Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[PROJEKAT] SFRJ Liga


iluzionista
 Share

Recommended Posts

Gledajte... dosta nerealnosti ovde po meni. Pod jedan mnogo je 20 klubova ali opet nije loše ajde sada ovako pošto je 20 klubova moj je predlog da to po državama izgleda ovako:

5 Hrvatska

4 Srbija (Partizan, OFK, Vojvodina, zvezda), BIH (i to Željo, Sarajevo, Velež i Borac)

3 Slovenija

2 Makedonija, Crna Gora

 

p.s. I kakav Zrinjski pre Borca (navijam za Željo, baš me briga što je Borac srpski klub nema to veze)... Velež može Zrinjski ne. Velež ima i neki uticaj u bivšoj Jugi, a Zrinjskom je bio zabranjen rad pola veka, tek od 92 ponovo postoje i šta ja znam već tako da Borac pre Zrinjskog svakako...

 

Eto toliko od mene...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zrinjski je bolji i trofejniji klub od borca i ima veci rejting. malo mi je smjesno da se stave borac ili velez prije zrinjskog. velez moze ako hocete da u ligi budu klubovi koji su bili kad je postojala.

ako ce biti 4 kluba iz BiH onda nek budu zeljo, sarajevo, zrinjski i borac

Edited by eagles
Link to comment
Share on other sites

BORAC BL:

1 osvajač i 1 finalista kupa Jugoslavije.

1 su zauzeli 4. mesto u Prvoj saveznoj ligi Jugoslavije.

1 su osvojili PL BIH i 1 su bili treći (to u prethodne tri sezone su ova dva rezultata)

1 osvajači kupa BIH i 1 finalisti kupa BIH...

1 su osvojili Mitropa kup

 

Kup RS i ligu RS nema potrebe da računam... drugorazredni kup i drugorazredna liga...

 

ZRINJSKI:

2 puta osvojena Premijer Liga BIH

1 osvojen kup BIH

 

:)

 

p.s. Ja dajem glas pre Osijeku od Splita. :)

Edited by SlobaGrobar™
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ala ste se napricali dobro je ja zelim da cujem misljnje samo skinite navijacke dresove :)

zrinjski :) moja greska neke druge stvari mi odvlace misli licna stvar necu da se vadim

Slobo delim tvoje misljenje ali ne za nerealnosti jer je rano pricati o tome kad nemate dovoljno podataka , ako nema puno podataka ne moze biti ni puno nerealnosti , kad kazes treba da nabrojis pa da vidimo, al opet vazno je da sam te razumeo pa cu ti objasniti zasto sam tako uradio i mislim da ne moze bolje.

1. 20 klubova jer zelim da podseca na premijer ligu ( na nasim prostorima se ne primeti, ali veca liga donosi kvalitet jer veci broj utakmica otezava osvajanje trofeja, a narocito duplu kruno jer ponekad neki timovi budu prinudjeni da stave veci akcenat na ligu umesto kupa ili obrnuto to je najvise primetno u premijer ligi a najbolji primer arsenal) - ako neko nije razumeo pojasnicu

2. slazem se da je puno 20 klubova, da je postojala jos jedna zemlja mislim da bi me to izvuklo ali sta je tu je ( kasnije ce biti sve jasnije zasto 20 za sad dovoljno sam branio) :)

3. Hrvatska 5 a Srbija 4 po cemu ? vidis englezi imaju tri predstavnika u ligi sampiona i jedan u kvalifikacijama a Italija isto , a tu je veca razlika u klasi nego izmedju srpske i hrvatske lige , a drugo liga srpske ima 16 klubova a Hrvatske 12 a sfrj ima 8 rangova i kad bi te posluso onda bi se na primer srpski drugoligasi igrali sa hrvatskim cetvoroliigasima ili ne bi bilo hrvatski klubova u nizim ligama, sad viste prebrojali klubove i mislite da znate koliko ciji klubova ima u nizim ligama moram vam reci da to nista ne znaci osim minimuma 2 kluba iz svake zemlje

4. osijek- split 5-0 ako bude 7-0 zbogom splite a verovatno i ovako , a zrinjski-borac 5-3

NOVOSTI SFRJ lige

U sfrj ligi postojace sledeca takmicenja

a. prvenstvo

b. kup

c. super kup ( sampion protiv osvajaca kupa pre pocetka sezone)

d. sponzorski kup ( to ce biti kao karling kup za koji ce se dobijati neka lova kao u premijer ligi samo puno skromnije )

posto nije odlucen naziv tog kupa , slusacu vase predloge posto je to sponzorski kup moze biti po nazivu sponzora kao u premijer ligi ili imena poput kup marsala tita , balkanski i slicno.

Edited by iluzionista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovako dino zrinjski ok ali osijek ne moze jer vec sam racuno kad si predlozio kao tvoj glas. vec napisano samo treba procitati pa onda ako nisi zadovoljan preformulisi pitanje

zrinski - borac 6-3

osijek- split 5-0

evo jos jedne ideje mozete predlagati i super kup koji pored svog imena moze da nosi ime nekog sponzora

sponzor mora biti poznat u svakoj zemlji nije vazno od koje zemlje , cak ne mora biti domaci sponzor

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

moj izbor je borac banja luka, u engleskoj ligi jedno vreme kup se zvao koka kola kup , mi bi mozda mogli pepsi kup . Ne slazem se da je svajcarska i skotska liga toliko iznad nasih to je preterivanje, Seltik je jak klub ali ko je jos tamo bas jak , po meni bez rendzersa sigurno osvajaju titulu , a sto se tice svajcarske ako zanemarimo uspeh bazela koji je ostao ove sezone bez neki igraca i tesko da ce ponoviti nesto slicno bas i nisam nesto odusevljenkvalitetom. A sto se tice 10 klubova u ligi meni se to ne svidja , ali mislim da je svajcarska liga jaca od bilo lige iz bivsi zemalja ali mislim da ne bi bila jaca kad bi se bivse lige ujedinile nesto kao ovaj projekat.

Link to comment
Share on other sites

zrinski - borac 6-4

osijek- split 5-0

a sto se tice rezultata prvi koji naskupi 11 je pobedio ili 7-0 , ako u slucaju ne bude skupljeno 11 ili 7-0 onda ce biti izabrana trenutni rezultat da se ne bi cekalo, a veceras planiram da objavim 3 ligu , bice sve jasnije kad budete videli svih 7 liga i konacno 8. Skotska i Svajcarska imaju 10 klubova a premijer liga ima vise klubova koji konkurisu za evropu nego oni celu ligu ,takodje se bori za titulu vise klubova od polovine svajcarske (skotske) lige. toliko o kvalitetu, znam da je seltik pobedio barsu i bazel prosle sezone bio prijatno iznenadjnje. ali ne vidim nikakve milje

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

osijek- split 7-0 sto znaci da cu zameniti mesta split u 2 ligu a osijek u 1 ligu

zrinski- borac 7-4 sto znaci glasanje se nastavlja

eagles ok za predloge za naziv kupa , eto za sad imamo tri naziva

3 liga

01. Javor (Ivanjica)1

02. Radnicki Nis (Nis)2

03 Donji Srem (Pecinci)3

04. Hajduk Kula (Kula)4

05. Smederevo (Smederevo)5

06. Bsk Borca (Beograd)6.1

07. Cibalija (Vinkovci)7

08. Inter Zapresic (Zapresic)8

09. Zadar (Zadar)9

10. Cm Celje (Celje)10

11. Triglav 2000 Kranj (Kranj)11

12. Aluminj Kidricevo (Kidricevo)12

13. Zvijezda Gradac (Gradac)13

14. Leotar (Trebinje)14

15. Velez Mostar (Mostar)15.26

16. Rudar Prijedor (Prijedor)16

17. Horizont Turnovo (Turnovo)17

18. Bregalnica (Stip)18

19. Sutjeska (Niksic)19

20. jedinstvo Bijelo Polje (Bijelo Polje)20

20 razliciti gradova a samo dva grada imaju klub u jacem rangu sto je jako dobro, 46 razliciti gradova a 60 klubova u prve tri lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iluzonista, smesno je da Novi Pazar bude u drugoj ligi, a Javor, Radnicki Nis ili Donji srem u trecoj

 

pa ti se smej :) evo ovako cemo sad sam cito tvoj post od ranije malo sam odsutan zbog neki briga, ali evo sad prilike da nesto mozda promenimo

ofka beograd ili neki od klubova koje si ti naveo spartak , jagodina ili sloboda uzice pa predlazite isti postupak kao sa prethodnim klubovima. a sto se tice novog pazara isto cemo predlagati znaci ovako novi pazar ili javor , radnicki nis i donji srem, pa ti glasaj

zabelezen glas zrinski-borac 7-5

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

Glas za Borac i za Javor (iako se redovno mucim protiv njih na FMu)

ti moras da glasas i prvu ponudu gde je ofka i ostali klubovi, ostali ne moraju ali ti moras jer sam tu odluku doneo posle tvog predloga :)

za prvu sfrj ligu:

ofk beograd 0

jagodina 0

spartak 0

sloboda uzice 0

za drugu ligu

novi pazar 0

javor 2

radnicki nis 0

donji srem 0

za prvu sfrj

zrinski 7

borac 6

Link to comment
Share on other sites

imam predlog za super kup moze se zvati kup kralja , ipak smo svi mi bili kraljevina srba,hrvata... pre jugoslavije. Moj predlog je radnicki nis , za sad sve deluje zanimljivo ali videcemo kako ce ispasti ne bi da hvalim jer jos ima liga za predstavljanje.

zaboravio ja bi da ostane ofka

Edited by vikiliks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |