Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Srebrenička Plava Četa "ofk Gradina Srebrenik"


THE Exorcism™
 Share

Recommended Posts

GRADINA ŠAMPION BH. ELITE

 

http://i43.tinypic.com/33p6p13.jpg

 

Nakon nezapamćenog uspjeha prošle sezone, kada su joj svi prognozirali brzi povratak u prvu ligu FBiH, i zauzimanja četvrte pozicije i plasmana u Evropu, ove sezone Gradina je otišla ne jedan korak već, deset koraka naprijed i osvojila Premier ligu! Igrala je u grunoj fazi Europske lige što ni jednoj ekipi iz BiH nije do sada pošlo za nogom! Šampionska titula zasluženo je pripala srebreničkom premierligašu, naslov je koji je obišao čitavu BiH. Mali tim sa skromnim financijama ostavio je iza sebe jednog Borca, Sarajevo. Čelik, Željezničar i ostale klubove bh. elite. Rezultati koje je pružala Gradina tokom sezone su davali nagovještaja da bi ishod takav mogao biti. Igranje na tri fronta (prvenstvo, kup, europa) nisu puno koštala Gradinu. Da krenemo od Europske lige.

Ako je prethodna sezona bila za pamćenje, šta reći onda za ovu. Gradina je osvojila Premier ligu! Igrala u grunoj fazi Europsle lige! Šampionska titula zasluženo je pripala srebreničkom premierligašu. Rezultati koje je pružala Gradina tokom sezone su davali nagovještaja da bi ishod takav mogao biti. Igranje na tri fronta (prvenstvo, kup, europa) nisu puno koštala Gradinu. Da krenemo od Europske lige.


Europska liga

 

http://img855.imageshack.us/img855/232/1301396w.png

 

Nakon nezapamćenog uspjeha i izbacivanja u kvalifikacija Keaflavika, Šturma, Makabija i Tottenhema na red je došla grupna faza. Svi su očekivali da bi Gradina mogla nastaviti sa uspjesima, mada nisam stvarao pritisak svojim pulenima, ali on je normalno bio prisutan, a zli novinarski jezici su već Gradinu vidjeli u nokaut fazi lige Europe. Gradina je za protivnike imala Atletiko iz Madrida, Red Bull Salzburg i Stade Reimsa iz Francuske. Bile su to sve ekipe koje normalno imaju bolji budžet, igrački kadar a i iskustva igranja u europi im ne manjka. Rezultati nisu mazili Gradinu, mada iskren da budem više sam volio bolju igru na polju Premier lige, jer tamo smo od početka bili u samom vrhu i samo sam se bojao da LE neće koštati dobrog plasmana. Prva utakmica protiv Madriđana prošla je u dominaciji Atletika, ali i s nekoliko prilika na našoj strani. Međutim Falkao i kompanija su bili prejaki za plavu četu i Gradina je morala potpisati kapitulaciju od 3:0. Uslijedilo je drugo kolo i utakmica protiv Stade Reinsa. Iako sam očekivao da bi mogli doći do bodova, francuzi sa nevjerovatnim afrikancima su bili prejak zalogaj za Gradinu i ništa više se nije moglo učiniti od časnog poraza 0:2. Slijedio je opet domaćinski susret sa Red Bull Salzubrgom. Gosti su došli s namjerom da osvoje sva tri boda, misleći „lako ćemo“, ali moji igrači nisu tako mislili. Iako su gosti dominirali tokom čitavog meča, i imali predost od 0:1, zahvaljujući borbenošću mojih igrača, golovima Matije Matka i Gorana Zakarića uspijevamo preokrenuti i zabilježiti prvu pobjedu u okviru grupe D. Uslijedilo je gostovanje kod istog protivnika iz prethodnog kola, i ovaj put RB Salzburg je jednostavno očitao fudbalsku lekciju igračima Gradine i da nije na golu bilo izvrsnog Denisa Mujkića, srebrenički plavi bi doživjeli pravu katastrofu, tako da se poraz od 4:1 može tolerisati, jer ne mogu ništa svojim igračima zamjeriti, jer je i ovo preveliki uspjeh što su do sada ostvarili. Peto kolo je donijelo podno Majevice ekipu Atelitika iz Madrida, koja je došla s jasnim ciljem, a to je tri boda. Utakmica je tekla samo u jednom pravcu, sa slučajnim izletima mojih igrača ka golu protivničke ekipe. Iako nije bilo Falkaa, Atletiko je ostvario ubjedljivu pobjedu od 4:0 čime je definitvno potvrđen završetak Europske sezone za srebreničku plavu četu. Šesto, ujedno i posljedno kolo je donijelo gostovanje u Francuskoj, te se je ponovila identična igra i rezultat kao protiv Atletika iz Madrida. Poraz od 4:0 zaključio je Europsku ligu bar za ovu sezonu.

Kada sumiramo sve, uprava, navijači, moja malenkost i igrači mogu biti itekako zadovoljni. Iako su svi predvidjali jedno, eventualno dva pretkola što je neki limit bh. klubova, Gradina je mnogim zlobnicima začeplia usta i pokazala kako mali klub, iz male zemlje može ostvariti zapažene rezultate.

 

Evo i rezultata, statistike i tabele:

 

Atletiko Madrid - OFK Gradina 3:0

OFK Gradina - Stade Rennais FC 0:2

OFK Gradina - RB Salzburg 2:1

FB Salzburg - OFK Gradina 4:1

OFK Gradina - Atletiko Madrid 0:4

Stade Rennais FC - OFK Gradina 4:0


Premier liga

 

Cilj uprave ove sezone je bio zadržati se u vrhu bh. elite. Financije nisu dozvolile dovođenje igrača, jer sam za transfer budžet ima 0 KM, te sam se uzdao u ekipu od prethodne sezone, koja je ostala nepromijenjena. Dovedeni su Stevan Luković iz Sopota, i Mirko Radovanović iz Željezničara, kao slobodni igrači da popune deficitarne pozicije. Zadovoljan sam bio ekipom koja je ostala na okupu jer su bili uigrani i znao sam da mogu više od 4. pozicije koju su osvojili prethodne sezone. Uvodne utakmice pokazale su da moje ekipa ima cilj a to je vrh tabele. Redom su padali Drina Višegrad, Olimpik, Radnik, remi s Čelikom, pobjeda nad Slavijom itd. Prvi poraz se je doživio u okviru 9-og kola, kada je Gradina morala priznati da je slabija bila u tom kolu od takmaca iz Banja Luke. Borac je slavio 2:1.Posle toga je zaredalo se 8 utakmica bez poraza, gdje je zabilježeno 6 pobjeda, naručito upadljive su one u Mostaru protiv Zrinjskog od 4:1, Olimpika u Sarajevu 2:0, te kuči veoma tešku utakmicu protiv Sarajeva, koji je do 83.minute vodio sa 2:0, ali do kraja utakmice moji igrači su uspjeli izjednačiti na 2:2. Zatim je uslijedio poraz od Zvijezde, stare mušterije koja nas je i prošle sezone savladala, ovaj puta je bilo na Banja Ilidži 2:0 za zmajeve. Posljedna utakmica u jesenjem dijelu je bila protiv Drine iz Višegrada i ostvarena je ubjedljiva pobjeda od 5:2. Mogao sam izuzetno biti zadovoljan ostvarenim rezultatima u jesenjem dijelu prvenstva, kada se zna da smo igrali na 3 fronta, te da su igrači bili vidno iscrpljeni nakon utakmica europske lige, a da se napomene da je zimska pauza bila kraća za oko 40-ak dana, zbog odigravanja zaostalih utakmica Premier lige. Prva utakmica u proljetnom dijelu donijela je gostovanje na Policama, kod uvijek nezgodnog Leotara, ali ostvarena je ubjedljiva pobjeda mojih pulena od 3:0. Uslijedile su 3 utakmice od kojih su ostvarene dvije pobjede (Radnik, Travnik) te remi sa Slavijom. E onda na red dolazi 24. kolo i gostovanje na stadionu Asim Ferhatović „Hase“ i derbi utakmica sa Sarajevom. U tom trenutku Gradina je bila na tabeli ispred Sarajeva sa 5 bodova prednosti. Iako sam priželjkivao bod, znao sam da to neće biti nimalo lako. Na kraju se ispostavilo prava, pravcata katastrofa i ubjedljiv poraz Gradine od 5:0. Bio je to ujedno i najveći poraz od kako sam preuzeo srebreničke plave. Uslijedila je domaća utakmica protiv Mostarskih plemića. Bila je to sve, samo ne utakmica za vađenje, jer je trebalo pobijediti ekipu Zrinjskog i ostati u borbi za titulu. Na kraju je Gradina uspjela ostvariti minimalnu, ali zasluženu pobjedu od 1:0. Uslijedili su teški ispiti zrelosti za fudbalere Gradine. Gostovanje kod Širokog donijelo je Gradini bod (1:1), te nakon toga domaću pobjedu nad Mostarskim rođenima od 3:1. Zadnja tri kola donijela su mrtvu trku između Gradine i Borca, jer je Sarajevo u međuvremenu kiksalo, i time ispalo iz utrke za obranu naslova. Gostovanje kod Željezničara na Grbavici donio je ukupno četvrti poraz Gradine (1:0), ali zahvaljujući domaćem kiksu Borca kontra Olimpika (0:1) ostavio je Gradinu u borbi za titulu. Predzadnje kolo dovelo je na gradski stadion u Srebreniku glavnog konkurenta Borca. Svojim igračima sam jasno i glasno rekao da moramo pobijediti ovu utakmicu, jer ako ne pobijedimo možemo se oprostiti od titule. Požrtvovana borba, kako u odbrani tako i u napadu, herojska igra svih igrača donijele su Gradini pobjedu od 3:1 i time je slavlje moglo započeti, jer je Gradina imala tada 2 boda prednosti nad Borcem. Iako su moji igrači slavili, ja sam znao da nam od titule dijeli još jedna stanica, a to je stadion Tušanj, i gostovanje otpisanoj Slobodi, koja nakon jedne sezone provedene u Premier ligi ponovo seli u niži rang takmičenja. Izgleda da su moji igrači skontali da je bolje komplikovati stvari nego jednostavno odraditi posao, tako da su odigrali infarktnu utakmicu na Tušnju. Domaći bez ikakvog imperativa su poveli 1:0 na samom startu i u tom trenutku je Borac bio šampion jer je vodio protiv gradačačke Zvijezde. Moji igrači preko Dalibora Pandže se vraćaju u utakmicu, a kasnije preko Almira Raščića i preokreću utakmicu u svoju korist. Ipak moji igrači ni to ne koriste već autogolom Zlatka Kazazića ponovo unose nemir u utakmicu, ali ipak na kraju sve se dobro završava i slavlje je moglo početi. Gradina je izjednačena na tabeli završila s Borcem sa po 64 boda, ali zbog boljeg međusobnog omjera postala po prvi puta šampion elitnog takmičenja u Bosni i Hercegovini.

 

Pregled kompletnih rezultata i statistika:

 

Drina HE - OFK Gradina 0:2

OFK Gradina - Olimpik 2:0

OFK Gradina - Čelik 1:1

Radnik (Bijeljina) - OFK Gradina 1:3

OFK Gradina - Slavija 3:1

OFK Gradina - Sarajevo 2:2

OFK Gradina - Leotar 4:1

OFK Gradina - Željezničar 1:0

Borac (Banja Luka) - OFK Gradina 2:1

OFK Gradina - Sloboda 2:0

Olimpik - OFK Gradina 0:2

Travnik - OFK Gradina 1:3

Čelik - OFK Gradina 2:2

OFK Gradina - Zvijezda 1:0

OFK Gradina - Široki Brijeg 1:1

Velež - OFK Gradina 1:2

Zrinjski - OFK Gradina 1:4

Zvijezda - OFK Gradina 2:0

OFK Gradina - Drina HE 5:2

Leotar - OFK Gradina 0:3

OFK Gradina - Radnik 2:1

Slavija - OFK Gradina 1:1

OFK Gradina - Travnik 3:1

Sarajevo - OFK Gradina 5:0

OFK Gradina - Zrinjski 1:0

Široki Brijeg - OFK Gradina 1:1

OFK Gradina - Velež Mostar 3:1

Željezničar - OFK Gradina 1:0

OFK Gradina - Borac (Banja Luka) 3:1

Sloboda - OFK Gradina 2:2

 

Evo i konačne tabele.


KUP NS Bosne i Hercegovine

 

Kup smo kao i prošle sezone relativno rano završili, istini za volju to sam i sam želio jer sam jednostavno znao da igranje na tri fronta ne mogu ništa dobro donijeti. Nakon izbacivanja prvoligaša RS-a Podrinja iz Janje (1:1,0:1), uslijedilo je treće kolo najmasovnijeg takmičenja u BiH i gostovanje kod trebinjskog Leotara. Prva utakmica je bila puna preokreta, iako smo vodili 2:0, na kraju završava neriješeno 3:3. U drugom meču sasvim druga slika fudbalera Gradine. Gosti su očitali pravu fudbalsku lekciju igračima Gradine, i pobjedom od 2:0 plasirali se u naredni krug takmičenja. Time je završilo takmičenje Gradine u kupu, a napomene radi osvajač ovog prestižnog takmičenja u Bosni za sezonu 2012./2013. je Borac, koji je u dvomeču bio bolji od Sarajeva.

 

Podrinje - OFK Gradina 0:1

OFK Gradina - Podrinje 1:1

Leotar - OFK Gradina 3:3

OFK Gradina - Leotar 0:2


IGRAČKI KADAR

 

Kao što sam naveo igrački kadar je ostao nepromijenjen u odnosu na prošlu sezonu, a kakva je financijiska situacija čisto sumnjam da će se šta promijeniti po tom pitanju. Za razliku od prošle sezone ove sam sezone koristio usluge i drugog golmana Adnana Bobića, koji je pokazao veliki talenat onda kada je Mujkić bio izvan forme, ali ipak iskustvo Mujkića je prevladavalo u broju odigranih utakmica, ali definitivno u narednom preiodu Gradina ne mora brinuti po pitanju golmana. Odbrana je ostala standardno čvrsta, mada je u nekim utakmicama izgledala poput švicarskog sira, ali u globalu mogu biti zadovoljan učinkom odbranbenih igrača. Velibor Vasilić i Asim Škaljić su ostali nezamjenljivi, ali s vremena na vrijeme sam znao na te pozicije postaviti Zlatka Kazazića, Matea Betrosu, brazilca Anjisa, a na stranama mimo Kazazića i Betrosu sam najviše koristio Beloševića, Brkovića i Kuduzovića, koji su potvrdili svoj potencijal. Pojačanje iz Željezničara Radovanović odigrao je solidan broj utakmica i pokazao se kao solidan dobitak na lijevoj poziciji. Iskusni Almir Raščić i Amir Jugo ordinirali su po desnoj strani, s tim da je ovaj prviu postigao 4 gola, a Jugo 2 gola. Novopridošli Luković je upisao 11 nastupa i pokazao se kao odlična zamjena prethodnom dvojcu. Miloš Vidović i Srđan Savić ostala su dvojica ključnih vezista u Gradini, i dokazala da Gradina ima ubojite igrače u veznom redu. Mladen Žižović i Adin Džafić su zaduženi po lijevoj strani, s tim da je potencijal Džafić pokazao u ovoj sezoni, za razliku od prethodne gdje je u ovoj postigao 8 golova u 25 utakmica. Nešto manje priliku da igraju imali su Dženan Duraković i Dado Hamzagić, ali su dokaz da i oni mogu igrati bitnu ulogu u Gradini. Napadači su ispunili svoja očekivanja. S obzirom da je oko 2 mjeseca bio povrijeđen vođa navale Pandža, Zakarić je tu poziciju preuzeo i u 27 utakmica zabio je 12 golova. Matija Matko je imao skor od 26/6 i mogu biti zadovoljan njegovim učinkom, mada da je bio prisebniji u nekim prilikama konto na mjestu postignutih pogodaka je mogao biti i veći. Dalibor Pandža je opet bio igrač odluke u mnogim utakmicama i unatoč povredi koja ga je udaljila dugo s terena je uspio ostvariti skor od 11 pogodaka u 13 utakmica, te možete zamisliti šta bi bilo da je sve utakmice igrao. Sve u svemu Gradina ima jednu homogenu cjelinu, gdje svi rade kao jedna cjelina što krasi ovu insbalansiranu momčad te ima sastav za naredni period gdje će igrači koji budu dolazili samo se sjedinjavati s ovom cjelinom, cjelinom koja je pokazala kako se igra i pretstavlja bh. fubal.

 

Denis Mujkić

Adnan Bobić

Mersed Selimbegović

Zlatko Kazazić

Mateo Bertosa

Velibor Vasilić

Asim Škaljić

Diego Souz dos Anjis

Elmir Kuduzović

Mirko Radovanović

Zoran Belošević

Zoran Brković

Almir Raščić

Stevan Luković

Srđan Savić

Amir Zolj

Amer Jugo

Miloš Vidović

Mladen Žižović

Matija Matko

Dado Hamzagić

Dženan Duraković

Adin Džafić

Dalibor Pandža

Goran Zakarić


Evo i stanja uprave nakon završetka sezone.


http://img818.imageshack.us/img818/4616/95311473.jpg

Edited by THE Exorcism™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GRADINA ODBRANILA TITULU

 

http://sportsport.ba/assets/pictures/article/843/priprema_gradina_180822_85843_big.jpg

 

Gradina je novi – stari šampion Premer lige Bosne i Hercegovine. Uspjeli su u cilju koji je bio zadan na početku sezone, a to je borba za titulu. Ruku na srce u nekim utakmicama se je pravo sumnjalo da se može doći do titule, kada se uzme u obzir da su od 18-og do 28-og kola bili drugoplasirani, i da su u tom periodu 4 boda zaostali za Sarajevom. Igranje na čak 5 frontova je kuliminiralo u jednom dijelu sezone jako lošim rezultatima. Postavljalo se je pitanje da li može Gradina ovakvom igrom izboriti i Europu, dok se o tituli nije ni razmišljalo. Dvosatni sastanak sa igračima u svlačionici praćena glasnom pričom, ponekad i vrisokom očito je urodila plodom naročito pred tri gostovanja zaredom, gdje je Gradina ostvarila sve tri pobjede (Radnik, Slavija i Velež), te se je nakon toga ušlo u pravi „kolosjek“, i tada se je znalo da Gradina opet se vraća u staru formu i da je borba za titulu evidentna. Glavni takmac Gradini je bio Sarajevo, ekipa koja je nanijela težak poraz Gradini u Srebreniku (5:3), ali treba napomenuti da je baš tada Gradina igrala svoje najslabije utakmice. Početak sezone to nije nagovještavao, u superkupu BiH je deklasiran Borac na stadionu Bilino Polje s čak 7:0, ali igranje u Ligi Prvaka, zatim u Europskoj ligi, koštalo je igrače Gradine slabijeg nastupa u Premieri BiH. U čitavoj sezoni Gradina je doživjela samo 3 poraza (Široki Brijeg 2:1, Sarajevo 3:5, Kozara 3:2) ali i čak 21 pobjedu, što je rekord za Gradinu otkako nastupa u Premier ligi. Na početku se teško dolazilo do pobjede u gostima, ali prekretnica je bila teško izborena pobjeda nad Radnikom od 1:0, i od tada je Gradina zaredala 7 utakmica bez poraza na strani. U 28. kolu Gradina je ušla sa zaostatkom od 4 boda za Sarajevom. Tada je na gradski stadion gostovala gradačačka Zvijezda, dok je Sarajevo igralo na Grbavici vječiti derbi. Pobjeda nad Zvijezdom od 3:0, te poraz Sarajeva 3:2 smanjile su bodovnu prednost na samo 1 bod, pred odlučujuću utakmicu Gradine i gostovanje na stadionu Asim Ferhatović „ Hase“. Iako su svi najavljivali da će Sarajevo uzeti ovaj put titulu i da će Gradina biti poražena na gostovanju, te da su neki opet prognozirali katastrofu srebreničke plave čete kao prošle sezone (5:0), to se ipak nije desilo. Hrabrom, požrtvovnom igrom fudbaleri Gradine su porazili Sarajevo 2:1 i pretekli ga na premierligaškoj karavani, te u zadnje kolo ušli s dva bida prednosti. Zadnje kolo je donijelo susret podno Majevice s Radnikom iz Bijeljine, dok je Sarajevo gostovalo na Banja Ilidži kod Zvijezde. Računica je bila jasna, pobjeda nad Radnikom donosi titulu, a sva ostala kalkulisanja nisam želio. I tako su se postavili igrači Gradine, te uvjerljivom pobjedom od 3:0 zapečatili što su započeli u Sarajevu. Sarajevo je doživjelo poraz na Banja Ilidži od 3:0, te su sa tri uzastopna poraza na kraju prvenstva morali priznati da je Gradina bila bolja i da s 5 bodova prednosti na kraju završava Premierligaško natjecanje. Tokom sezone oboreni su neki rekordi Gradine, kao što je već naspomenuto ostvarena je 21 pobjeda, zatim primljeno je manje od 30 pogodaka, tačnije 29, postignuto je 70 pogodaka, što Gradinu svrstava na prvo mjesto po broju postignutih pogodaka s prosjekom od 2,33 pogodka po susretu. Najbolji strijelac lige je Dalibor Pandža s 24 pogodka. Od rezultata ostvarenih treba istaći pobjedu nad Mostarskim rođenima u Vrapčićima od 6:2, zatim pobjeda nad Željezničarom na Grbavici 3:1, deklasiranje Kozare u Srebreniku od 5:0. Iako je ovo najuspješnija sezona Gradine (osvojena 2 trofeja), stiče se dojam da to nije bilo isto kao prethodne dvije sezone, kako po pitanju igre, tako i po formi, ali kad se sumira sve treba i mora se biti zadovoljno jer je Gradina odbranila titulu prvaka BiH. Definitivno neki će igrači nakon ove sezone završiti na transfer listi ili u rezervnoj momčadi, dok će neki iz omladinskog pogona završiti u prvom timu, s tim da je saradnja s jednim igračem već dogovrena, a to je Dženan Durak, koji nije htjeo produžiti ugovor s Olimpikom, te je odlučio karijeru nastaviti u novom-starom prvaku Gradini. Sve u svemu, kada se povuče jedna dobra crta Gradina je imalal itekako uspješnu sezonu, i s ciljem da takvu ostvari u idućoj ulazi u ljetnu pauzu i pripreme za Ligu Prvaka. Čestitke srebreničkim plavima na još jednom uspjehu, s dokazom da se sve može kad se hoće, i da prosječni mali klub iz Bosne i Hercegovine izrasta u jednog velikog kluba i da će u skorije vrijeme Gradina biti no.1 u BiH.

 

Pregled rezultata i tabele:

OFK Gradina - Čelik 3:0

Borac (BL) - OFK Gradina 0:0

OFK Gradina - Slavija 4:1

Olimpik - OFK Gradina 1:1

OFK Gradina - Travnik 4:2

Široki Brijeg - OFK Gradina 2:1

OFK Gradina - Iskra 2:0

Zvijezda - OFK Gradina 2:2

OFK Gradina - Sarajevo 3:5

Radnik - OFK Gradina 0:1

Slavija - OFK Gradina 1:2

Velež - OFK Gradina 2:6

OFK Gradina - Borac (BL) 1:1

OFK Gradina - Leotar 3:1

Leotar - OFK Gradina 1:4

OFK Gradina - Željezničar 1:0

Zrinjski - OFK Gradina 1:1

Čelik - OFK Gradina 1:2

OFK Gradina - Kozara 5:0

Iskra - OFK Gradina 1:2

OFK Gradina - Olimpik 3:1

Travnik - OFK Gradina 0:2

OFK Gradina - Široki Brijeg 1:0

OFK Gradina - Velež 2:0

Kozara - OFK Gradina 3:2

Željezničar - OFK Gradina 1:3

OFK Gradina - Zrinjski 1:1

OFK Gradina - Zvijezda 3:0

Sarajevo - OFK Gradina 1:2

OFK Gradina - Radnik 3:0

Konačna tabela izgleda ovako, domaći mečevi i gostujući mečevi.


LIGA PRVAKA

 

http://img37.imageshack.us/img37/750/1301394i.png

Kada je po pitanju liga prvaka cilj uprave je bio plasirati se minimalno u treće kolo kvalifikacija što je bilo i realno za očekivati. Gradina je bila među nositeljima u žrijebu drugog pretkola LP, s ciljem da se izvuče neko od slabijih klubova. Šeširi u bubnju nisu bili naklonjeni Gradini i za protivnika je izvučena podgorička Budućnost. U prvoj utakmici igranoj u Srebreniku, Gradina je demolirala goste i s pobjedom od 4:0 ispratila ih kući, s porukom da u drugom susretu nemaju šta tražiti. Revanš je Gradina odigrala s drugom postavom te je utakmica pod Goricom završena miroljubivo 0:0. Treće pretkolo je donijelo gostovanje kod Young Bojsa iz Švicarske. Na prepunom stadionu u Bernu odigrala se je čudna utakmica. Utakmica u kojem su domaćini mogli slaviti s minimalno 3:0, ali i utakmica gdje su gosti moglo slaviti s istim rezultatom. Utakmica je obilovala s prilikama s obje strane, te treba napomenuti da Zoran Belošević nije iskoristio najstrožiju kaznu. Utakmica je završila 0:0 s realnim izgledima za obje ekipe u revanšu. Revanš je donio sasvim drugu utakmicu gdje je prvak BiH očitao fudbalsku lekciju švicarcima i s pobjedom od 3:1 izbacio papirante favorite iz daljnjeg natjecanja. Play off za ulazak u grupnu fazu donio je najtežeg protivnika, škotskog Celtica. Prvi susret na Celtic parku u Glazgovu odigran je neriješeno 1:1, i samo je čudo kako niti jedna ekipa nije došla do pobjede, s obzirom kako je Celtic dominirao ovim susretom, mada i Gradina je imala dobrih prilika za pobjedu. Kada se je očekivalo da će revanš donijeti još bolju igru Gradine, da se možda nadzire grupna faza LP, to se ipak nije desilo. Naprotiv škoti su porazili Gradinu na gradskom stadionu i pobjedom od 4:0 zaustavili Gradinu ka grupnoj fazi najmasovnijeg europskog takmičenja.

 

Pregled rezultata:

OFK Gradina - Budućnost /Crna Gora/ 4:0

Budućnost /Crna Gora/ - OFK Gradina 0:0

Young Bojs /Švicarska/ - OFK Gradina 0:0

OFK Gradina - Young Bojs /Švicarska/ 3:1

Celtic /Škotska/ - OFK Gradina 1:1

OFK Gradina - Celtic /Škotska/ 0:4


LIGA EUROPE

 

http://img41.imageshack.us/img41/4711/1301396b.png

Liga Europe je sledeđe bilo natjecanje Gradine nakon ispadanja iz Lige Prvaka. Grupa je donijela strašne protivnike, talijanski Kaljari, polufinalistu prošlogodišnjeg izdanja LE, ukrainskog Dnipra te bogatune iz Pariza, PSG. Znalo se je da Gradina teško šta može ostvariti ovdje, a kako se je orjentirala na Premier ligu, cilj u LE je bio osvajanje kojeg boda. Tako je i bilo, Gradina je završila kao posljednja u grupi sa 1 osvojenim bodom. Ostvareni rezultati nisu bili loši. Poraz kod kuće od Kaljari 2:1, iako je Gradina blizu remija ovdje bila, zatim poraz u Dnepopetrovsku od Dnipra 2:1 u posljednjih 10. minuta te poraz na Parku Prinčeva od PSG-a sa 4:0 je bilans koji je ostvaren u prva tri kola. Zaključak kaže da je Gradini malo falilo i sportske sreće, ali iskustvo protivnika je bilo ključno u ovim utakmica. Četvrto kolo je donijelo poraz u Srebreniku od PSG-a s 3:0, gdje su milioneri jednostavno bili jači. Peto kolo i ostvareni jedini bod u grupi, u Kaljariu je Gradina remiziriala s istoimenim domaćinom 1:1, te da se napomene da su vodili sve do 89. minute, gdje nažalost popušta koncentracija, ali treba biti zadovoljan i s ovim bodom. Za kraj dolazi gostovanje Dnipra i poraz od 3:0, s tim da je prvo poluvrijeme završeno 0:0. Kada se sumira sve nastup Gradine u europi je odličan, bilo se je na pragu ulaska u grupnu fazu LP, u LE su pružani dobri rezultati, te da navijači Apači mogu biti zadovoljni izdanjem plave čete na euro sceni, jer je uspjeh dvije godine zaredom igrati u grupnoj fazi LE.

 

Pregled rezultata:

OFK Gradina - Cagliari /Italija/ 1:2

Dinpro /Ukrajna/ - OFK Gradina 2:1

PSG /Francuska/ - OFK Gradina 4:0

OFK Gradina - PSG /Francuska/ 0:3

Cagliari /Italija/ - OFK Gradina 1:1

OFK Gradina - Dnipro /Ukrajina/ 0:1

Konačna tabela izgleda ovako.


KUP NOGOMETNOG SAVEZA BOSNE I HERCEGOVINE

 

Najmasovnije takmičenje BiH, Gradina je okončala u polufinalu. Za razliku od prethodne dvije sezone, ove sezone je Gradina pružala dobre rezultate na planu kup-a. U drugom kolu je savladana banovićka Budućnost. Kući je bilo 4:0 za Gradinu, dok u gostima sa nekolicinom juniora Gradina doživljava poraz od 3:2 te se plasira u treće kolo. Treće kolo donosi Gradini ekipu Romanije s Pala, gdje srebrenički plavi bivaju očekivano bolji u dvomeču te s ukupnih 5:0 (3:0,2:0) plasiraju se u narednu rundu takmičenja. Četvrto kolo Gradina igra s ekipom niželigaša Vlasenice, te opet neki juniori dobivaju šansu što iskorištavaju na najbolji način, naročito Edin Omerović i Adnan Dudić te Gradina biva bolja u dvomeču 3:0 i 1:0. U somini finala Gradina se sastaje s ekipom Kozare iz Gradiške.Bile su to dvije čudne utakmice. Prvo u srebreniku završava 2:2, a zatim i u bosanskoj gradišci isto završava neriješeno 4:4 (iako su na poluvremenu gosti iz Srebrenika vodili 3:0) i tako se Gradina zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima plasirala u četvrt-finale kupa BiH. Četvrtfinale donosi dvomeč ekipa Gradine i Mladosti iz Gacka. U oba meča Gradina biva bolja identičnim rezultatom s 2:1, te se po prvi puta u historiji plasirala u polufinale kupa BiH, gdje ju je čekala ekipa Zrinjskog. Prvi susret u Mostaru završen je pobjedom plemića od 2:1, dok se je puno od Gradine očekivalo u revanšu, ali ekipa Zrinjskog je bila bolja od Gradine i u revanšu s 0:1 te se tako plasirala u finale kupa BiH.

 

Pregled rezultata:

OFK Gradina - Budućnost 4:0

Budućnost - OFK Gradina 3:2

OFK Gradina - Romanija 2:0

Romanija - OFK Gradina 0:3

Vlasenica - OFK Gradina 0:3

OFK Gradina - Vlasenica 1:0

OFK Gradina - Kozara 2:2

Kozara - OFK Gradina 4:4

OFK Gradina - Mladost (G) 2:1

Mladost (G) - OFK Gradina 1:2

Zrinjski - OFK Gradina 2:1

OFK Gradina - Zrinjski 0:1


 

 

SUPERKUP BOSNE I HERCEGOVINE

 

Kao uvod u sezonu odigran je superkup, između prvaka BiH, ekipe Gradine i pobjednika kupa iz prethodne sezone, ekipe Borca iz Bnaja Luke. Iako se očekivala tvrda utakmica s malo pogodaka, Gradina je deklasirala, ponizila, do koljena potukla banjalučane i pobjedom od 7:0 uzela prvi trofej u novoj sezoni. Treba napomenui da je nakon prvih 45. min uta bilo već 5:0 za Gradinu, a da je nakon 20. minuta bilo 4:0. Tako Gradina osvaja svoj treći trofej, te s ciljem da i naredne sezone će ponoviti isti rezultat na planu superkupa BiH.

OFK Gradina - Borac (BL) 7:0


IGRAČKI KADAR

 

Financijiska situacija u klubu ni ove sezonie nije dozvolila dovođenje igrača, već se je moralo dati u potragu za igračima koji su slobodni, takav je dovoeden jedan, Safet Šivišić, igrač zagrebačkog velikana Dinama, koji je bio na posudbama u Lokotivi, Sesvetama, filijalama zagrebčana, ali na kraju je postao slobodan igrač i doveden je kako bi popunio deficitarnu poziciju lijevog veznog. Od ostalih igrača riješilo se je usluga Merseda Selimbegovića i Dade Hamzagića, koji su bili prekobrojni na svojim pozicijama. Za razliku od prethodnih sezona kada je Denis Mujkić bio neprikosnoven na mjestu br.1, ove sezone nije bilo tako. Odličnim intervencijama istakao se mladi Adnan Bobić, koji sve više i više dobija pažnju od struke i pruža mu se šansa da brani na golu. Tako su obojica skupili po petnaest nastupa u Premier ligi u ovoj sezoni. I ove godine stub odbrane činili su Asim Škaljić i Velibor Vasilić, s tim da je taj stub još više učvršćen dolaskom Mehmedalije Ćovića, kao slobodnog igrača iz zeničkog Čelika. Na desnoj strani su ordinirali Zoran Brković i Zlatko Kazazić, a na lijevoj tercet ekipe, Zoran Belošević, Elmir Kuduzović, te povremeno Mirko Radovanović i Mateo Betrosa. Sredinu terena činili su Amir Zolj i Srđan Savić, jer je Miloš Vidović bio out terena oko nekih 4 mjeseca. Posebno dobru sezonu imao je Stevan Luković, dok standardno dobar je bio Almir Raščić. Na lijevoj strani dobre partije su pružali Mladen Žižović i Adin Džafić. Kao i prethodnih sezona napad su činili ubojiti Dalibor Pandža, opasni iz sjene Goran Zakarić te lukava lisica Matija Matko. Sve u svemu svi su odradili svoj posao zadovoljavajuće, mada se zna da će neki na kraju ove sezone dobiti slobodne papire, i da će se krenuti u potragu za nekim novim imenima, jer svemu dodje kraj tako i ljubavi prema igračima, od kojih se više očekivalo a manje su dali. Od onih koji su u Gradini traži se da daju 100% od sebe, jer je Gradina klub koji redovo isplaćuje svoje igrače, imaju odlične uslove i zauzvrat traži da se pruži maksimum za plavi dres.

 

Denis Mujkić

Adnan Bobić

Zlatko Kazazić

Mateo Bertosa

Velibor Vasilić

Asim Škaljić

Mehmedalija Ćović

Diego Souza dos Anjis

Elmir Kuduzović

Mirko Radovanović

Zoran Belošević

Safet Šivišić

Zoran Brković

Almir Raščić

Stevan Luković

Srđan Savić

Amir Zolj

Amer Jugo

Miloš Vidović

Mladen Žižović

Matija Matko

Dženan Duraković

Adin Džafić

Dalibor Pandža

Goran Zakarić


 

 

STATISTIKA LIGE

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


http://img268.imageshack.us/img268/3436/gradina.png

Skor Gradine nakon provedene 3 sezone u Premier ligi je sledeći:

90 55 21 14 183:94 186


Nadam se da vam je zanimljiva moja karijera mada imam osjećaj da i ne posvećujete pažnje toliko :D.

Edited by THE Exorcism™
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moje cestitke ! Cak i za bosansku ligu mal klub,a dominira prvenstvom...Pohvale i na trudu kad je post u pitanju.Predlazem,radi tebe da se ne mucis,da skratis postove,stavis ss- ove samo zanimljivijih utakmica,kao i kod team/players stats samo najbitnije.U pisanju takoder predlazem koji red manje.Opet kazem,radi tebe.Ne ocekuj da ce netko pogledati bas svaki split view utamice.

Sretno dalje :thumbup:

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

Ma cilj mi je liga prvaka, da bih popravio finacije za nekih 6 miliona..tim sam sad dosta izmijenio..trojica dobrih stigli iz Sarajeva, koji je u ovoj sezoni znatno slabiji, onda riješio sam se nekih fudbalera, ali u LP sam isapo u trećem pretkolu od Bazela, jednostavno su prejaki bili, a za titulu ne brinem, opet cu ja osvojiti :D

Link to comment
Share on other sites

HAHAHAHHAHA. Nemoj me je*aaaaaaaaaaati da si dobio Tottenham?? :talenat: :talenat: :talenat:

Pa nane mi ja sa Sarajevom u 3. ili 4. sezoni ne mogu ovakve protivnike dobiti, ti pukneš Tottenhama u obje utakmice i to sa nekim igračima tipa Asim Škaljić, Matija Matko...

Svašta sam vidio, al ovo VRH. Nema dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

HAHAHAHHAHA. Nemoj me je*aaaaaaaaaaati da si dobio Tottenham?? :talenat: :talenat: :talenat:

Pa nane mi ja sa Sarajevom u 3. ili 4. sezoni ne mogu ovakve protivnike dobiti, ti pukneš Tottenhama u obje utakmice i to sa nekim igračima tipa Asim Škaljić, Matija Matko...

Svašta sam vidio, al ovo VRH. Nema dalje.

A jbg-a nisam imao sreće posle u grupi, a nisu to neki igrači sve su to provjerena imena bh. fudbala..trenutno igram četvrtu sezonu..trojicu iz Sarajeva doveo, iz slobode jednog napadaca koji je u 3 utakmice dao 7 golova :D u 5 kola imam gol razliku 20:3 :D

Link to comment
Share on other sites

Kad imaš iskustva, možeš da pričaš. A serijali i serijali su iza mene na kojima sam vodio jedan, od dva najpopularnija i najpoznatija tima iz Bosne i Hercegovine, Sarajevo. Dakle, možeš mi valjati i pričati o svim ligama, osvajati i dobijati sve moguće neću ti pričati, ali o BH Ligi, ne brate, NE.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |