Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Prvi susret sa Managerom


crozzerinho
 Share

Recommended Posts

PRVI SUSRET SA MANAGEROM

 

Ljetni dan je prolazio,lagano ,ali postepeno zrake Sunca su padale,spustile su se pao je mrak,vrijeme kada obicno svi dolazimo sa fudbalskog terena na kojem smo dva-tri sata neumoljivo izgovarali imena nasih idola,borili se za svaku loptu,igrali za gol vise.Prilikom sutanja slobodnih udaraca oponasali bi Carlosa,Rivalda,Maradonu sa svojim superiornim driblinzima i veoma preciznim udarcima sa preko 25 metara,dok sada mjerimo korake kao Cristiano Ronaldo,ili idemo u dribling kao Lionel Messi.

 

Dosao sam kuci,i vidio novu igricu na svom stolu od Kompjutera,koji je bio veoma star i nije mogao neke novije igre u to doba.Na stolu je stajao Football Manager 2006 ,prvi put sam cuo za tu igricu ,iskreno na pocetku sam mislio da mogu i igrati.Covjek koji mi je kupio tu igru bio je moj Dajdza ,tj. za one koji ne znaju to je od Mame Brat.On je igrao i CM znam samo da sam ga vidjao da se nervira pred krugovima koji su se kretali po ekranu.

 

Pitao sam ga kakva je igra,mislio sam nesto poput PES-a poceo je objasnjavati,al' ja sam bio tad' mali nisam shvatao igru tako.On nikada nije vodio neke jace klubove,pa cak' skoro nikad nije ni klub vodio,jednom smo zajedno vodili Sarajevo i to je u tom Manageru bilo pretesko nekog pobjedit',cak mislim da je bilo jos vise tesko nekog stranca dovesti u ekipu,neki pasosi su trebali uglavnom preeeeeevise tesko.

Uvijek je vodio Nacionalni Tim Bosne i Hercegovine uzivao je trazeci novi mlade igrace,sjecam se da je tada bio napadac u FM 6 mislim da se zvao Petar Jelic,njega pozovete u reprezentaciju stavite ga u napad i on trpa ne normalno veliki broj golova.

 

Shvatao sam obuzela ga je igrica,ali jos uvijek nisam shvatao sta je to toliko dobro,da navece ostaje do 5-6 ujutra trazeci nove talente,igrajuci kvalifikacije za Europsko,Svjetsko Prvenstveno,pa cak i sama Europska i Svjetska.

Ne znam bas tacno ,koji je bio gdje ,ali znam da je Europsko osvojio,ali Svjetsko se sjecam da ga je uvijek Italije morila,nervirao se zbog Italije,po njegovoj prici su imali prestrasnu tad reprezentaciju.

 

Poceo sam i ja lagano da igram iz dana u dan sam vise stvari da kopcam,ali nije to bilo nesto npr 3-4 sezone,to je bilo vise uzem najjaci klub i odmah hocu i ostale zvijezde iz ostalih najjacih Europskih klubova da dovedem.Odigram 10-15 utakmica i smori me i novi klub,a iskreno da kazem kad sam tek krenuo nisam znao dovest igraca,znao sam mu ponudit cijenu ,ali nisam poslje znao ostale stvari odradit,cudio sam se sto niko ne dolazi.Nudio sam cifre Boze sacuvaj,ahah.

 

Imao sam monitor sa kartodnom cijevi tj. popularniji monitor kao monitor sa guzicom,svaki put kada bih primio gol udarao bih u njega,iznervirao bih se ,znao sam se nekada iznervirat i ubacit u napad po 4-5 napadaca.

Samo mi nikada nije bilo jasno kako je taj monitor sve izdrzao ,hahahahahhaa.

 

Jos jedna zanimljivost tek kad sam dobio igru ,naravno kao i sva djeca niko nebi shvatio djecak sa 8-9g. ,mislio sam ako klikcem na igrace da oni brze trce,pa to su bile traume.Nakon jedne izgubljene utakmice znao sam se iznervirat da uzmem odmah novi klub.

 

Ali kada sad sve to sagledam i sjetim se trenutaka uz Manager i ostalo.Mogu samo reci da je Football Manager igra mog djetinstva.

 

 

Prvi mi je tekst ovako u clancima,nemojte zamjeriti ,ako ima greska.

Edited by crozzerinho
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Sada sam u žurbi.. ali sam "preleteo" tekst.. lepo napisano.. :D neki drugi dan ću ovde u temi da napišem ukratko kako sam ja došao u fm svet :P:D..

 

Inače zadnje dve verzije fm igram ono baš ozbiljnije i duže su mi i karijere.. taktiziram itd. itd.

Edited by SlobaGrobar™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |