Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Football Manager 2013 Update 13.2.3


Flekica™
 Share

Recommended Posts

čini ti se meni su se nakon prvo patcha ozljeđivali ali su to popravili dovedi bolje psihoterapeute i fitness trenere :)

Opet cu da ti kazem da fitness treneri i fizioterapeuti ( a ne psihoterapeuti) ne igraju nikakvu ulogu kada je u pitanju sprjecavanje povreda igraca. Samo bezveze obmanjujes ljude s tim, dajes im netacne informacije.

Fitness coachevi sluze sa TRENING, za razvijanje FIZICKIH ocjena igraca.

Fizioterapeuti sluze za ODREDJIVANJE duzine povrede igraca. Oni su prakticno beskorisni.

Link to comment
Share on other sites

Donekle si upravu Ling to i jeste njihov posao, ali sam negde pročitao da što bolje ocene ima taj klupski lekar tu je i dobra mogućnost da igrač odsustvuje sa terena malo manje nego što treba.. dakle može da mu skrati odsustvo ali ne mnogo i da ga brže izleči.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet cu da ti kazem da fitness treneri i fizioterapeuti ( a ne psihoterapeuti) ne igraju nikakvu ulogu kada je u pitanju sprjecavanje povreda igraca. Samo bezveze obmanjujes ljude s tim, dajes im netacne informacije.

Fitness coachevi sluze sa TRENING, za razvijanje FIZICKIH ocjena igraca.

Fizioterapeuti sluze za ODREDJIVANJE duzine povrede igraca. Oni su prakticno beskorisni.

ja mislim da nisi u pravu...fitnes je i sam si rekao za povećanje fizičkih ocjena a što je igrać više fizički spreman to će se manje ozljeđivati...i mislim da ne bi bezveze bilo nautral FITNESS kolko je igrač podležan ozljedama...to sam napravio u svom klubu i mogu reći iz iskustva da to pomaže i predložit ću to svima tko želi neka prihvati tko ne želi neka ne prihvati.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da nisi u pravu...fitnes je i sam si rekao za povećanje fizičkih ocjena a što je igrać više fizički spreman to će se manje ozljeđivati...i mislim da ne bi bezveze bilo nautral FITNESS kolko je igrač podležan ozljedama...to sam napravio u svom klubu i mogu reći iz iskustva da to pomaže i predložit ću to svima tko želi neka prihvati tko ne želi neka ne prihvati.

Uz svo duzno postovanje, veoma malo znas o mehanizmima igre. To ako igrac ima vise brzine ili snage ne znaci da se on nece povrijedjivati. Evo Wilfried Bony prosle godine je imao 19 strength-a pa se povrijedjivao veoma cesto, samo zato sto je imao Injury pronenesses-a oko 16. Natural Fitness pomaze kod smanjenja trajanja povrede ( ako igrac ima visok natural fintess, krace ce trajati period u kojem je povrijedjen), te da zadrzi ocjene dok je povrijedjen. Posto se natural fitenss NE MOZE da trenira niti na jedan nacin, treneri nemaju nista sa tim, dakle, fitness coachevi nemaju nikakvu ulogu u tome da li ce se igrac povrijediti ili ne.

Jedina stavka koja odlucuje da li ce se igrac povrijediti jeste Injury pronenesses. Tacnije, to je jedina stavka koja odlucuje koliko igracu treba da se povrijedi. Da jos objasnim, koliko ce se cesto povrijedjivati. E sada, da ce se igrac povrijedjivati zavisi od razlicitih faktora, ali niti jedan nije povezan sa fizioterapeutima ili sa fitness coachevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz svo duzno postovanje, veoma malo znas o mehanizmima igre. To ako igrac ima vise brzine ili snage ne znaci da se on nece povrijedjivati. Evo Wilfried Bony prosle godine je imao 19 strength-a pa se povrijedjivao veoma cesto, samo zato sto je imao Injury pronenesses-a oko 16. Natural Fitness pomaze kod smanjenja trajanja povrede ( ako igrac ima visok natural fintess, krace ce trajati period u kojem je povrijedjen), te da zadrzi ocjene dok je povrijedjen. Posto se natural fitenss NE MOZE da trenira niti na jedan nacin, treneri nemaju nista sa tim, dakle, fitness coachevi nemaju nikakvu ulogu u tome da li ce se igrac povrijediti ili ne.

Jedina stavka koja odlucuje da li ce se igrac povrijediti jeste Injury pronenesses. Tacnije, to je jedina stavka koja odlucuje koliko igracu treba da se povrijedi. Da jos objasnim, koliko ce se cesto povrijedjivati. E sada, da ce se igrac povrijedjivati zavisi od razlicitih faktora, ali niti jedan nije povezan sa fizioterapeutima ili sa fitness coachevima.

ne želim ulaziti u daljnje rasprave ja mislim da sam ja u pravu to što ti odeš na editor i gledaš kolko pojedini igrač ima te skrivene atribute to je druga stvar...meni se prije po 6 igrača ozljeđivalo u svakom mjesecu a dok sam si doveo još 4 fitness caocha i 3 fizia sa jakim ocjenama u cijelo sezoni mi se ne ozljedi 6 igrača tako da znam da ovo moje pali(i ako se ozljede ,ozljede se na 10 dana do 3 tjedna najviše a ne ko prije na 2,3 pa čak i 4 mjeseca :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ima vajde pocinjati FM sa ovim novim patchom...Imam FM od kad je izasao nisam odigrao duze od 3 meca zbog ME,ne igriv je...

Jel moze lepo da se igra ili da se ceka jos nekih 2 updatea :D ?

Link to comment
Share on other sites

ZakNik ovaj put je Ling upravu. Zapravo ja čak mislim da fitnes treneri mogu samo da pomognu da se igrači što bolje spreme u vezi kondicije i sl., a doktori tj terapeuti u vezi onoga što sam rekao već.. radi bržeg oporavka, ali zaista nemaju nikakav uticaj ovako.. i da.. ako imaš dobre fitnes trenere manja je verovatnoća da će se igrači povređivati često radi "gluposti" jer će imati dobru kondiciju, ali generalno na povrede i ne utiče.. :) Dosta se bavim tim trenerima.. meni su oni bitniji od igrača kao pojačanja i obraćam dosta pažnju na njih.. i naravno da je uvek važno da imaš terapeute i fitnes trenere sa što boljim ocenama kako bi dobro pomogli igračima da se spreme i povećali neke ocene koje spadaju u to.. :)

 

Pobeda@ Meni je vrhunski na ovom novom patchu.. nekako je teže, a realniije.. ;)

 

EDIT: NEMA budućih patcheva.. ovo je što je što se tiče ME.. uvek za ME u ovom periodu izlazi zadnji patch ako se ne varam.. ostaju još zimski transferi i to je to.. :)

Edited by SlobaGrobar™
Link to comment
Share on other sites

znam da je off topic al da se nadovežem na gornju priču prije 2-3 godine sam na nekom stranom forumu naletio na temu, praćenu ss-ovima i dosta su detaljno izanalizirali na više saveova i zaključak je bio da physio nemaju nikakav utjecaj niti na dužinu oporavka od ozljede tj. igračima je oporavak trajao jednako bez obzira je li u klubu bio 1, 5, 10 ili niti jedan physio. sad jesu li se stvari išta promijenile za to vrijeme ne znam ali ne vjerujem s obzirom da sama funkcija physia nije mijenjana niti su dodavane nove ocjene ni zadaci.

 

i na kraju moj primjer iz najnovijeg savea...kanadska liga (cca 40 utakmica u 6-7 mjeseci), zbog financijske situacije niti jedan physio u klubu, fitness također, samo coach i assist i slovom i brojem 3 ozljede na rosteru od 25 (+2,3) igrača. i to golman na tjedan dana, veznjak na 3 tjedna i napadač na 3 miseca. ja mislin da nije puno i da potvrđuje da physio i fitness nemaju apsolutno nikakvog utjecaja niti na liječenje ozljeda, a kamoli sprječavanje ozljeda nego da na to utječu injury pronenesses (igrači skloni ozljedama tipa pato) i čista srića (čitaj algoritam) pri kreiranju novog savea

 

ja inače u klubu imam 1 physia i 1 ili 2 fitnessa (za fizičku pripremu) ako mi financije dopuštaju i čisto se solidno nosim sa ozljedama na različitim saveovima i patchevima

Link to comment
Share on other sites

A najgori mi je dio što ne znam niti imam volje se natezati sa engineom što se tiče sastavljanja najbolje taktike, što god stavim, traje jednu utakmicu, pa stane..

 

Krene mi dobro protiv jačih klubova, ne mogu zabiti gol slabijim.. Loše...

Link to comment
Share on other sites

A najgori mi je dio što ne znam niti imam volje se natezati sa engineom što se tiče sastavljanja najbolje taktike, što god stavim, traje jednu utakmicu, pa stane..

 

Krene mi dobro protiv jačih klubova, ne mogu zabiti gol slabijim.. Loše...

Trebas igrati jednu postavu konstantno i onda ce ti se momci uigrati i vidjet ces kako ce rezultati stizati, i u training in stavi tactics only(protiv slabih momcadi attacking), tako bar kod mene radi
Link to comment
Share on other sites

Radim to sve, ali imam 3 taktike naravno, ne igram svuda istu.

ja imam dvije, jedna je 100% uigrana, a druga oko 90%, zna se dogodit da ostanem nerjeseno protiv nekog slabog( kao prije tri utakmice protiv hudersfilda), mozda da promijenis nesto u player instrucction
Link to comment
Share on other sites

Donekle si upravu Ling to i jeste njihov posao, ali sam negde pročitao da što bolje ocene ima taj klupski lekar tu je i dobra mogućnost da igrač odsustvuje sa terena malo manje nego što treba.. dakle može da mu skrati odsustvo ali ne mnogo i da ga brže izleči.

Ljudi cesto preskacu svoje i gledaju u tudje dvoriste smatrajuci da je tamo bolje. Vjeruj mi na rijec, kad se radi o mehanizmima same igre, nema mnogo ljudi koji znaju vise od mene u toj oblasti. Sto bolje ocjene fizio ima, bolje ce odrediti duzinu povrede. To je sve, to je njegova uloga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |