pise i na efemceu, doduse slabo iko pise.

bezveze je ideja, bolje vam stoji ozbiljni forum gdje je oftopik zabranjen i brisu se postovi redovno.

taman sam se navikao.

Link to comment
Share on other sites

Šta je s Dexom ? Odjednom nestao. Ostao mi u sjećanju kad sam izgubio okladu i morao se zvati Dinamovac Zdravko :D

To niko na forumu nezna. Čak smo ga organizovano tražili ali dečko je ispario načisto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |