Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[Nove lige]BiH by FM-Balkan ReSearch Team


prodo
 Share

Recommended Posts

evo kako je obećano postavljena nova verzija sa prijavljenim ispravkama. znači prebačeni igrači koji postoje u bazi, a trebaju biti u jedinstvu iz bihaća, sređen problem oko klubova iz viteza i rivalstava banjalučkog borca. također je dodano i dodatnih 7 dana predsezone jer je netko i to prijavio već prije. posjete na željo-sarajevo nisam dirao jer ne znam koliku bi cifru stavio, a da ne sjebem realnost

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetio sam jedan bag, ali nmg. opet da krećem da igram nastaviću ovo.. nacionalni kup ne vodi do Evrope.. ;)

 

slobo jebeš ti mene? sad me natjera na testiranje i holiday, a mogao sam dotad pola sezone odigrat na saveu :D

 

http://i.imgur.com/IxOJk6Q.png

 

http://i.imgur.com/9PBjnkK.png

 

pravila isto kažu suprotno tako da paziš ubuduće koju si ligu uključio jer na ovoj izgleda sve ok...

http://i.imgur.com/pWh1S5y.png

http://i.imgur.com/FbGL33H.png

 

meni opet u jedinstvu nema igraca :S Skinuo sam kako si rekao medutim isti roster mi ostao ?

 

imaš pravo. nisam odavno uploadao ništa na download portal pa mi je ostao stari file umjesto novog (sjeba san se). sad je sve sređeno i možeš ponovo skinit

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na ispravkama, sad je liga prilično solidna. Evo još jedna ispravka za FM 14 verziju.

 

Je li moguće staviti tačan datum ili kolo poslije koga se igra tokom sedmice (srijedom)? U igri već u 7. kolu se igra u sred sedmice, dok u stvarnosti se to tek desi u drugoj polovici sezone, oko 21. kola.

 

Pregled #1

Pregled #2

 

Mislim da bi to riješilo problem nagomiljavanja utakmica (LŠ srijeda, kup četvrtak, liga subota, liga srijeda, itd). Vjerovatno je to i razlog što u stvarnosti ta kola dolaze tek pred kraj.

Link to comment
Share on other sites

ja sam im ograničio datume početka i završetka 1. i 2. dijela sezone, a igra sama unutar toga razbaca raspored utakmica. tako je zasad al pogledat ću to pri pravljenju nove lige iako mislim da nisam primjetio opciju da se ritam srijeda-subota javlja samo u jednom dijelu sezone...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Primetio sam jedan bag, ali nmg. opet da krećem da igram nastaviću ovo.. nacionalni kup ne vodi do Evrope.. ;)

 

Skinuo sam prošle sedmice patch... da li je ovo ispravljeno? Dogurao sam do treće sezone a ne da mi se ispočetka :)

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam prošle sedmice patch... da li je ovo ispravljeno? Dogurao sam do treće sezone a ne da mi se ispočetka :)

 

kako se vidi na gornjim ss-ovima nikad ni nije postojala takva greška. sloba je najvjerojatnije imao uključen neki drugi dodatak, a ne ovaj

Link to comment
Share on other sites

cao

pitanje: napokon sam se i ja teskog srca odlucio napustit FM 12 i zapocet FM 13 :(

i trenutno sam na postavljanju svega. Naravno glavna stvar koja mi se svidjela: napokon imamo brojeve dresova :) Pitanje, jel ima nagrada na kraju sezone? Tj. koliko dobija pobjednik premijel lige i ostali klubovi?

I sad moje glavno pitanje: kako da dodam jos nizi liga? Posto vidim da ste napravili 144 kluba, a za premijer i prve lige je potrebno 48 ekipa, znaci kako da napravim 4 nize lige koje daju po jednog pobjednika u prvu? Ne trebaju mi nikakve karafeke posebne, kopirao bi isti sistem kao sto je u prvim ligama. Samo mi je bitno da se timovi i dole bore za prolazak. Znaci, sta moram da uradim u editoru i kako da ih ukljucim, i da li je to nesto puno tesko? Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

s obzirom da ne piše u prvom postu znači da novčane nagrade nisu stavljane. nigdje nisam ni pronašao da iste u stvarnosti postoje, kao što je i slučaj u hrv, srb itd. gdje isto nema novčanih nagrada. dobit ćeš nešto sitno od tv prava koliko igra generira i možda nešto na kraju za plasman ako igra sama dodijeli ali ne vjerujem.

što se tiče dodavanja nižih liga imaš par problema:

1. nije dozvoljeno trećim osobama raditi promjene na ovom fileu s obzirom da je ovo rad research teama ovog foruma

2. a i da je, nismo mi radili 144 kluba nego firma koja pravi igru pa ti to nije dovoljno za napraviti niže lige nego bi ostale klubove trebao sam kreirati

3. ne vjerujem da ćeš moći kopirati sistem iz prve dvije lige jer ovaj file nije rađen običnim editorom i neće ti ni prikazati nation rules kad ga otvoriš editorom

Link to comment
Share on other sites

upravo to mi treba. national rules. jer sam vidio u igrici da iz prve lige dva kluba pice u lower league, pa sam kontao mozda ako napravim dv druge lige da ce to preuzet. ali mi treba rules da kazem da u drugoj ligi dva idu u prvu i cetri zadnja se saltaju sa ostalim klubovima. mislim, evo vec sam napravio nesto, ali mi trebaju rulesi. i upravo to sto govoris za novac, nema nigdje opcija da dodam premije za kraj sezone.

Link to comment
Share on other sites

hehe znam :)

i upravo taj advanced editor trazim po netu, da te neke stvari zamjenim. jer volio bi stavit na premijer ligu -1 kao novac, tj. ako se kojim slucajem poboljsa liga, stim bi trebao i novac da dolazi veci. mislim, mora da postoji neki nacin na koji dobijamo novac (naravno opcija koverta ne postoji u FM, i zabranjena je), pa zbog toga pokusavam da barem ubacim neke sitne dobitke, mozda kao sto to turska radi sa novac po pobijedi ili nerijesenom.

al to mi je najmanje bitno, vaznije mi je ovo da ubacim druge lige ;)

i da, ako te zanima, postoji onaj veliki paket adboards-a. Ako si ga skinuo, ja sam na njega dodao adboards za premijer ligu i kup bih, tj. promjenio config file, i dodao nase adboardse u folder.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

eee imam ja jedno pitanje,neki dan sam skinuo BiH ligu,i sve sam fino uradio kako i piše, My Documnets/Sports Interactive,Football manager,napravim folder editor data pošto nije bio i prebacim ovaj skinuti fajl u folder taj......pokrenem FM 2013 i idem New Game i dole kliknem na ono editor data files (na ono change) ali nemam mi ništa 0 / 0 .......što li ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |