Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Opšta/Općenita tema o FM13


DraganR
 Share

Recommended Posts

Ovako... možda su treninge malo prekomplikovali, ali mi se sviđa ovo za trenere, glavne i B klubove oko event. loše finasijske situacije, pa onda izabrati igrače koje vodiš kao trener na pripreme... ima i mnogo novog osoblja, jeste previše jbg. ali je jako dobro. Ima dosta poboljšanja i u srpskim ligama (1 i 2) koje će biti odrađene možda i najbolje ikada (ne mislim na ocene igrača i sl). :) Sve mi se jako sviđa, ima tu i nepotrebnih stvari, ali ok. Većina je dobrih stvari što je ubačena u novi FM. I da neko je pomenuo između vlasnika i predsednika... ne mogu to da ubace jer u neku ruku je i vlasnik i predsednik jedna stvar. Primer: Dragan Đurić je predsednik Partizana, nije vlasnik i ne mogu to onda njemu da stave, a vlasnik je neko ko je kupio taj klub (Roman Abramovič npr. u Čelziju), ali on je isto što i Đurić, glavni u tom klubu. Ali bi mogli da urade nešto na foru, ako biznismen kupi klub kasnije da postane vlasnik, a do tada ko nema vlasnika da predsednik bude glavni naravno (mada opet kažem i Đurić je u Partizanu kao i Abramovič u Čelziju čovek br. 1..).

 

Jedva čekam da vidim šta su i kako su radili oko editora, taktika... :)

Link to comment
Share on other sites

Ovako... možda su treninge malo prekomplikovali, ali mi se sviđa ovo za trenere, glavne i B klubove oko event. loše finasijske situacije, pa onda izabrati igrače koje vodiš kao trener na pripreme... ima i mnogo novog osoblja, jeste previše jbg. ali je jako dobro. Ima dosta poboljšanja i u srpskim ligama (1 i 2) koje će biti odrađene možda i najbolje ikada (ne mislim na ocene igrača i sl). :) Sve mi se jako sviđa, ima tu i nepotrebnih stvari, ali ok. Većina je dobrih stvari što je ubačena u novi FM. I da neko je pomenuo između vlasnika i predsednika... ne mogu to da ubace jer u neku ruku je i vlasnik i predsednik jedna stvar. Primer: Dragan Đurić je predsednik Partizana, nije vlasnik i ne mogu to onda njemu da stave, a vlasnik je neko ko je kupio taj klub (Roman Abramovič npr. u Čelziju), ali on je isto što i Đurić, glavni u tom klubu. Ali bi mogli da urade nešto na foru, ako biznismen kupi klub kasnije da postane vlasnik, a do tada ko nema vlasnika da predsednik bude glavni naravno (mada opet kažem i Đurić je u Partizanu kao i Abramovič u Čelziju čovek br. 1..).

 

Jedva čekam da vidim šta su i kako su radili oko editora, taktika... :)

Gledaj Djurica moze da smeni skupstina kluba,Ambramovica ne moze,jer je on vlasnik,Djuric je izabran predsednik,dok ovog niko nije izabrao vec je on kupio Chelsea..

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo da oživimo ovu temu. Još malo ima do velikog serijala novog FM-a,zanima me dali može netko napisati u par rečenica napisati što je novo i kakve su novosti vezane uz dolazak najvatrenije menadžerske igrice. Znam da možda negdje piše,ali stvarno nemogu naći na balkanskom jeziku koji bi meni odgovarao. Neka netko napiše koje su novine(novosti) pa da zajedno prokomentiramo što je dobro,a što bi valjalo popravit.

Link to comment
Share on other sites

Ozivimo temu ? Pa svaki dan diskutujemo u njoj xD

Imas na prethodnim stranama video klipove i nase komentare na iste, pa ih pregledaj.

Vjerujem da ce danas (za nekih pola sata - sat) izaci jos jedan video klip. A imam neke informacije da bi to moglo biti nesto najbolje do sada.

Link to comment
Share on other sites

kakve su to promene u srpskoj ligi sto je ovaj pomenuo u jednom od poslednjih video blogova ? da li misli na smanjenje 2.lige sa 16 na 14 ili na nesto drugo ?

 

Nisam ni ja siguran, ali ono u šta jesam jeste da će Srpska liga biti najbolja ikada u narednoj verziji (a tu opet ne mislim toliko na ReSearch igrača itd.). :)

 

Isto važi i za Bosance. Sada će biti mnogo lakše jer praktično ostaje samo da se aktivira BIH jer je sve jako dobro urađeno.

 

Za FM 13 bar što se tiče Srbije i BIH biće odrađene neke sitnice i do detalja... :D

Link to comment
Share on other sites

par "manjih" new features za FM13 koji su objavljeni preko podcasta

 

 

- #640: Calender Bar Revamp - Pop Up Calender Bar. First Team Fixtures are more prominent than reserve team ones

 

- #555: Competitions and Rule Groups - African Nations Rankings to Continental Club Competitions (no one knows what this means and it's this week's competition)

- #789: Challenges - Injury Crisis: Your team is swamped with injury problems can you still finish in the top 4

- #321: International Revamp - International Press Conference Question

 

 

- #8: If Managers add their own profile pictures in a network game other managers can see those pictures

- #783: Football Manager Classics' Post Match Screen - Merged the screens together so all the information is on 1 screen

- #988: Improve the FMc Inbox - Inbox split into two: Personal info in one box, competition news in another.

- #5: Head of Youth Academy - New Staff Role (Video will be released soon about this)

- #152: Pre-Season Training Feature - Training Camps (Video next week so don't want to release too much info now)

- Chairman hiring Managers for the style of football they want their team to play

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |