Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[PROJEKAT] SFRJ Liga


iluzionista
 Share

Recommended Posts

Ja mislim da minimum 5 timova treba da se bori za titulu , znaci pored velike cetvorke i maribor ima respektabilan tim a mozda jos neki klub... a sa druge strane bice dosta izjednaceni timova, moze da se ocekuje zanimljiva borba i za opstanak jer nijedan klub iz prve lige u svom takmicenju nije se borio za opstanak. Da rejting ce biti veci nego sto je ijedna liga imala pojedinacno sto se slazem da je realno i logicno da takmicenje dobije na rejtingu jer ce biti kvalitetnije. Pa prvo cemo na ovoj temi staviti spisak klubova koji ce biti u 8 ligi tj kako se zavrsilo posle predlaganja i posle toga cemo vas obavestavati , cilj je pre svega da se uradi kvalitetno. Sto se tive vasi predloga vec imamo dovoljan broj klubova i vise nego sto je potrebno , tacnije ja cu cekati da Kruno da znak i u dogovoru sa njim postaviti tabelu 8 lige i pocinje odbrojavanje za izbacivanje SFRJ lige. Inace moram pomenuti, jer je red da je Kruno glavni covek ovog projekta, i to je to sve sto vas interesuje u vezi SFRJ , mozete pitati na ovoj temi a klubove predlagati do trenutka dok se ne pojavi tebela.

Link to comment
Share on other sites

Fk. Kom videcemo , a sto se tice Gradina Srebrenik ona je prvoligas , tako da ne brini davno je ubacena, SFRJ liga ima 8 rangova takmicenja. Ja cu polako poceti da otkrivam neke stvari ako vas nesto zanima pitajte. Prva liga broji 20 klubova, klubovi su birani pod sledecim uslovima primera radi za prvu ligu, klub je morao biti u prvoj ligi svoje zemlje znaci mora da ima neki kvalitet tacnije koliko je jak u danasnjici pa tek onda njegovi istorijski uspesi, faktori koji su se gledali : stabilnost kluba koliko je clan prve lige , evropske utakmice, budzet kluba , vrednost igraca na transfer marketu takodje i njihov budzet za plate itd , tj sve koficijente i liste koje sam mogao naci, ali postojao je jos jedan uslov svaka zemlja je imala bar dva predstavnika u prvoj SFRJ ligi.

1 liga

01. Crvena Zvezda (Beograd)1

02. Partizan (Beograd)1

03. Vojvodina (Novi Sad)2

04. Rad (Beograd)1

05. OFK Beograd (Beograd)1

06. Dinamo Zagreb (Zagreb)3

07. Hajduk Split (Split)4

08. Rijeka (Rijeka)5

09. Slaven Belupo (Koprivnica)6

10. Split (Split)4

11. Maribor (Maribor)7

12. Olimpija (Ljubljana)8

13. ND Mura 05 (Ljubljana)8

14. Zeleznicar Sarajevo (Sarajevo)9

15. Sarajevo (Sarajevo)9

16. Borac Banja Luka (Banja Luka)10

17. Buducnost Podgorica (Podgorica)11

18. Rudar Pljevlja (Pljevlja)12

19. Rabotnicki (Skoplje)13

20 Vardar (Skoplje)13

13 gradova u prvoj ligi i 20 klubova

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako mogu u 8.ligu da se dodaju Senta i Car Konstantin, Senta ne znam svidja mi se taj klub, a Car Konstantin je iz Nisa i imao sam par drugara odatle koji su igrali za njih. I predlazem ti za prvu ligu da umesto OFK-a dodas Jagodinu, Slobodu Uzice ili Spartak Zlatibor Vodu (Subotica) jer mislim da su dosta kvalitetniji od sadasnje OFK-e

Link to comment
Share on other sites

eagles da ubacim zrinski al ne znam koga da izbacim ?

*Mikrofonija-Thad_Castle* prijatelju moj od toga nema nista razlog je sledeci , liga makedonije i crne gore su toliko slabe da se ne gleda uslov 2 iz svake zemlje minimum ne znam ni dal bi ovi njihovi predstavnici zasluzili, ali mislim da je puno da iz srbije i hrvatske bude 5 predstavnika , al uzmi trnasfer market radi primera i videces da rad ima vecu vrednost od pola lige makedonije zajedno , a najvaznije da ekipe budu izjednacene da liga bude sto izjednacenija

Dino151 po meni je srpska liga i hrvatska izjednacene manje vise , ti koficijenti me ne zanimaju nisam ni pogledo samo koficijenti klubova a sto se tice osijeka....

Dino Jalek posto ti i dino predlozili da zamenim mesta osijek split i jos neki misle da splitu nije mesto u prvoj , ozbiljno razmisljam da prihvatim predlog , ali neka jos neki ljubitelj hrvatske lige oglase koga bi pre voleli osijek ili split i bice ispunjeno

Zeming zabelezeni klubovi

Edited by iluzionista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dobro ovako cemo neka ljubitelji bosanske lige izaberu koga bi pre da vide borac ili zrinski u prvoj ligi

isto tako za split i osijek , pa kako vecina tako ce biti, evo kako bi izgledala druga ako prva ostane ovaka , a posle cu napraviti sa prepravkama.

2 liga

01. Jagodina (Jagodina)1

02. Sloboda Uzice (Uzice)2

03. Spartak Zlatibor voda (Subotica)3

04. Radnicki Kragujevac (Kragujevac)4

05. Novi Pazar (Novi Pazar)5

06. Istra (Istra)6

07. Osijek (Osijek)7

08. Zagreb (Zagreb)8.6

09. lokomotiva (Zagreb)8.6

10. Luka Koper (koper)9

11. Domzale (Domzale)10

12. Rudar Velenje (Velenje)11

13. Zrinski Mostar (Mostar)12

14. Siroki Brijeg (Siroki Brijeg)13

15. Olimpik Sarajevo (Sarajevo)14.9

16. Celik Zenica (Zenica)15

17. Metalurg (Skoplje)16.13

18. Skendia (Tetovo)17

19. Mogren (Budva)18

20. Zeta (Golubinci)19

19 razliciti gradova u 2 ligi i 28 razliciti gradova u prve dve lige skupa sto daje od 40 klubova 28 gradova

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ok 2-1 za zrinski , ali treba vise ljudi da se izjasni jel tako mostarac :)

moje misljnje da je druga liga sfrj jaca od prve makedonske, prve crnogorske , ne bi mogao reci da je jaca od bosanske prve lige i prve lige slovenije ali ne bi mogao reci da je slabija nema sanse, mislim da je dosta izjednacena 2 liga sto ce je ciniti zanimljivom i izazovnijom, ima jos neka iznenadjenja ali otom potom, polako cu da otkrivam ...

Link to comment
Share on other sites

Ma dok najjača liga nema najviša u prvoj ligi,ovo nema smisla...

ne znam sta kazes tako da ne znam sta da prokomentarisem ili da kazem sta je zbog cega .... slobodno iznosi sta mislis... cito sam vise puta tvoj komentar ali necu citati tvoje misli :)

a sto se tice zrinski - borac 2-2

a sto se tice osijek-split 2-0

predlazite i dalje

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |