Jump to content

Welcome to Football Manager Balkan | Forum
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Newcastle-karijera

newcastle karijera ZakNik ba cisse liga prvaka

• This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
  • Formacija:4-2-4
  • Trenutno vodim:Man.Utd
Evo odlučio sam i ja pisati svoju karijeru kao što naslov kaže klub je NEWCAStLE...

počet ću pisati od 2 sezone jer sam prvu odigrao naravno stavit ću par SS i od prve sezone da vidite kako je prošlo.

nadam se da će vam biti zanimljivo pratiti moj put u engleskoj ligi a i u ligi prvaka ove sezone :)Posted Image

ovako je to izgladalo na polusezoni 2012/2013 god...
polusezona je bila iznenađujuće dobra čak i predobra posebno kad sam ciljao na mid-table finish na početku...

Posted Image

Posted Image

ovo su utakmice od polusezone...žao mi je što nisam SS-so i utakmice od druge polusezone 2012/2013 godine

Posted Image

ovako je to izgledao na kraju prve sezone...naravno bio bi prvi da nije bilo sudaca(FA je bio 4 puta silence kad sam se žalio na suđenje to bi mi donjelo još 8 bodova-2 pobjede zbog poništenih golova i 2 izjednačena rezultata) al tako je kako je...
sve u sve nisam se nadao da ću odigrati tako dobru sezonu sa newcastle-om.

što se tiče 2,sezone počelo je malo teže nego prethodne

Posted Image

kao što vidite ždrijeb me nije pomazio i dobio sam Barcelonu i SLB u grupi lige prvaka.
bit će teško proć grupu što mi je primarni cilj ove sezone al dat ćemo sve od sebe naravno uz malo sreće...

Posted Image

ovako je to izgledalo protiv Barcelone...naravno rezultat nije loš ali moglo je i bolje...Cisse nije bio raspoložen pogodio dvije stative ali i Messi i društvo bi pobjedili sa još većom razlikom da Krul nije branio nemoguće...

Što se tiče ENGLESKE LIGE

Posted Image

Posted Image

ovako to izgleda nakon 7 kola druge sezone...dobar start naravno može i bolje ali tek je počelo naravno i ss utakmica vidite gore.

Posted Image

evo i najbolje utakmice moga tima u dosadašnjem dijelu sezone...

Edited by ZakNik, 14 November 2012 - 07:22 PM.

• Filkaja™ likes this

Dino151

Dino151

Al' uvijek kaži ponosno, volim te Slavonijo

• Legenda
  • 16,493 posts
  • Formacija:4-5-1
Aj malo daj živosti u karijeri,ovo je post za kako vam ide,mislim da neke osnove bi se morale znati.

Što se tiče rezultata,pratio sam prijašnje postove u istoj temi,i dosta su kvalitetni,a i transferi su zanimljivi.

Ako želiš pisati karijeru,poradi na kvaliteti prezentacije.
  • ZakNik likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
čekaj malo dok se ufuram u to ovo je tek početak predstavljanje prve sezone o kojoj neću pisati 2. sezona je ta o kojoj je tu riječ kao što vidiš ovo je samo predstavljanje prve sezone i početak druge kasnije će biti to kako treba :)

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Koristi više teksta,objasni nam što i kako.. Bla bla,da ne pričam u vjetar,pogledaj priče iz prošlog serijala,tj karijere koje su obilovale tekstom,detaljima,itd.
  • ZakNik likes this

tsigalko

tsigalko

Početnik

• Član foruma
  • 25 posts
  • Formacija:5-3-2 Attk i 4-4-2
  • Trenutno vodim:FK Željezničar
Zanimljiva karijera. Chelsea i Newcastle su mi vazda bili zanimljivi. :)

E sad, poradi malo na transferima tj. reci koga si doveo, kako se pokazao, koga si prodao, ko je dobar u omladinskom pogonu Newcastle itd.
  • ZakNik likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
Posted Image

Evo lista transfera od ove sezone...na početku sezone kao cilj sam odabrao da ću biti u konkurenciji za Ligu prvaka iduće godine i dobio sam početni transfer 12.5 M

naravno kako Newcastle nije klub kao Man.City,PSG,Chelsea itd. u koji bi došli neki jači igrači i koji bi imao novaca da kupi tako nekog išao sam po igrače koji su bili na transfer listi i na posudbe da nebi morao kupovati igrače na rate i tako prijeći wage buđet...

Otavio mladi brazilac je transfer od prošle godine tako da se ne ubraja u ovu godine...imao je 17 godina kad sam ga uzeo a kao što znate nije dopušteno doći igračima iz amerike u neki europski klub dok ne napune 18 god...

njega sam uzeo kao transfer za budućnost tek mu je 18 godina i za 2 godine bit će jedan od glavnih igrača Newcastle-a

Posted Image
evo kakav je to igrač sa 18 godina..

djourou-a sam kupio jer sam trebao jednog boljeg DC a pošto je bio na transfer listi mogao sam ga uzet za male novce...za njega je Arsenal tražio 4.3M a ja sam ga uzeo za 3.2M od njih uz 2 tjedna cijenjkanja i njegove ozlijede što je dosta pomoglo u smanjivanju cijene

Contento-a sam uzeo na posudbu iz bayerna jer je bio na listi za loan...razloga zašto sam njega uzeo je Santon koji se često ozlijeđuje pa sam trebao nekog dovoljno dobrog da može uskočiti s tim da contento može biti korišten i na ML što mi je također jako bitno

Farkas, da vam iskreno kažem ovdje sam fulao nisam ga trebao dovesti,mlad je ima solidne ocjene i bio je bez ugovora ali za sad mi uopće nije bio potreban al za rezerve je dobar pa...

Pedro Leon također igrač na transfer listi Uzeo za ga jer mi je trebao netko tko može igrati MR a takvih igrača je malo koji su kvalitetni...Ilisinho se vratio nakon završetka posudbe u Shaktar i potpisao novi ugovor pa se nisam odlučio za njega...Leona sam dobio za 8,25 M, 5M čisto i 3,25M na rate dok je Real za njega tražio 10M

Fierro,mlad,brzo se razvija uz dobre trenere,19 godina sad ima igra mi u rezervama,kad je kup stavljam ga da odigra 30 min da se malo prilagodi na prvu momčad,isto transfer za budućnost tako da ćemo morati malo pričekati kako bi vidjeli jel ga vrijedilo kupovati...

Pardo,19 godina...uzeo ga jer mi je trebao MC pošto mi je Tiote otišao u Milan za 10M jedan od talenata u ovome menađeru,kupio sam ga iz real sociedada koji je ispao iz španjolske lige tako da sam iskoristio to i doveoga kako bi mi mogao pokriti andersona i cabayea kada to bude potrebno...nisu ga davali ispod 10M pa sam dao 5M čisto i 5M na rate...

Posted Image
evo i ss od tog mladog talenta...

Ademilson,19 godina talent koji već sad može igrati u prvoj...prodao sam vossena za 2.7M jer nije igrao onako kako sam očekivao pa sam morao dovesti zamjenu i to je razlog zašto je ovaj mladi igrač došao u klub...on i Otavio su budućnost Newcastle-ovog napada...kupljen je za 5.25M

Posted Image

Važniji igrači koji su otišli još uz Tiote-a i Vossena su:Gosling,Abeid,Simpson,Perquis,Streete,Ferguson,Aythami...
svi oni nisu zadovoljavali standarde koje sam ja postavio tako da je to razlog njihovoj prodaji

NEWCASTLE TAKTIKA

U prošloj sezoni kao i u ovoj sam igrao sa taktikom 4-4-2(DL-DC-DC-DR,ML-MC-DLP-MR,ST-ST) jer mi je ta taktika najviše odgovara za grupu igrača koje sam imao i koje još uvijek imam..

OBRANA

dva bočna igrača obrane DL,DR postavljeni su na automatic postavku kako bi sudjelovali i u napadu i u obrani...na tim pozicijama su mi najćešće igraju Santon na lijevoj strani i Eardley na desnoj a njihove zamjene su Anita koji može igrati i na lijevoj i na desnoj strani,Farkas desno i Contento lijevo tako da se ne trebam brinuti oko tih pozicija tijekom ozlijeda jer svaki od zamijena je jednako dobar kao i onaj koji igra u prvoj...

dva centralna obrambena DC postavljeni su na defend postavku...pošto igram malo dublju defensive line to mi omogućava da mi moji bokovi imaju više slobode posebno jer dosta momčadi igra s jednim napadačem...na tim mjestima igraju Taylor i Batth(moj glavni igrač kupljen za samo 2.7M a po mom mišljenu jedan od najjačih obrambenih igrača na igrici doveden iz wolwesa prošle sezone ima samo 23 godine) i u zamjeni Djourou...nisam imao više love za transfere i zbog toga nisam uspio dovesti još jednog DC što je veliki problem jer mi se desilo da su mi se ozlijedili i djourou i taylor i sad mi anita igra DC i na veliko iznenađenje komponentan je s tom pozicijom ako ga se istrenira...

SREDINA

dva krila ML,MR su mi na postavci wide winger...preko njih moja dva napadača postižu najviše golova zbog njihovih prodora i nabacivanja...cisse i ba nemaju problema sa zabijanjem golova glavom jer su visoki i imaju dobre ocjene za taj dio...na ML mi igra drenthe kojeg sam prošle sezone doveo na free transfer. Iz prve sam bio skeptičan o njemu ali on je pokazao kvalitetu kakvoj se ja nisam uopće nadao i postao je jedan od ključnih igrača ove momčadi dok mi na MR igra Ben Harfa nositelj moje igre...Chelsea je za njega nudio 22M ali njega nedam ni za koju cijenu jer jedino on može odigrati na MR dovoljno kvalitetno(najbolji asistent prve sezone moje momčadi i 3 strijelac poslije ba-e i cisse-a)...zamjene za ML su Contento i Olsson koji nisu tako kvalitetni ali su dobri za zamjenu umornog igrača i za MR Pedro Leon koji u ovome dijelu sezone još nije pokazao svoje pravo svijetlo i još se čeka njegov bljesak al kvalitetna zamjena za Harfu..

dva centralna vezna MC sa postavkom advance playmaker i DLP sa postavkom defend su moji pomagači napada i obrane...na MC mi igra anderson doveden iz Man.Utd sa transfer liste prošle sezone i pokazao se kao jako dobar markentički potez(brz,dinamičan igrač s dobrim pasom) i na DLP ni igra moj kapetan Cabaye koji svojim work rateom pomaže obrani u njihovim obrambenim dužnostima ,a također sudjeluje u napadu posebno opasnim udarcima iz daleka i fini pasovima na moja krila...MC zamjene su Pardo i Dzagoev(doveden na loan iz CSKA-e i onda ponuđen ugovor jer je bez njega bio). Pardo još nije uhvatio štih sa prvom momčadi pošto je došao u ovom prelaznom roku ali Dzagoev može igrati u prvoj jer je iste kvalitete kao anderson dok na DLP kao zamijene ima AnituI i Farkas-a. Anita kvalitetna zamijena Farkas još nije imao priliku zaigrati na toj poziciji jer nije bilo potrebe

NAPAD

u napadu dva ST s postavkom Poacher(attack). Dvojica mogu slobodno reć kompletnih napadača(finishing,pace,dribling,header,jumping,long shoots,of the ball jako dobro ocjenjeni). Sce što ide zračnim putem prema Cisse-u je opasno za protivnički gol dok je Ba više sklon zabijanju nogom je nešto što ih čini strašnim tandemom...uz to imaju jako dobro mišljenje jedan o drugom(feel that working good with Cisse/Ba) što taj napadački par čini još ubojitijim...njihove zamjene su dva brazilca Ademilson i Otavio,također dva mlada talenta ne tako kvalitetna ali mogu poslužiti svrsi zamjene kad je to potrebno..

evo nekih SS
Posted Image

moj glavni stup obrane i jedan od razloga dobrog uspijeha u prošloj sezoni...

Posted Image
Posted Image

ovo je SS moje team taktike ko što vidite nisam puno mijenjao stavio sam da mi ne dribljaju previše jer Harfa i Drenthe imaju slabo ocijenjen Team work pa da ne bi bezveze trošili lopte driblanjem
Closing Down mi je na press more jer se znalo događati da mi igrači trče uz protivničkog igrača a ne napadaju ga i on onda odigra jako dobar pas i dobijem gol
inače je tu Flaut Crossing ovo sam promjenio da isprobam kako bi moji igrači reagirali na drill crossing al inače je flaut crossing zbog visokih napadača koji glavom poentiraju jako lako..
i stick to position kako nebi bezveze lutali po terenu i ostavljali svoje pozicije ne pokrivenim što bi moglo dovesti do protivničkog gola..
malo dublja defensive line i malo šira postava igrača,te normal tempo su postavke s kojim moja momčad jako dobro igra tako da je to moj izbor specific instr.

Posted Image

moj izbor za set pieces je logičan igrač s najboljom ocijenom izvodi taj dio slobodnih udaraca i kornera o ovome se nema puno pričat sve mi je mixed jer imam povjerenja da će moji igrači koji izvode slobodnjake i kornere odabrati najbolji način izvođenja

Posted Image
isto to vrijedi i za izvođenje penala s tim da mi tu poslije najbolje ocjenjenog prednost imaju napadači kako bi im to pomoglo u ostvarenju najboljeg strijelca na kraju sezone

Posted Image
SS izbora kapetana di vidite da mi je Cabaye kapetan a podkapetan moj spasioc Krul koji je nedavno odigrao 100 utakmicu u dresu newcastle-a u ligi i iz tih razloga sam ga ove godine stavio za pod kapetana...prošle sezone mi je taylor bio kapetan a cabaye podkapetan...

Posted Image

ovo je moj izbor za coache koji će pomoći u razvijanju moje momčadi elio carrvetta je trener koji traži samo 1000k na mjesec a jedan od najboljih tako da je to moj prijedlog za one koji još neznaju za njega...stvarno dobar trener...
  • Dino151 likes this

LukaTrzo

LukaTrzo

Youngster

• Član foruma
  • 374 posts
  • Formacija:4-2-3-1
dobro ti ide,sretno ;)

moje misljenje je da si preplatio Otavia,previse je to para za njega..
  • ZakNik likes this

simik

simik

Youngster

• Član foruma
  • 246 posts
  • Trenutno vodim:Malagu
Drago mi je da si se i to odlučio otvoriti karijeru.Sa Newcastleom ti ide super,a i doveo si par zanimljivih pojačanja.
Ovaj ti Batth igra super!
  • ZakNik likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
da jesam malo pretjerao sa otaviom ali valjda će se isplatit dobre naznake su za to...Batth igračina preporučujem svima da ga kupe na početku scout mu dao samo 2 zvijezdice a sad je već stigao do 3 i pol i to samo u godinu dana on je bio moj "bingo" u marketinškom dijelu :)

hvala svima na podršci :D

Liga prvaka:

sad ću vam prestaviti po meni prvu od utakmica za dvoboj za 2 mjesto u grupi naravno 1 mjesto je osigurano za Barcelonu a za drugo se borimo ja i SLB:

Posted Image

ovako su prognozeri prognozirali tko je favorit...kao što vidite Benficu su predstavili kao favorita pred ovaj ogled ne razumijem se baš u te odds pa ne znam jel to velika razlika al mislim da su očekivali da će me benfica lako "zgaziti"

Posted Image

kao što vidite u match preview-u drenthe jedan od mojih ključnih igrača mi je ozlijeđen što je još više davalo šanse SLB na pobjedi...naravno kao najopasnije igrač benfice isticao se Rodrigo,temperatura i suhi teren bili su idealni uvjeti za obadvije momčadi...da napomenem da je to bilo gostovanje kod Benfice ali bio sam uvjeren i išao sam na to da izvučemo bod na tom gostovanje...

Posted Image
Posted Image

na prvom SS vidite postavu iz prošle sezone samo je u njoj Olsson umjesto ozlijeđenog Drenthe-a koji je morao gledati meč sa tribina...Benfica je igrala postavu 4-1-3-2 koja mi se činila jako defanzivnom iako su bili favoriti i igrali doma odlučili su se na jednu jako čudnu postavu dok sam ja igrao sa uobičajenim sastavom i formacijom 4-4-2...
drugi SS pokazuje moj odabir za team talk. Izabrao sam i expect victory naravno nije bilo reakcije kod igrača a i većinom kroz cijelu sezonu koristim jedan te isti team talk na početku utakmice a to je ovaj odabrani za ovu tekmu...

Posted Image
Posted Image
Posted Image

počela je utakmica i za mene je sve krenulo dobro već u 4 minuti batth dovodi moj tim u prednost sjajnim pogotkom glavom iz kornera kojeg ja Cabaye izveo...izvještaji koje vidimo tj. one poruke u balončićima tjekom utakmica od naših asistenata bili su većinom pozitivni kroz cijelo prvo poluvrijeme...moji pasovi su bili dobro povezani,moje uzimanje lopte na visokoj raznini samo mi je Olsson bio kritiziran sa strane mog asistenta...prvo poluvrijeme je pripalo meni u korist 12 udaraca prema golu 5 u okvir dok SLB isti broj udaraca u okvir ali 10 prema golu,također je i posjed lopte bio na mojoj strani...
poluvrijeme je završilo s jedan nula i prvo što mi je bio plan izvaditi Olssona jer je igrao očajno kao što pokazuje njegova ocjena na 2. SS...jadnih 6.20 je bio signal da nije spreman za dalje pa sam umjesto njega uveo dzagoeva kojeg sam stavio na MC a Andersona prebacio na ML za drugo poluvrijeme...također mi je Harfa bio već umoran i u 10 minuti je dobio žuti karton i odlučio sam dati šansu Pedru leonu da se dokaže u jednoj od malo težih utakmica...team talk nakon poluvremena bio je da sam zadovoljan rezultatom i igrom i da samo tako nastave što je izazvalo dobre reakcije kod pojedinih igrača...

krenulo je drugo poluvrijeme i sve je bilo odlično i držali smo rezultat jedan nula...ja sam nastavio sa istom taktikom dok je benfica igrala drugo poluvrijeme s više napadačkom taktikom...do kraja sam uspio zadržati rezultat od 1-0 i pobjediti iako se omjer udaraca i posjeda lopte nakon završetka utakmice prebacio na stranu SLB...neki igrači moje momčadi su se iskazali poput Krula,Battha(igrača utakmice) i taylora dok su drugi odigrali solidnu utakmicu...tijekom drugog poluvremena mi je u igri ušao i Contento na poziciju ML umjesto Andersona koji mi je bio najumorniji igrač na terenu...

Posted Image
Posted Image

na kraju dolazi završni team talk di sam rekao svojem timu da nismo bili favoriti i da su mnogi bili sigurni da ćemo izgubiti ali na kraju smo dokazali da su u krivu...naravno kako inače biva pola igrača je bilo poneseno pobjedom da nisu ni reagirali na moj team talk :)

Posted Image

Bitka je dobivena ali rat još traje ovako to izgleda u mojo grupi nakon 3 kola za sad imam veliku prednost ali sve će se riješiti u uzvratnoj utakmici mene i benfice tako da ću i tu utakmicu detaljno obraditi i prezentirati je tu očekivano Barcelona prva 7 bodova ja drugi sa 6 bodova i SLB 3 sa 2 boda napomena odigrali su 3-3 sa barcelonom prije ove moje utakmice...

Edited by ZakNik, 15 November 2012 - 12:36 AM.

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
evo update za moju karijeru nakon 13.kola evo kako to sad izgleda

Posted Image

malo popravljen ranking naravno s time da nekim klubovima fali utakmica i lako me mogu prestići 1 pobjedom...par dobrih rezultata posebno protiv jačih klubova je mojoj momčadi dalo dodatnu motivaciju a evo i liste utakmica te SS nekih važniji utakmica...

Posted Image

jedan poraz u 10 utakmica,4 izjednačena dvoboja te 5 pobjeda u nastavku karijere je solidno moglo je i bolje a naravno s druge strane moglo je biti i gore sve u svemu zadovoljan sam kako stvari za sada idu..

pobjeda u kupu protiv man.utd je posebna jer mi je djourou bio ozlijeđen a taylor suspendiran tako da je na toj poziciji DC igrao moj DR eardley koji nije komponentan da igra to ali neke ocijene headinga,marking,positioning i tackling su odlučile pri njegovom odabiru za tu poziciju...

Posted Image

pošto sam mislio da će to biti lagana pobjeda s velikom razlikom za Utd. nisam baš sakupio previše SS u vezi s ovom utakmicom ali evo sastavi koji su bili postavljeni za početak utakmice...
istina da je Utd. igrao sa dosad druge postave ali svejedno su to sve klase igrača...njihova postava je bila 4-2-3-1 dok sam ja igrao svoju tradicionalnu postavu...

Posted Image

krenula je utakmica u kojoj sam očekivao moj potpuni potop od strane Utd.-a ali moj se tim nevjerojatno dobro držao i sa eardley-em na DC-u...onda mi je drenthe priuštio šok zabivši u 28 minuti prelijep vole sa ruba šesnaesterca...baš kad sam pomislio da bi mogao nešto izvući iz utakmice pojavio se rooney koji je na asistenciju kagawe zabio u 38. min gol za poravnanje rezultata...u tom trenutku sam pomislio da sad slijedi golijada di će mi Utd. utrpat još barem 3 komada ali moj tim je izdržao do poluvremena ovim rezultatom...

krenuo je drugo poluvrijeme nisam mijenjao nikoga to sam čuvao za kasnije,taktika je ostala ista naravno moja očekivanja da ću uspjet nešto izvući iz utakmice bila su minimalna...onda je počela paljba Utd.-a i moj tim je jedva izdržavao njihov pritisak...udarci su letjeli sa svih strana i sad još jednom kažem hvala Bogu na Krulu koji je bio moj heroj u svakoj utakmici...pritisak Utd-a je trajao sve dok sudac nije dosudio penal na cisse-u koji je skrivio Viergever...Cabaye je svojim torpedom probio linergarda na golu i doveo po drugi put moju momčad u vodstvo...odmah sam išao staviti taktiku na contain kako bi zadržao vodstvo nisam ni stigao stisnuti da promjenim taktiku kad je već bilo 3-1 za mene...cisse glavom zabija uobičajeni pogodak za njega harfa asistent...i tom trenutku sam odlučio ne mijenjati taktiku jer je Utd. bio pred raspadom...

na kraju moja momčad bez klasičnog DC-a je slavila nad velikim Utd.-om 3-1 što mi je najslađa pobjeda ovog dijela karijere...

Posted Image
Posted Image

o drugoj utakmici sa SLB u ligi prvaka nemam šta puno pričat jedna dosadna utakmica koja je završila neriješenim rezultatom 0-0...moj tim je dominirao cijelu utakmicu ali nije uspio naći put do mreže benfikinog golmana koji je branio sve što su moji pokušali...logično golman igrač utakmice i sve u svemu povoljan rezultat za mene...

a sad još jedan specijalitet ovakvo što se rijetko doživi znači 5.kolo lige prvaka ja protiv barcelone koja hara španjolskom ligom sve pobjede bez izjednačenog i izgubljenog dolazi kod mene na gostovanje...naravno nisam se nadao ni bod iz ove utakmice...

Posted Image

slika govori 100 riječi tako i moj SS sve govori...prvih 15 min pakla je počelo u 4 minuti mali cuenca zabija gol glavom iz kornera,pa onda slijedi iniestina,mesijeva i pedrova stativa...nakon toga pakla u 17 minuti slijedi prodor drenthea po lijevoj strani koji je bio uspješan sve dok ga montoya nije srušio u kaznenom prostoru,penal-pogodak-Ba u 17 min...pogodak za izjednačenje je još više potaknuo barcu koja u 4 min do drugog pogotka mog tima(igram da vidim key moments nije prestajalo sa prijenosom od 17 do 22 min) kobna 19 minuta kad mi je isključen Dzagoev...od tog trenutka igram 3 igrača u sredini napad i obrana ne promjenjeni(mislim na formaciju)...zatim moj ludi Ba još jednom trese mrežu barcelone u 22 minuti na asistenciju andersona...to je bio slom Barcelone i početak moje dominacije s igračem manje...messi u 62 zabija pogodak od moga bloka a Cisse koji je mogao zabiti 4 gola u zadnjih 20 minuta zabija u 75 min za konačnih 3-3... realno gledao Barcelona je jedva izvukla živu glavu a moj newcastle je još jednom pokazao da sa njime nema šale ...

Edited by ZakNik, 15 November 2012 - 04:37 AM.

Posljednji Boem

Posljednji Boem

Rotation

• Član foruma
  • 1,591 posts
  • Formacija:4-2-3-1
  • Trenutno vodim:telefonsku liniju za samoubojice
ispočetka pisanje nije bilo nešto, ali se onda dosta popravilo, počeo si pisati duže i bolje reporte. sastavio si mladu i talentiranu ekipu čije vrijeme tek dolazi i to mi se jako sviđa.

u drugoj sezoni ti ide malo teže u ligi, ali to je očekivano u fm-u, najvažnije ti je opet biti u TOP4 i onda sljedeće sezone napad na naslov prvaka.
može SS Fierra da vidim kakav je u novom fm-u?

sretno i pratim
  • ZakNik likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts

ispočetka pisanje nije bilo nešto, ali se onda dosta popravilo, počeo si pisati duže i bolje reporte. sastavio si mladu i talentiranu ekipu čije vrijeme tek dolazi i to mi se jako sviđa.

u drugoj sezoni ti ide malo teže u ligi, ali to je očekivano u fm-u, najvažnije ti je opet biti u TOP4 i onda sljedeće sezone napad na naslov prvaka.
može SS Fierra da vidim kakav je u novom fm-u?

sretno i pratim

da ide malo teže jer mi je za sad primarni cilj proći grupu lige prvaka što mi za sad ide za rukom a možda čak i više od toga,finalni cilj će mi biti top4
hvala na podršci

evo ss Fierra ali 2 godine kasnije tj u 19 godini na početku ima 17..Posted Image
  • Posljednji Boem likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
POLUSEZONA:

polusezona je odigrana i naravno sve u svemu sam zadovoljan i vidjet ćete zašto kada postavim SS-e...
grupa u ligi prvaka je bila na kraju lakša nego što sam očekivao i prošao sam bez problema na 2. mjestu u skupini iza Barcelone i ispred benfice koja je bila 3 te će nastaviti igrati u europskoj ligi...

naravno saka kreće transfer period i već sam doveo jedno zvučno pojačanje....odlučio sam se zamjeniti ba u napadu počeo se često ozlijeđivat i više mi vremena provodi izvan terena nego na njemu te sam za njegovu zamjenu odabrao jednu zvijer...još jedna dobra stvar da su mi povećali transfer buđet s 3M na 9M i Olsson je otišao za 6.25 M u City...to je bio dobar potez malo je igrao i stalno si mi pritiskali Santona da dođe pa sam odlučio dat im Olssona za 2.25 M dobitka jer vrijedi 4M ja ga prodao za 6.25M...

Posted Image

evo SS od befodila čovjek je zvijer za usporedbu sa Ba-om tu negdje iako velika razlika u godinama skoro 8 godina mislim da samo izabrao dobrog igrača,dostojnu zamjenu za Ba-a
o transferima ćemo na kraju transfer perioda ovo je bilo samo vezano uz početak kupovine do kraja tko zna šta će sve biti...

Engleska Liga

u ligi na polusezoni ostvario sam dobar uspjeh za sada držim čvrsto 3 mjesto i to ne sa velikom prednošću dvojca ispred mene...naravno lošije nego prošle sezone ali ponavljam više sam se posvetio ligi prvaka i odmarao igrače protiv slabljih klubova što se ispostavilo kobno na kraju za to natjecanje ali sad se mislim više posvetiti ligi kasnije ćete vidjeti i zašto...opet sam uspio popraviti ranking od prošlog "update" karijere što me ohrabruje kao i neke dobre utakmice protiv jačih klubova...
12.mj je pripao meni kao najboljem menađeru u tom mjesecu...to je 2 put u ovoj sezoni što dokazuje da moja momčad radi jedan od boljih poslova u ligi...

Posted Image

evo kako izgleda poredak nakon polu sezone i odigranih 19 kola...arsenal mi može pobjeći na 4 boda prednosti jer ima utakmicu manje ali to u ovoj ligi nije velika prednost pogotovo kad tu svako svakoga može pobjediti tako da je to sasvim solidno dok smo ja i City s jednakim brojem bodova iza njih...naravno city s boljom gol razlikom ispred mene ali i to ćemo pokušati promjeniti i ove sezone otići skroz do vrha...

Posted Image

evo jedne od utakmica koje izgubiš zbog crvenog kartona i svoje nesmotrenosti...nema se tu šta puno pričat, od momenta kad mi je dzagoev dobio crveni karton i Anderson se ozlijedio(sve sam zamjene iskoristio tako da sam igrao s 8 igrača) raspad sistema i dva gola kojim je Liverpool došao do pobjede...moja krivica je što sam ostavio dzagoeva sa žutim kartonom u igri a već mi ima 3 crvena u ovoj polusezoni...kako bilo bilo nakon tog poraza preporod moje momčadi...

Posted Image

...kao što sam rekao preporod 5 utakmica 5 pobjeda 12 golova zabijenih samo 2 primljenih s tim da zadnje 3 Krul nije morao vaditi lortu iz svoje mreže...tottenham i chelsea su pali jako lako i onda za zaključak polusezone lagana pobjeda kod leicestera u gostio od 2-0

Posted Image

evo I SS utakmice protiv Chelsea u kojoj je Cisse po ne znam koji put pokazao kvalitet vrsnog golgetera i sa dva brza gola u drugom poluvremenu srušio veliki Chelsi...posjed lopte i udarci na njihovoj strani ali ništa opasno nisu napravili cijelu utakmicu...
moj tim je imao jako dobru obranu,većina udaraca koji su pogodili okvir bili su dalekometni pokušaji ramiresa i ništa više od toga...

naravno uvijek se mora desiti da jedan od mojih igrača malo poludi pa onda dođe do ovoga...

Posted Image

...tad sam se nalazio na 6. poziciji kad je kao iz vedrog neba anderson izjavio da klub nije da željenoj razini i pozvao mene da na razgovor o tome...mislim si kad bi to newcastle bio 6 u engleskoj da im ja nisam menađer haha(šala)...
ne znam zašto je uopće išao reć tako nešto ali sam ga smirio i rekao mu da će sve sjesti na svoje mjesto na kraju sezone na što se on ispričao i rekao da nije htio spominjati to uopće...to je bilo kada smo prošli grupu lige prvaka pa si čovjek možda malo previše proslavio i udarilo ga u glavu... nadam se da to više neće reć jel idući put ide na transfer listu zbog narušavanja timskog morala na taj način...

još jedna zanimljivost vezana uz klub je ta da sam otišao u boardroom i tražio ih da mi nađu feeder club u koji ću moć slati svoje mlade igrače kako bi igrali nogomet u prvoj postavi...

Posted Image

naravno kako uvijek bude ponudili su mi 5 klubova 3 iz turske lige i 2 iz ruske a ja sam odabrao onaj koji traži najviše love za povezivanje jer taj logički gledano je najbolje rankirani klub i igrači će rado htjeti ići u njega...klub iz prve turske lige koji sam odabra je Konyaspor(iako nikad nisam čuo za njega do ovoga trenutka)...pošto imam 5 napadača sad a kad dođe belfodil imat ću 6 prodat ću Ba-a i otavia i fierra poslati na posudbu u taj klub da dobiju malo prilike da zaigraju tamo u prvom timu...naravno moj scout će ih žurno pratit u svakom koraku i njihovom nastupu tamo...

Posted Image

i na kraju evo SS koji dokazuje da sam dobio nagradu za najboljeg trenera u 12.mj

Capital cup one

ovo mi je najmanje bitno u mojoj karijeri tj. u ovoj sezoni ali evo dolučio sam podjeliti to s vama da vidite da sam i tu nadomak trijumfu...neću vam pokazati sve od početka znate da sam pobjedio Utd. na jednoj etapi ovoga natjecanje sa 3-1 što sam i prikazao u prijašnjim postovima...poslije Utd. izvukao sam Hull i s 2-1 u jako ne izvjesnoj utakmici njih dobio...

Posted Image

ovo je razlog zašto sam rekao da sam blizu trijumfa...City je ispao od southamptona u golijadi kakvoj se nitko nije nadao...6-2 su probušili City i prošli dalje...još 2 tima uz moj koji su prošli su 2 drugoligaša watford i ipswich...istina da je mom klubu teže igrat protiv slabijih momčadi ali ovaj put neće biti odmora igrača kao inače u ovome dijelu natjecanja jer mislim da je ovo prilika koju ne smijem propustit...
ždrijeb za polufinale izgleda ovako...

Posted Image
...što mi još daje veću prednost i veći postotak osvajanja...još kad bi southampton izgubio a ja prošao i igrao finale protiv ipswich-a mislim da bi onda moj tim morao podignuti trofej kupa...

Liga Prvaka

natjecanje na koje sam posvetio najviše vremena i truda ove godine...sve je bilo lijepo i bajno grupu sam prošao lagano,druge grupe mu ponudile par momčadi s kojim bi mogao papirat ako me ždrijeb pomiluje...
Evo SS od zadnje utakmice u grupi

Posted Image
jako dobra utakmica za zaključivanje grupe...Cisse i Ba su bili raspoloženi,Krul također obranio je jedan penal ali drugi nije uspio...sredina je odigrala jako dobro i u obrambenom dijelu i u napadačkom tako da nije bilo previše brige za mene...skoro svaki tim koji igra protiv mene ima posjed lopte i udarce u njihovu korist a ja pobjedim jel imam dva golgetera kojima je dovoljan jedan udarac prema golu da promjene utakmicu...

ovako je to izgledalo na kraju...Posted Image

Barca prva 3 boda ispred mene ja 2.3 boda ipredn SLB...u 6 utakmica 1 poraz,2 izjednačena rezultata i 3 pobjede po meni u prvoj sezoni koju moj tip igra je i bolje nego što sam mogao očekivati...
a sad razlog zašto sam rekao da ču se u 2 polusezoni više posvetiti ligi je ovo...
Posted Image
od 7 klubova koje sam mogao dobiti i imati neke šanse da prođem ja dobijem Bayern...to je jako težak ždrijeb i trebat će mi jako puno sreće kako bi uspio pobjediti tim kao Bayern...za sad ide dobro ribery im je nesretan i tražio je da ga stave na transfer listu što si i napravili(nadam se da će ga netko kupiti kako me nebi dočekao u toj utakmici) ali opet to je samo jedan igrač a znate da je Bayern pun vrhunskih igrača...dat ću sve od sebe da prođem ali mislim da su šanse za to minimalne...

Posted Image
evo jedan od igrača iz moga omladinskog pogona koji bi mogao biti dobar sad je na posudbi i ako se dovoljno razvije bit će nešto stila delfunsa...nadam se da za 2-3 godine biti sposoban igrati za moju prvu momčad...
a s druge strane jedan rengen koji sa 15 godina može barem po meni igrati u prvoj(naravno iskustvo nema ali po ocjenama):

Posted Image
malo nabildat strenght i spreman za zabijanje golova...samo zamislite kakav će ovo igrač biti naravno uz dobre trenere za 5 godina...mašina...
i na kraju moj rating kao trenera kako su me ocjenili u ovu sezonu i pol koju sam odigrao:

Posted Image
mogli su i malo bolje zar ne?? :D
  • Filkaja™ likes this

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
još malo i sezona gotova 3 mjesec je i ne mogu biti sretniji jel sve ide u moju korist...
u ligi se dobro držim za sada na drugoj poziciji od 1 mjeseca samo jednom poražen što se tiče svih natjecanja i valja spomenuti trofej kupa je kod mene...
bilo je baš onako kako sam htio ipswich u finalu iako je utakmica tek riješena na produžetke golov dzagoeva u 97. minuti moja momčad je bila dominatna nije se posrećilo što je bilo 1-1 na poluvremenu...još više sam sretniji što sam prošao veliki bayern u ligi prvaka kod kuće odigrao 3-3 i mislio da je sve propalo kad u gostima moj nepredvidljivi newcastle pobjeđuje 2-0 i daje mi priliku da i dalje igram u Europi...

Posted Image

pošto sam osvojio kup za život u europi se ne trebam bojat jer sam se direktno kvalificirao za europsku ligu...kao što vidite Arsenal mi bježi 2 boda dok 3 Utd ima jednak broj bodova kao ja ali ja imam i utakmicu manje kao i arsenal tako da je skroz neizvjesno i očekuje me teška borba za vrh do kraja sezone...
Posted Image

kao što vidite nakon swansea-inog poraza s visokih 4-1 moj tim nije izgubio niti jednu utakmicu...nikako da skužim taj njihov moral tek kad izgube utakmicu s velikom razlikom počnu igrati onako kako treba...ali ne žalim se kako stvari stoje još sam u europi a i u ligi mi ide bolje od očekivanog...belfodil koji je doveden umjesto Ba-e koji je prodan za 12M igra pre dobro u 7 utakmica ima 6 zabijenih pogodaka i 3 asistencije u ligi tako da sam pogodio što se tiče njega...kad sam kod transfera u klub su još došli nasri na loan i kacaniklic za 3.7M i još sam na free za iduću sezonu doveo i zamjenu za cisse-a a to je Lacina Traore kojem sam ponudio ugovor i odlučio je potpisati za mene iako su mu klubovi poput chelsea,porta,atl.madrida i sl. također nudili ugovor ali kad ti to zadnji radiš ponudiš malo više svega i on se odluči za tebe...marketing mi je jača strana :D

Posted Image

evo i SS od već spomenute utakmice finala kupa 1-1 nakon 90 minuta više zbog sreće ipswich-a, onda produžetci u kojima dolazim da zaslužene pobjede golom dzagoeva koji se sa svakom utakmicom sve više razvija i ističe igrom te ozbiljno razmišljam o prodaji Andersona iduće sezone...

Posted Image
Posted Image
Posted Image

evo i utakmica za koju nikad nebi rekao da će završiti u moju korist...na 1. SS vidite postavu i kvalitetu igrača moje momčadi i Bayernove momčadi...razlika je bar za 2 klase...svaki njihov igrač kad bi se gledalo po pozicijama jači je od moga(dobro osim Batth-a i igrača na njihovoj strani na toj poziciji) zadnji SS je prva utakmica koja je završila 3-3 di je moj tim jedva izvukao remi...goru utakmicu u sezoni nisam imao dobro osim one di me swansea pobjedila 4-1...nadigrali su me u svim aspektima(skok,udarci,dodavanja,posjed lopte...)
naravno 2 puta tijekom utakmice sam bio u vodstvu ali to je bilo čisto krumpiranje i golovi iz očaja nego zbog toga što sam ih zaslužio...kako bilo da bilo utakmica je završila sretno za moj tim sa jednim remijem ali 3 gola kod kuće i sljedeća utakmica u gostima kod bayerna---jednostavno rećeno pomirio sam se s porazom i ispadanjem iz lige prvaka...
SS u sredini je utakmica koju nisam ni gledao...namjestio sam da igraju i otišao si pripremiti nešto za jelo tako da iskreno ne znam puno o njoj...prvo poluvrijeme je prošlo i došao sam promjenio 3 igrača odma na poluvremenu tako da mogu ići dalje pripremati svoj sendvič...0-0 na poluvremenu uz bayernovu totalnu dominaciju tko bi očekivao da će moj tim nakon mog tim talka da odigraju za fanove zabiti 2 gola i dati mi priliku da i dalje sudjelujem u ligi prvaka moja dva golgetera si bila strijelci befodil i cisse...

jako sam sretan što imam priliku i dalje igrati u ligi prvaka pogotovo kad su ispali neki od jačih klubova poput real madrida i barcelone...to mi daje još više nada da mogu možda i otići do kraja poslije ove tekme sve je moguće...

završio sam sezonu i to na 4 poziciji 2,3,4 pozicija isti broj bodova odllučivala gol razlika...nakon velike pobjede nad bayernom u ligi prvaka u ždrijebu sam dobio leverkusen i odigrano doma 0-0 ,a tamo su me dobili 1-0...
FA cup ispao u četvrtfinalu od tottenhama...dok sam capital one kup osvojio i tako sam završio ovu svoju karijeru...resingo sam iz tottenhama i zaboravio prije toga na SS ali evo jedan koji dokazuje sve što sam napisao

Posted Image

to je to od mene možda sam trebao retire al eto sad ću probat ili s portom ili sa CSKA-om...nadam se da ste uživali čitajući moju karijeru :D

Edited by ZakNik, 16 November 2012 - 02:52 AM.

• Filkaja™ and simik like this

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Nadam se iskreno da ćeš nastaviti u nekom drugom klubu karijeru,i smisli neko kreativnije ime karijere,ovako ako budeš mjenjao klub,morati ćeš i naziv. Sretno dalje.

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts
neću nastaviti to je to od mene sa ovim clubom ali ne isključujem mogućnost nekog drugog kluba od početka tako da...hvala na podršci :D

Edited by ZakNik, 17 November 2012 - 01:55 AM.

• Dino151 likes this

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Nema problema,samo pripazi na organičenja u području ovog dijela. Ovo ide pod lock.

ZakNik

ZakNik

....

• Banovan član
  • 2,725 posts

Nema problema,samo pripazi na organičenja u području ovog dijela. Ovo ide pod lock.

ograničenja? možeš premjestiti to negdje da ne bude tu ako imaš dio na forumu za to...

Dino151

Dino151

• Legenda
  • 16,493 posts
Pročitaj pravila za svaki slučaj.

Also tagged with one or more of these keywords: newcastle, karijera, ZakNik, ba, cisse, liga prvaka

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users