Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Klubovi podobni za trojicu u obrani


Dino151
 Share

Recommended Posts

Ja san to na prošlom FM-u odlično odradia sa Napoliem. S tim da su mi krila odlično igrala na WB pozicijama.

 

Također dosta talijanskih klubova je kao stvoreno za to.

Link to comment
Share on other sites

Kao što svi znamo, Juventus je trenutno najbolja momčad koja koristi trojcu u obrani. Dalje, kao što je Eagles rekao, mislim da to prvenstveno funkcionira u Italiji, Juventus, Lazio, Udinese, Napoli, čak i Fiorentina.

 

Naravno sve ovisi o uigranim formacijama momčadi (Lazijeva primarna je 4-4-1-1, nakon toga 4-3-1-2).

 

Čak bi se usudio reći, nakon što sam pokušao igrati sa tri igrača iza, da bi središnjeg braniča stavio na BPD, a ostala dva na CD(X).

 

Naravno, sve ovisi o rosteru kakvog imate, ali kad bi imali idealne igrače za birati, ova postavka bi po meni bila najbolja.

 

Još da se nadovežem na krilne bekove, rola WB i da su napadački orjentirani, jer sve ostalo osim attack postavke Vam ne donosi ništa korisno, ni u obrani ni u napadu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao što svi znamo, Juventus je trenutno najbolja momčad koja koristi trojcu u obrani. Dalje, kao što je Eagles rekao, mislim da to prvenstveno funkcionira u Italiji, Juventus, Lazio, Udinese, Napoli, čak i Fiorentina.

 

Naravno sve ovisi o uigranim formacijama momčadi (Lazijeva primarna je 4-4-1-1, nakon toga 4-3-1-2).

 

Čak bi se usudio reći, nakon što sam pokušao igrati sa tri igrača iza, da bi središnjeg braniča stavio na BPD, a ostala dva na CD(X).

 

Naravno, sve ovisi o rosteru kakvog imate, ali kad bi imali idealne igrače za birati, ova postavka bi po meni bila najbolja.

 

Još da se nadovežem na krilne bekove, rola WB i da su napadački orjentirani, jer sve ostalo osim attack postavke Vam ne donosi ništa korisno, ni u obrani ni u napadu.

 

Ja sam ćesto preigrao 3-5-2 sa interom , uspjelo mi i osvojiLP 2019 i pobjeda u Serii A u kojoj je Juve slavio 7 puta zaredom.

Link to comment
Share on other sites

možeš sa svakim timom da igraš sa 3 u obrani ako staviš uz njih wbl i wbr da pokrivaju protivnička krila...ja sam igrao tako sa unitedom i pobjedio arsenal i city. probat ću i sa tottenhamom i vidjeti jel ide :)

Link to comment
Share on other sites

Ma možeš sa svima, i Inter, Atalanta, Catania, s tim da Catania igra sa liberom.

 

Htio sam samo reći da općenito 3-5-2 u raznim varijantama uspjeva prvenstveno u Italiji od jačih liga, iz razloga što su Talijani na igrici, kao i u RL iznimno jaki u koloni mentalnih atributa.

 

Znači lakša transformacija, veći level koncentracije, želje za napredovanjem, radom...

 

Fantastičan primjer igre sa tri igrača iza je Juventus, Lazio je pak doveo Petkovića koji iz kola u kolo pokazuje da ima muda eksperimentirat(3-5-2, 3-5-2 sa dva WB, 3-4-1-2), iz kola u kolo igraju drukčijim pristupom, od limitiranih igrača izvlači i više nego dovoljno da se uz par pojačanja za iduću sezonu komotno može dovesti u situaciju da bude među top 3 momčadi.

 

Nisam pokušavao ali mislim da Njemačka, Španjolska i Engleska nikako nedopuštaju igru sa 3 igrača iza. Ako griješim, oprostite. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

možeš sa svakim timom da igraš sa 3 u obrani ako staviš uz njih wbl i wbr da pokrivaju protivnička krila...ja sam igrao tako sa unitedom i pobjedio arsenal i city. probat ću i sa tottenhamom i vidjeti jel ide :)

Ovakav odgovor me ne zanima i nemojte tako pisati.

 

Znači napišite klub, te igrači koji igraju ta tri stopera, i naravno role. Bilo bi dobro da i u RL igraju tako pa da se podvuče paralela sa FM-om.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogao bi lagano United da igra sa 3 stopera, Jones bi bio neki BPD dok Vidic i Ferdinand stoperi. S obzira da je Valencia potkovan i defanzivno, mogao bi igrati desno krilo, dok je mali problem sa lijevom stranom jer Unitedu nedostaje ljevaka na krilnim pozicija. Najbolje se tu uklapa Giggs. Idealno bi bilo dovesti Bale-a da ti igra. Vezni red od Carricka i Cleverleya bi bilo dovoljno kreativno i mobilno da bi mogli pokrivati dva napadaca. A da bi se pokrio deficit jos jednog centralnog veznog, Roonry bi trebao da ima malo defanzivniju ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa igraš naprimjer sa 3 mc-a bez krila i dva napadača ili amc i napadač i taktika odlično pali tako ja igram...2 BWM i između njih dvojice na MC poziciji AP i taktika pali...krila nisu potrebna kada imaš wbl i wbr koji su postavljeni na automatic i odigravaju ulogu krila...valencia bez problema može to da odigra :)

Link to comment
Share on other sites

Juve je definitivno najbolji primjer... Mada, ni oni baš kao niijedan drugi klub ne igraju strogo 3-5-2. Tu je povučeni Pirlo, 2 beka koji u različitim utakmicama imaju različite uloge. Tu su i 2 napadača od kojih 1 često igra polušpicu.. Ali, oni su najbolja 3-5-2 ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

italijani su ocevi ove taktike i igre kroz sredinu, a sto se tice engleza, ovo bi mozda upalilo kod wigana ,aston ville, norwicha, stokea, mozda cak i kod uniteda i liverpoola... spanci nisu za ovo, mada postoje ekipe koje naginju ka ovakvom stilu igranja, kao mallorca, osasuna, sociedad... nijemce prosto ne vidim u ovoj uskoj postavci sa akcentom na odbrani...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja konkretno ne volim da igram sa trojicom u odbrani.. ne igram često sa Italijanskim klubovima, ali sam video da Napoli po defaultu ima takvu formaciju. Ne mogu da zamislim tri igrača pozadi, dok recimo 5 ili čak 6 mogu.. (to je moguće sa nekim taktičkim izmenama).

 

Probao sam na prošlom FM da odigram defanzivnije sa Laciom i tri pozadi, ali sa dva krilna beka i nije me baš išlo tako da ne može se baš sa svakim klubom igrati sa tri pozadi, ali isto smatram kao što je neko i rekao da su italijanski klubovi najpodobniji za to.

Link to comment
Share on other sites

po igrackom kadru bih rekao da je izvodljivo, ali ne bih nikome preporucio da igra ovo sa unitedom, liverpoolom, itd... od engleza bih pokusao preslikati igru juvea samo na wigan, aston villu, norwich... mislim da je svaki italijanski klub pogodan za 3 stopera...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Svi timovi koji imaju minimalno trojicu štopera u rosteru mogu igrati sa trojicom nazad, nema tu pretjerane filozofije. Može se i sa Realom i Barcelonom igrati tako bez ikakvih problema. Fazon je naći balans u timu sa bilo kojim rasporedom, tri, četiri, pet nazad, svejedno, formacija ne igra neku ulogu u svemu.

Moja preporuka je Barcelona, odigrati 3-4-3 (romb u sredini) ili 3-3-4 (asimetrična varijanta).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |