Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Opšta/Općenita tema o FM13


DraganR
 Share

Recommended Posts

evo ako neko zeli da slusa podcast.Vec su dva izasla

 

The Football Manager Podcast is back!

 

 

It's back! The only podcast that keeps one eye on the pitch and the other on the dugout.

 

Caretaker presenter Neil Cole and FM supremo Miles Jacobson are joined by QPR and Spurs legend Clive Wilson and the acclaimed football writer Jonathan Wilson (no relation) for a look back at the transfer window winners and losers, the rising influence of tax on the transfer market and the post-Olympics 'passion drop'.

 

All of this and some exclusive news on Football Manager 2013 too.

 

Subscribe to the podcast on iTunes by
or to the RSS feed by
.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Ja sam veliki ljubitelj FM-a,ali ga vec duze vreme neigram zbog slabog kompa (256mb ram,1,8mhz ili kako vec ide oznaka i graficka od 64mb - u nastavku teksta KANTA :D )

poslednja verzija koju sam igaro je onaj iz 2008 (FM 2009) i komp mi se mnogo mucio sa njim,zbog toga sam prestao da ga igram.sada imam u planu da uzmem neki osrednji lap top (zbog prenosivosti a i koji ima dovoljnu konfiguraciju za FM 13) ili jako kuciste za koje nemoram da brinem u naredne 2 godine (sto se tice igrica)

citao sam na netu a i cuo od drugara za neke promene u igrici,ono sto me interesuje a trazim odgovor od vas je :

1.dali i dalje ako npr vodis zvezdu ili partizan i doguras do 1/4 lige sampiona ili lige evrope (zaradis dosta para za nase uslove) i dalje si "dzungla" za strane igrace sto se transfera tice.secam se da kad sam igrao sa zvezdom i prodjem grupe lige sampiona i pokusam da dovedem Ljuboju i dam mu nenormalnu platu cak i on nece da dodje a kamoli neki slobodni igraci (luke sto je igrao za majorku i ajax posle,ili stefana apiju itd itd)

dize li se rejting takvim klubovima i ligama,ili samo dobiju vise mesta u evropskim takmicenjima ?

2.video sam nesto u vezi agenta,prvo kontaktiras agenta pa tek onda mozes da pokusas transfer i tako nesto ili je isto kao pre ?

3.dali posle sezonu-dve uspesnog vodjenja neke ekipe menadzer dobija ponudu drugih ekipa da ih preuzme ili sam mora da ide na ono APPLY FOR JOB ako neki tim ostane bez menadzera

jos nesto me interesuje kod ovog novog menadzera

bice kao neki brz menadzer koji se zavrsava za par sati,ovaj standradni i kao neki celendzi(zadatci)

dali ce ti celendzi biti u sklopu ovo standardnog ili kako vec ?

ja sam vec isplanirao koje cu timove da uzmem,pre svega viljareal da ga vratim u primeru,notingem forest da ga vratim na staze stare slave ili portsmaut iz 3.lige

i mozda radnicki kg (u zavisnosti od njihovog budzeta,nebih da se mucim ako mi daju 50 000 za kupovinu)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

Ja sam veliki ljubitelj FM-a,ali ga vec duze vreme neigram zbog slabog kompa (256mb ram,1,8mhz ili kako vec ide oznaka i graficka od 64mb - u nastavku teksta KANTA :D )

poslednja verzija koju sam igaro je onaj iz 2008 (FM 2009) i komp mi se mnogo mucio sa njim,zbog toga sam prestao da ga igram.sada imam u planu da uzmem neki osrednji lap top (zbog prenosivosti a i koji ima dovoljnu konfiguraciju za FM 13) ili jako kuciste za koje nemoram da brinem u naredne 2 godine (sto se tice igrica)

citao sam na netu a i cuo od drugara za neke promene u igrici,ono sto me interesuje a trazim odgovor od vas je :

1.dali i dalje ako npr vodis zvezdu ili partizan i doguras do 1/4 lige sampiona ili lige evrope (zaradis dosta para za nase uslove) i dalje si "dzungla" za strane igrace sto se transfera tice.secam se da kad sam igrao sa zvezdom i prodjem grupe lige sampiona i pokusam da dovedem Ljuboju i dam mu nenormalnu platu cak i on nece da dodje a kamoli neki slobodni igraci (luke sto je igrao za majorku i ajax posle,ili stefana apiju itd itd)

dize li se rejting takvim klubovima i ligama,ili samo dobiju vise mesta u evropskim takmicenjima ?

2.video sam nesto u vezi agenta,prvo kontaktiras agenta pa tek onda mozes da pokusas transfer i tako nesto ili je isto kao pre ?

3.dali posle sezonu-dve uspesnog vodjenja neke ekipe menadzer dobija ponudu drugih ekipa da ih preuzme ili sam mora da ide na ono APPLY FOR JOB ako neki tim ostane bez menadzera

jos nesto me interesuje kod ovog novog menadzera

bice kao neki brz menadzer koji se zavrsava za par sati,ovaj standradni i kao neki celendzi(zadatci)

dali ce ti celendzi biti u sklopu ovo standardnog ili kako vec ?

ja sam vec isplanirao koje cu timove da uzmem,pre svega viljareal da ga vratim u primeru,notingem forest da ga vratim na staze stare slave ili portsmaut iz 3.lige

i mozda radnicki kg (u zavisnosti od njihovog budzeta,nebih da se mucim ako mi daju 50 000 za kupovinu)

1.Za nase uslove zaradis dosta para,evo primer dodjes do 1/4 finale LS-a dobijes nekih 5-6 miliona za ucestvovanje i valjda oko 15-20 za TV prihode.Takodje reputacija ti se povecava ako doguras do 1/4 finale,ali ni to ne znaci da ce neki igraci preci u tvoj klub,ali nije isto kao pre.Dize se rejting ligi,kod mene kad sam igrao sa LFC u fm2012 u sezoni 2014/2015 Rad i Vosa su igrali LS(grupe)...

2.Mozes da dovodis igraca,ne moras da kontaktujes igraca,posaljes ponudu,i onda ne pregovaras sa igracem vec licno za njegovim agentom,i ako agent prihvati ponudu igrac ce doci,znaci isto je kao pre...

3.Ti mozes da odes gde oces,ja kada sam usao u prvu ligu sa Notengenom u 2012,pljustale su ponude od klubova kao bayern,newcastle itd itd,za Real,Barcu,City,United i te ces sam morati da se prijavis,ali teze ce prihvatiti tvoju ponudu...

4.Imas Challenge mode:Znaci izaberes izazov i igras,kad zavrsis izazov ne znam dal je gotov save ili mozes jos da igras.

Imas:Standradni mode igras normalno i sve to..

Imas:Classic mode,gde ti sezonu zavrsis za 3-4 sata,to nema svrhe igrati,ali moze biti zanimljivo...

 

 

Ako sam negde pogresio nek me neko ispravi...

Link to comment
Share on other sites

Previse smaraju sa ovim novim opcijama,dajte nesto za editor i stavite da postoji vlasnik kluba i predsednik...

Velika je razlika,posao vlasnika je da ulaze pare,a predsednika da omoguci finansije pomocu sponzora,ovoga onoga..Primer...

City,Anzhi,PSG,Malaga,Dinamo,Chelsea svi oni imaju vlasnike koji ulazu,a na primer Barcelona,Zvezda,Real imaju predsednike koji se biraju preko skupstine kluba..

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tacno za njega,ako mislis na Mamica,a vrv mislis,ali ja mislim da je on vlasnik kluba,ali nisam siguran....

Zato je bilo prica Beckham kupuje Malagu ovo ono,a niko ne moze da kupi Zvezdu zato sto smo izglasali da budemo organizovani kao Barca i Real,a ne da budemo privatizovani..

Link to comment
Share on other sites

Teorijski.

 

Već vidim sastav Dinama u 13-tki.

 

Kelava- u budućnosti Malenica

Vida-Tonel-Simunić-Vrsaljko Gorupec-Šimunović-Lešković-Aleksić

 

Boras/Tomečak/Carrasco Brozović Kovačić Pavičić Mrzljak-Ademi Pavičić/Čulina/Perošević

 

Halilović

 

Kramarić/Ivančić/Oršić

Link to comment
Share on other sites

jel je legalno kupiti managera za 30 funti i s nekim dijeliti? znaci jedan moze online igrati,a ostali ne..jer to bi bilo onda dosta jeftinije..ako je,jel ima neka dobra duša koja je zainteresirana za to?

Pa sad legalno i nije toliko ali slobodno to radi. Neće ti niko zameriti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |