Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Prvi potez/i pri dolasku u klub?


Dino151
 Share

Recommended Posts

Uredit cili staff i otpisati višak igraća te uređenje treninga za igraće. Tek onda se ulazi u dovođenje nekog ako se ima potrebe i sredstava.

Edited by Mikrofonija™
Link to comment
Share on other sites

1. razgovor sa predsjednikom i suradnicima, pa onda i predstavljanje igračima

2. presica

3. staff (raskidi ugovora i dovođenje novog staffa, da po mogućnosti imam po jednog trenera za svaki segment treninga i odgovorajući broj skauta i liječnika)

4. raskidi ugovora i stavljanje igrača na transfer listu (ugovor raskidam sa svim mladim igračima ispod 3 zvjezdice potencijala)

5. podešavanje kompletnog treninga za seniorski i mladi tim

6. podešavanje taktike ili barem skice taktike ako nisam siguran tko ostaje/odlazi

Sve to uradim prvi dan :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo ide upoznavanje..odnosno predstavim se timu, onda idem pogledat taktiku i slozit je pa prema tome vidim sta mi fali u timu...onda rjesavam osoblje...pa ide podesavanje treninga...i onda pogledam malo o klubu i tako te pogledam budjet i financije da vidim ako mi treba koga mogu dovest ;)

Link to comment
Share on other sites

Posle upoznavanja sa upravom i igracima, kao i sa novinarima, postavljam formaciju, i zapisujem koliko igraca i na kojoj poziciji mi fale.

I odmah se bacam u potragu za tim igracima. Sto pre, to bolje. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razgovo sa predsjednikom i pomočnikom odmah na početku...postavljanje taktike i treninga i razgovor sa igračima. Zatim vidim kakav staff imam i zamjena pomočnika (u 99% slučajeva ;) ) Nakon kada dođe pomočnik gledam kakve on ima prijedloge za igrače i kako ih ocijenjujo (po zvjezdicama) i ovisno o financijama kluba tražim igrače i šaljem ih na TL ili raskidam ugovore....tek onda dovodim skaut ekipu i postavljam job offer za trenere... :D

Link to comment
Share on other sites

razgovor sa predsjednikom i igracima... press konferencija... dovodjenje/otpustanje osoblja, regulisanje treninga... otpustanje nepotrebnih igraca i neperspektivnih omladinaca... postavljanje taktike, u zavisnosti od mentaliteta ekipe i dostupnih igraca... zakazem prijateljsku sa rezervnim timom, ko se dokaze od rezervista, dobija sansu u prvom timu, bez obzira na potencijal... odigram sto vise prijateljskih da se upoznam sa njihovim sposobnostima, nikako ne dozvoljavam da to asistent obavi... ako dam njemu, moguce je da neko sa slabijim ocjenama zablista i zasluzi sansu u prvom timu, a ja ga ne zapazim ili obratno, neka zvijezda podbaci, a ja to ne vidim i nemam priliku da mu ukazem na greske...

Link to comment
Share on other sites

Ovim redom:

 

- Dovesti moje ljude u stručni štab, otpustiti postojeće, retko nekog zadržim, ako je baš dobar..

- Kreiranje taktike (sobzirom da u svakom klubu koristim skoro uvek drugačiju taktiku)

- Neke preostale sitnice u vezi kluba kao npr. zakazivanje prijateljskih utakmica, traženje event. pojačanja..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |