Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Vas stil igre - diskusija!


Dino151
 Share

Recommended Posts

Nek ti igraš za dušu. 153 karijere u jednom serijalu, to je sve iz ljubavi i užitka.

Iskustvo je na tvojoj strani.

 

Usput neki su ovdje limitirani kao balkon. Kontate li poentu priče ili gledate suženo.

 

Nije problem zadržati De Rossija u Romi, ali onda će te budžet ograničavati da za 1-2 miliona dovodiš brazilske talente koje je FM napucao do neviđenih visina. I gdje je onda poenta u tome. I opet je pitanje da li ćeš i kad ćeš s njima donijeti rezultat.

A ako prodaš De Rossija onda ti se otvara mogućnost dovođenja dva ili tri kvalitetna veznjaka, ne kao De Rossi jer je teško naći boljeg i kompletnijeg, ali tri za jednog zašto da ne.

 

Opet kažem nije problem držati legendu u Realu, Manchesteru u sličnim klubovima. Tu ima novca, prodaja ne uslovljava uspjeh. Ali zašto Porto i Benfica nemaju legende, ljude koji tu igraju 10-15 godina? Zato što žive od prodaje. Dovedu, razviju, prodaju.

 

Onda Dino dođe i postavlja tematiku FM romantik ili samo igra za uspjeh. Uz to ovaj uspjeh izjednačava sa brazilskim "regenima". Limitirano razmišljanje.

Ne razumiješ se ti još u FM romantizam. Tvoje karijere ne prelaze 2-3 sezone. Tako da o tome ne možeš pričati.

Edited by Astorre
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Brazilske ''zvijeri'' pokušavam ne dovoditi,regene dovodim u najmanjoj mogućoj razini pa makar mi igrali najslabiji,ali regen neće u tim dok svi ne nestanu RL igrači,osim mojih regena iz moje škole...

 

 

Nek ti igraš za dušu. 153 karijere u jednom serijalu, to je sve iz ljubavi i užitka.

Iskustvo je na tvojoj strani.

 

Usput neki su ovdje limitirani kao balkon. Kontate li poentu priče ili gledate suženo.

 

Nije problem zadržati De Rossija u Romi, ali onda će te budžet ograničavati da za 1-2 miliona dovodiš brazilske talente koje je FM napucao do neviđenih visina. I gdje je onda poenta u tome. I opet je pitanje da li ćeš i kad ćeš s njima donijeti rezultat.

A ako prodaš De Rossija onda ti se otvara mogućnost dovođenja dva ili tri kvalitetna veznjaka, ne kao De Rossi jer je teško naći boljeg i kompletnijeg, ali tri za jednog zašto da ne.

 

Opet kažem nije problem držati legendu u Realu, Manchesteru u sličnim klubovima. Tu ima novca, prodaja ne uslovljava uspjeh. Ali zašto Porto i Benfica nemaju legende, ljude koji tu igraju 10-15 godina? Zato što žive od prodaje. Dovedu, razviju, prodaju.

 

Onda Dino dođe i postavlja tematiku FM romantik ili samo igra za uspjeh. Uz to ovaj uspjeh izjednačava sa brazilskim "regenima". Limitirano razmišljanje.

Ne razumiješ se ti još u FM romantizam. Tvoje karijere ne prelaze 2-3 sezone. Tako da o tome ne možeš pričati.

 

na koga se odnosi ovaj tvoj dio?

Link to comment
Share on other sites

Astorre,ne kužimo se i tu ćemo stati jer ne vrijedi uspoređivati suprotna mišljenje, ja igram kako mislim da treba, neki igraju drugačije. Ali ništa ti ovo ne dopušta da vrijeđaš moj način igre i koliko ja igram, odigrao sam sa Dinamom 7 sezona,tako da ti priče padaju u vodu.

Svi oni koji pokušavaju preko neki rupa u igri dođi do boljeg rezultata,ja ih ne smatram igračem,niti ću ih pratiti,možda sam se krivo i pregrubo izrazio,ali zna se na što sam mislio.

 

Pa čekaj dobro,zašto onda Roma nije prodala Tottia,a De Rossi je neki nasljednik Tottia?.. Roma i Liverpool su institucije iako trenutno nisu u svjetskom vrhu i nemaju financije kao takvi klubovi..

Link to comment
Share on other sites

pa mislim da svatko igra da bi uzivao u igri..i svatko ima svoj stil igre svidjalo se to nekome ili ne..svako igra po svome,kako mu paše..iskreno rossia bi i ja prodao,ima 30 godina za dvije sezone neće vrijedit ništa bolje sad uzet neku lovu i kupit nekog mlađeg,nebi mi palo na pamet da igra do penzije,lako ga kasnije vratim..al opet to je moje misljenje...

Edited by tkrmak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo da se i ja ukljucim...ja gdje god, dali igro s Liverpoolom ili Juventusom ili Unitedom nikad nebi legende prodavo...igram trenutno s Chelsea i Lampardu sam ponudio ugovor do 2017 i tad ce vjerojatno zavrsit karijeru i dat cu mu mjestu u osoblju kluba...moj stil se svodi na to da dovodim mlade igrace vecinom, no uvijek zelim zadrzat nekog iskusnog ko ce da bude voda tog tima...sto se tice financija tu sam los, neznam odrzavat financije, volim trosit i to je moj stil...sto se tice taktike najvise volim igrat s formacijom 4-1-2-1-2 al u svakom klubu se prilagodim i stavim formaciju po igracima kakve imaju...iz ljubavi samo sa Chelsea igram i Dinamo naravno :)

Link to comment
Share on other sites

Moj stil je jednostavan...kupovati koliko je moguće mlade igrače ili čak svoje uzimati ako je klub takav,legende volim držati u klubu ako imaju kvalitetu na razini...formacije koje forsiram često su 4-2-3-1,4-4-2 diamond i 4-1-2-2-1 sa krilima...također volim igrati napadački nogomet,sa dosta točnih dodavanja u veznom redu gdje želim uvijek imati prevagu,a napad će riješiti kako to zna najbolje...što se financija tiče,volim imati dobar + i dosta love,kupovati jeftino i pametno i prodati dobro i kvalitetno...ukratko o mom stilu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je strpljenje jedna od najvažnijih stvari. U prvoj sezoni retko osvajam trofeje. Moj Adaptability atribut je veoma nizak. Od igrača preferiram radnike, više od kreativaca. Playmaker, šta je to? Glavna pozicija u timu su mi krila; bez njih se osečam kao riba na suhom. Klubske legende poštujem, ali kad vidim, da na terenu ne mogu, da izdrže više od 60 minuta, nema dileme. Ali kad završe karijeru, u klubu su jim uvek otvorena vrata.

 

Kod transfera imam problem, što ne znam prodati igrače za neku veliku sumu i tako zaraditi na taj način. Zato je potrebno več spomenuto strpljenje, da osiguram(o) više para za bolje transfere.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prilagoditi se svakoj ekipi koju vodim. Kad su role u pitanju izbjegavam igrace o kojima previse ovisi(TM, playmaker, treq.). Volim timski igrati.To se odnosi i na taktiku, timski napad-timska obrana. U nekim saveovima isprobam preko 20-30 formacija i nesto manje stilova igre. Cesto pravim korjenite promjene dok ne namjestim dobitnu taktikuVolim radnike i pametne igrace, tehnika je bonus. Uglavnom poslujem u plusu, odredim sebi limit kad su u pitanju place i preko toga ne idem. Volim da su place igraca poredane po kvaliteti. Ne zelim imati u rezervnom/mladom timu nijednog igraca koji nema potencijal da bude prvotimac. Moram imati svaku staff rolu kvalitetno popunjenu a ono sto ne valja-raskid ugovora. Gledam kako dugorocno ostvariti napredak. ITD.

Edited by Bili tić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napadacki stil igre, bez respekta protiv bilo koje ekipe. Za gol vise. Ne volim sebicne igrace, i takve ako ne uspem da prevaspitam, prodam.

Volim da napadam, bez obzira koji je rezultat, svih 90 minuta. Igram mesovito sto se tice postave, uvek sa krilima, sa ili bez plejmejkera.

 

 

Kod transfera: ne trosim puno na placanje klubu, jedino igracu, ako mi je bas stalo do njega, ponudim jaci ugovor.

Kupujem samo potencijale, a samo besplatno iskusnije igrace. Kupujem, samo ako moram.

Volim da "proizvodim" talente u svojoj skoli. :)

Link to comment
Share on other sites

igram za obaranje rekorda i osvajanje što više trofeja za što je igra i napravljena...prodajem sve starije igrače od 28 godina makar bile legende ili ikone jer želim složiti mladu i ambicioznu momčad za 4-5 sezona dok u međuvremenu dovodim mlade regene 15,16 godina kako bi se razvili u zvijeri i onda zamjenili one koji ostare...naravno sve legende kluba ako se odluče za posao coacha vraćam u klub kao osoblje...

najbitnije mi je od svega razvijati mlade igrače koji će biti zahvalni i vratiti mi to u punoj mjeri....

Link to comment
Share on other sites

Pričao sam o mom načinu igre:

Taktički dio:

Ovisno o kvaliteti postojećeg tima, tradiciji, MP-u, i trenutnim financijama. Volim igrati defanzivno,što sam usavršio kroz prošli i ovaj serijal(ne računajući prederske golove).

Volim također ako imam ekipu igrati Tici-Tacu, puno golove uz lopte u prostor,brzi golovi, bez prevelikih muka.

Moje geslo: uvijek primiti gol manje.

 

Pišem ovo u 1:10 tako da vjerovatno nisam naveo sve što volim i ne volim.

 

Pisati ću i u drugim postovima o drugim dijelovima stila.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

brza igra većinom preko krila ... Jedan odličan razbijač na DM poziciji te brz i jako ucinkovit spic. VOlim rasiriti igru i forsirati krila kojima cesto treba da pomazu bekovi u napadu. Kod transfera ću uvijek kupovati baš onaj tip igrača koji mi u tom trenutku fali . Volim imati široku klupu sa što više kvalitetnih igrača

Link to comment
Share on other sites

volim igrati relativno sporim tempom na sredini, zbog kontrole igre... moji centralni vezni igraci moraju imati sto vise tacnih dodavanja, bez komplikovanja, nikad ne bih centralnom ili zadnjem veznom stavio run with ball na often... takve uloge u rl obavlja carrick i zato se on ne prodaje ni u jednom mom saveu sa unitedom... moja krila su najbolji asistenti u timu, a napadac je kompletan, mora imati makar solidnu brzinu, igru glavom i tehniku... od stopera preferiram mentalno jake igrace koji ce donijeti prevagu u bitnim utakmicama... volim voditi i nizerazredne klubove gdje vlada potpuna disciplina i to brzo donosi rezultate...

 

transfer politika mi je jasna, legenda je legenda i on ostaje u timu dok ne lipse... od transfera koje pravim pokusavam izbjeci ademilsone, fierre i ekipu i stvoriti dobrog igraca od nekog nepoznatog... najveca radost mi je kad igrac kojeg sam ja doveo udje u legende kluba, to mi je glavni cilj, ne prodavati postojece i praviti nove legende... sebicni, netimski igraci nemaju mjesto u mom timu... finansije dobro regulisem, ako sam u losoj situaciji nema transfera, prodajem nepotrebno, itd... uglavnom nema transfera za koje cu dati 50 miliona, makar da su mu sve ocjene 20!

 

rijetko mijenjam klubove, moje karijere se svode na ustaljivanje u klubu, kao i kod transfera, i od sebe pokusavam izgraditi legendu kluba, tipa ferguson, wenger...

 

rezultati mi nisu uvijek presudni, igram za svoj gust i pokusavam biti sto realniji... ono sto zaknik i njemu slicni rade mi se ne svidja, ali svako ima svoj stil i to postujem, a ovo je moje subjektivno misljenje... ne shvatam kako neko moze igrati srcem za neki tim, ako se tu i legende prodaju, zna da ce i njemu brzo doci kraj... bez par igraca preko 30 godina ne igram, jer tako uspostavljam sigurnost u igri i donosim iskustvo... iz razloga koje je prethodno astorre naveo ne cijenim porto, benficu i slicne timove... to nisu klubovi, to su export-import preduzeca... cak i ako ne navijam za liverpool, romu i druge, zasluzuju svako postovanje... pretpostavljam da je to razlog zasto nisam i necu voditi porto, benficu, a pogotovo ne psg, city, anzhi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja uključim malo ode,jer sam doša do 2026 god i trenutno sam sa Milanom osvojia 6 uzastopnih Seria A,i od toga tri puta ligu prvaka i 5 Talijanskih kupova,nemogu ih više ni zapantit..

Moj stil igre je sličan Barci naravno,pokušavan kopirat te elemente,i uspijevam ali samo u kontroli lopte i kratkim pasovima,ali realizacija baš i nije na nivou kad se igra ta taktika,više su to proigravanja kroz sredinu i držanje lopte na centru terena,tj protivničkoj polovici.. :wink:

Čut ćemo se još..:P

Link to comment
Share on other sites

Ja npr. bas ne vilom igru preko krila,volim igru po sredini,igru kratkih pasova i lopti u prostor...ZA MENE su BUG ove dvije formacije na ovom menadzeru(sto ne znaci i da jesu)

 

http://i.imgur.com/KnWzWy1.jpg?1http://i.imgur.com/TC8FnX5.jpg?1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

volim daigram napadači i da moja momčad zabije golova kao u priči...nikada nisam igrao da se branim makar igrao sa nekim prosječnim klubom protiv nekog velikana i vodim 1-0 kod mene nema povlačenja i dalje igram svoj stil do kraja makar me to koštalo poraza...igram preko krila uvijek jer je to jedan od načina za puno golova i naravno dva poachera koji moraju biti spremni realizirati svaku priliku...vodio sam man.utd osvojio sam puno trofeja sada vodim everton i nadam se sličnom uspijehu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |